فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. طه آقائی فرد
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. دوشنبه, 13 آذر 1396
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید برای کشش 3 کیلوگرم وزن روی شفت با بلبرنگ خطی به وسیله تسمه تایم (طول شفت 140CM ) چه موتوری انتخاب کنم برای خرید از سایت ؟
و برای کم و زیاد کردن سرعت حرکت از چه قطعه ای استفاده بکنم ؟
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
صنعت بازار پاسخ پذیرفته شده
مدیر انجمن
سلام. 3 کیلوگرم در جهت عمودی یا 3 کیلوگرم در جهت افقی ؟ اگر در جهت افقی باشد شما باید میزان اصطکاک و شتابگیری رو به عنوان نیروهای مقاوم در نظر بگیرید که احتمالا کمتر از نیروی وزن خواهد بود به نیروی وزن هم کاری نداریم. فرض میگیریم منظورتون این باشه که سه کیلوگرم در جهت عمودی جا به جا بشه یا اینکه 30 نیوتون نیرو در جهت افقی حرکت کنه. در این صورت اگر فرض بگیریم شعاع پولی 1 سانتیمتر باشه و مقدار مقاومت اصطکاکی و مقاومت شتابگیری رو هم 10 نیوتون فرض بگیریم شما نیاز به موتوری دارید که حداقل 4 کیلوگرم را در فاصله 1 سانتیمتر جابجا کند یا به بیانی دیگر حداقل گشتاور آن 0.4 Nm باشه...اگر 3 کیلوگرم وزن را در جهت افقی قرار هست جابجا کنه (مولفه نیرو عمود بر جهت است و تاثیری ندارد) و نیروی های مقاوم فقط اصطکاک و شتابگیری(اگر شتاب بالا اهمیت دارد) باشند و مقدار دو نیروی مقاوم رو با حدس بگیم 10 نیوتون، گشتاور موتور باید از 0.1 نیوتون متر بیشتر باشه. حالا اینکه شرایط مسئله شما کدوم هست باید موتوری با قدرت 0.1 نیوتون متربرای حالت دوم یا 0.4 نیوتون متر برای حالت اول انتخاب کنید.
امیدوارم مثال فوق کمک کننده باشه اما باید خیلی دقیق تر محاسباتتون رو انجام بدید و از روش فوق انتخاب کنید. اگر قطر پولی و اندازه نیروها تغییر کند اعداد فوق هم تغییر خواهد کرد.
برای تنظیم سرعت استپ موتور باید از درایور کمک بگیرید.
نظر
طه پاسخ پذیرفته شده
سلام خیلی ممنون از راهنمائی شما .. مسیر حرکت روی شفت ها به صورت افقی میباشد . این دستگاه یک دستگاه بسیار سادست .. (اسلایدر دوربین ) یک حرکت ملایم رفت و برگشت برای من نیازه که البتته باید حتما بدون لرزش باشه .. وزن 3 کیلوگرم هم برای دوربین به همراه لنز حرفه ای مد نظر گرفته شده . یعنی حدود 500g اضافه مد نظر گرفتم . لطفا مدل استپ موتور مناسب رو برام ذکر کنین . من عکس سبد خرید رو براتون پیوست میکنم هر کجا قطعات انتخابیم مشکل داشت بفرمائین .
و برای اتصال دو سر تسمه تایم به واگن قطعه موجود دارین یا نه؟ لطفا معرفی بفرمایید . (من وقتم برای تحویل این دستگاه تا 5 شنبه این هفته هستش )
نظر
طه آقائی فرد پاسخ پذیرفته شده
سلام خیلی ممنون از راهنمائی شما .. مسیر حرکت روی شفت ها به صورت افقی میباشد . این دستگاه یک دستگاه بسیار سادست .. (اسلایدر دوربین ) یک حرکت ملایم رفت و برگشت برای من نیازه که البتته باید حتما بدون لرزش باشه .. وزن 3 کیلوگرم هم برای دوربین به همراه لنز حرفه ای مد نظر گرفته شده . یعنی حدود 500g اضافه مد نظر گرفتم . لطفا مدل استپ موتور مناسب رو برام ذکر کنین . من عکس سبد خرید رو براتون پیوست میکنم هر کجا قطعات انتخابیم مشکل داشت بفرمائین .
و برای اتصال دو سر تسمه تایم به واگن قطعه موجود دارین یا نه؟ لطفا معرفی بفرمایید . (من وقتم برای تحویل این دستگاه تا 5 شنبه این هفته هستش )
پیوست ها
نظر
صنعت بازار پاسخ پذیرفته شده
مدیر انجمن

سلام دوست عزیز. ممنون از لطفتون. من تخصصم مکانیک هست و مشکلی از بابت قطعات مکانیکی انتخابی نمیبینم و شما با یک موتور 0.3 نیوتون متر قطعا به مشکل نمیخورید از نظر توان. قطر پولی هایی هم که انتخاب کردید خام هستند و باید به اندازه شفت موتور سوراخکاری کنید که از این نظر هم با توجه به اندازه شفت موتورهای این رده حدودا 5 میلیمتر خواهد بود. نوع استپ موتور و درایورش رو همکارم بهتون در ادامه همین پست معرفی می کنند ایشون از من بیشتر اطلاع دارند اما من فکر می کنم کارتون با استپر موتور 1.65 آمپر 42BYGH403 مناسب برای پرینترهای سه بعدی میشه.
در حال حاضر قطعه ای برای اتصال دو سر تسمه به تکیه گاه نداریم اما بزودی در نظر داریم تولید کنیم. راه های زیادی برای اتصال دو سر تسمه به تکیه گاه دارید که در این انجمن بحث شده می تونید مراجعه کنید.
تمام سفارشات همان روز ارسال می شود اما سفارش اگر شامل قطعاتی باشه که نیاز به برش دارند (مثل شفت) به دلیل زمانبر بودن 1 روز کاری بعد از ثبت سفارش ارسال می شوند. متاسفانه فردا تعطیل هست و اولین روز کاری پنجشنبه خواهد بود بنابر این با مسئول فروش روز پنجشنبه صبح در تماس باشید امیدواریم که بتونیم همون پنجشنبه به دستتون برسونیم ولی احتمالا باید روی شنبه حساب باز کنید که بد قول نشیم. :)
موفق باشید.
نظر
عباس بطالبلو پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام دوست عزیز
بله همانطور که همکار محترممون فرمودند شما به موتوری با گشتاور بیشتر 0.3 نیوتون متر نیاز دارید. بنابراین تقریبا تمامی استپرهای موجود در لینکی که در ادامه واستون فرستاده شده و گشتاوری بیشتر از 0.3 دارند رو شما می تونید مدنظرتون قرار بدید که با توجه به طراحیتون ازشون استفاده کنید.
برای درایور هم میتونید از لینک دوم استفاده کنید. مثلا درایور "درایور استپر موتور 4 آمپر TB6600" خیلی براتون مناسب خواهد بود.
موفق باشید:) :)
مرجع ها
  1. http://www.sanatbazar.com/shop/shop-main/category/view/61
  2. http://www.sanatbazar.com/shop/shop-main/%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1
Bataleblu.A;)
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو