آموزش ساخت پرینتر سه بعدی با کمترین هزینه مطلب ویژه

یکشنبه, 27 آبان 1397 11:13
این مورد را ارزیابی کنید
(123 رای‌ها)

در صورتی که میخواهید یک پرینتر سه بعدی با کمترین هزینه بسازید و یا قصد خرید کیت پرینتر سه بعدی دارید این مطلب به شما کمک خواهد کرد. پرینتر سه بعدی پروسا یکی از محبوب ترین کیت های پرینتر سه بعدی است. این پرینتر سه بعدی که توسط جوزف پروسا در سال ۲۰۱۲ ساخته شد، به سرعت در بین سازندگان محبوبیت خاصی پیدا کرد و به دلیل منبع باز بودن آن چندین مدل از آن در جهان توسط افراد مختلف توسعه یافت که هر یک ویژگی های خود را داشتند. در این جا قصد داریم آموزش مرحله به مرحله ساخت یک مدل از پرینتر سه بعدی پروسا را آموزش دهیم که توسط تیم تولید محتوا صنعت بازار توسعه داده شده است. در این مدل از پرینتر سه بعدی پروسا هم از بدنه پلکسی و هم از ام دی اف می توانید استفاده کنید. همچنین طراحی این پرینتر سه بعدی منبع باز به گونه ای تغییر داده شده است که سادگی ساخت و راحتی در استفاده را به همراه داشته باشد. و نکته دیگر این که مجموعه کامل کیت پرینتر سه بعدی پروسا به همراه دفترچه راهنمای ساخت در فروشگاه صنعت بازار قابل خرید است. البته کیت پرینتر سه بعدی هایپرکیوب نیز رقیب قدرتمند پروسا حساب می شود که امکان استفاده از این پرینتر سه بعدی نیز برای مخاطبان فراهم شده است.


قطعات مورد نیاز:

مجموعه قطعات پرینت سه بعدی شده

1 بسته

مجموعه قعطات برش لیزر چوبی یا پلکسی

1 بسته

برد آردوینو مگا

1 عدد

کنترلر پرینتر سه بعدی - RAMPS ورژن 1.4

1 عدد
درایور A4988 3 عدد

درایور DRV8849

1 عدد

ماژول سنسور برخورد v1.2

3 عدد

منبع تغذیه صنعتی 12 ولت و 30 آمپر به همراه فن

1 عدد

هیت بد ابعاد 214*214 میلی متر MK3

1 عدد
استپر موتور نما 17 4 عدد
اکسترودر MK8 پرینتر سه بعدی 1 عدد
شفت هارد با قطر 8 میلیمتر طول 32 سانتی متر 2 عدد
شفت هارد با قطر 8 میلیمتر طول 38.4 سانتی متر 2 عدد
شفت هارد با قطر 8 میلیمتر طول 40.5 سانتی متر 2 عدد
پیچ متری قطر 5 میلی متر و طول 305 میلیمتر 2 عدد
پیچ متری قطر 8 میلیمتر طول 43 سانتی متر 2 عدد
پیچ متری قطر 8 میلیمتر طول 20.9 سانتی متر 2 عدد
پیچ متری قطر 8 میلیمتر طول 27.5 سانتی متر 2 عدد

کوپلینگ انعطاف پذیر 5*5

2 عدد

بلبرینگ خطی lm8uu

10 عدد

تسمه متری GT2

2 متر

پولی 20 دندانه GT2-20

2 عدد
بلبرینگ 625z 4 عدد
پیچ چهارسو M3 طول 10 میلی متر 10 عدد
پیچ چهارسو M3 با طول 20 میلی متر 4 عدد
پیچ چهارسو M3 طول 15 میلی متر 8 عدد
پیچ چهارسو M5 با طول20 میلی متر 4 عدد
مهره ساده استیل M5 8 عدد
مهره ساده استیل M8 42 عدد
واشر تخت ساده استیل 8 میلی متر 38 عدد
مهره فولادی M3 14 عدد

 


مرحله اول: بدنه اصلی را بسازید

بعد از این که قطعات مورد نیاز برای ساخت پرینتر سه بعدی را تهیه کردید. باید دست به کار شوید و شروع به مونتاژ بدنه پرینتر سه بعدی تان کنید. همان طور که قبلا اشاره کردیم می توانید از بدنه چوبی و یا پلکسی استفاده کنید. ابتدا فریم اصلی را به پایه­ های نگهدارنده آن به شکل زیر متصل میکنیم. (دقت شود که هر زبانه در سوراخ مربوط به خود جای گیرد.)

سپس باید مهره ­های مستطیلی شکل را در داخل سوراخ­های مربوطه قرار دهیم. استفاده از مهره های مستطیلی بسیار در وقت شما صرفه جویی خواهد کرد. مربعی بودن این مهره ها باعث می شود که در داخل شیارهای تعبیه شده نچرخند و به راحتی بتوانید بدنه را مونتاژ کنید.

در نهایت باید به بدنه پرینتر سه بعدی مطابق شکل زیر برسید.


مرحله دوم:مونتاژ محورهای X و Z

در دستگاه پرینتر سه بعدی پروسا، درجه آزادی در راستای محور z، با حرکت اکسترودر در راستای ارتفاع دستگاه تامین می شود و از طرفی خود اکسترودر در راستای محور x حرکت می کند. به همین منظور برای سهولت، نصب هر دوی این محورها در این بخش گنجانده شده است. روند کلی به این صورت است که ابتدا محور x را خار ج از دستگاه سرهم کرده سپس روی دستگاه نصب کرده و کالیبره میکنیم. در اولین قدم پولی را روی موتور ببندید، سپس مجموعه پولی و موتور را روی نگهدارنده موتور نصب کرده و بلبرینگهای خطی را در جای خود قرار دهید

دو عدد بلبرینگ ساده 625 را در قسمت شیار دار مربوط به نگهدارنده بلبرینگ با استفاده از پیچ و مهره M5 در جای خود قرار دهید. سپس شفتهای به طول 384 میلیمتری را ابتدا وارد محل تعبیه شده روی نگهدانده موتور کنید. در این قسمت شفتها داخل محل خود آزادانه حرکت میکنند. سپس نگهدارنده اکسترودر را از شفتها عبور داده و در انتها قسمت نگدارنده بلبرینگ را با کمی فشار وارد کنید. مطابق شکل زیر محور x پرینتر سه بعدی تان مونتاژ می شود. به جهت قرار گیری موتور و نگهدارنده اکسترودر و همچنین بلبرینگ های خطی توجه کنید.

 

حال باید این مجموعه روی دستگاه سوار شود. ابتدا با قرار دادن مجموعه زیر محلهای مربوط به عبور شفت از هم راستا بودن بلبرینگ و محل عبور شفتها مطمئن شوید. چنانچه هم راستا نبودند میتوانید با تغییر مکان نگهدارنده بلبرینگ روی شفتها مکان بلبرینگهای خطی را به درستی مشخص کنید. حال شفتهای هدایت کننده محور z به طول 320 میلی متر (کوتاهترین شفتها) را وارد بلبرینگ ها کرده و از طرف دیگر وارد محل خود در قسمت بالایی موتور z کنید. اکنون میله رزوه شده M5 را از محل خود در بالای فریم عبور داده، وارد کوپلینگ کرده و میله را داخل کوپلینگ با پیچی که به این منظور روی آن قرار دارد، محکم کنید.

در نهایت تسمه محور x باید به دور پولی موتور محور x و بلبرینگ های سمت مقابل آن بپیچد. تبریک! شما محور x و z پرینتر سه بعدی تان را کامل کردید.

انواع قطعات پرینتر سه بعدی


مرحله سوم: مونتاژ محورY

محور Y در واقع همان محوری است که هیت بد برروی آن سوار می شود. در ابتدا مطابق شکل زیر مجموعه نگهدارند هیت بد را به وسیله بلبرینگ های خطی LM8UU به شفت ها و سپس نگهدارنده ها را به دو سر شفت ها متصل می کنیم.

حال نوبت به اضافه کردن پیچهای متری به محور Y می رسد. برای این کار با استفاده از مجموعه تسمه سفت کن و نگهدارنده موتور محور Y و 4 میله رزوهدار 209 میلیمتری میتوانیم مجموعه شکل زیر را برای اتصال آماده کنیم. این مجموعه در واقع وظیفه اتصال هیت بد به بقیه بدنه پرینتر سه بعدی تان را بر عهده دارد.

 در نهایت پس از سفت کردن مهره های M8 روی میله های رزوه دار کل مجموعه را برای سفت کردن روی فریم میبریم. برای این کار دو مهره میانی میله های رزوه دار بایستی به شکل زیر به دو طرف قاب اصلی فریم سفت شوند. پس از آن نوبت میله رزوهدار 275 میلیمتری است که از میان شیار فریم و قطعه رابط میله رزوه دار رد شود و اتصال نهایی میان محور Y و فریم را به وجود آورد. در آخرین مرحله نیز استپرموتور و تسمه ی محور Y را متصل می کنیم و هیت بد را به مجموعه اضافه می کنیم.

 


مرحله چهارم: مونتاژ اکسترودر

در کیت پرینتر سه بعدی پروسا یک عدد اکسترودر MK8 وظیفه تزریق فلامنت را بر عهده دارد. این مجموعه تقریبا به طور کامل اسمبل شده است. در این مرحله کافی است که هات اند را در اکسترودر پیچ کنید و سپس این مجموعه را برروی مجموعه نگهدارنده اکسترودر که در مرحله قبل مونتاژ کردیم، اضافه کنید.


مرحله پنجم: مونتاژ نگهدارنده فیلامنت

باور کنید رول فیلامنت مهمترین قسمت پرینتر سه بعدی تان در طول پرینت است! حرکت یک نواخت و راحت رول فیلامنت سلامت پرینتر بعدی تان را در زمان پرینت یک قطعه بزرگ تضمین می کند. به راحتی با قطعات لیزرکات شده این قسمت را نیز مونتاژ کنید. همچنین از این قسمت برای قرار دادن منبع تغذیه پرینتر سه بعدی نیز می توانید استفاده کنید.

انواع قطعات پرینتر سه بعدی


مرحله ششم: مونتاژ مجموعه قطعات الکترونیکی

آردوینو مگا قلب کنترلی پرینتر سه بعدی شماست. که وظیفه خواندن فایل Gcode شما، تفسیر آن و سپس فرستادن فرمان های کنترلی به استپرموتور ها را بر عهده دارد. از طرف دیگر ولتاژ مداراتی که مستقیم با آردوینو مگا در ارتباط هستند نباید بیشتر از 5 ولت باشد. به همین دلیل از برد دیگری به نام ramps 1.4، ساخت شرکت خلاق Reprap باید استفاده کنید که وظیفه کنترل جریان به موتورهای مختلف را بر عهده بگیرد. برد رمپس را مطابق شکل برروی آردوینو مگا متصل کنید.

هیت سینک ها را برروی درایور های استپر موتور متصل کنید و سپس درایورهای استپر را برروی برد رمپس متصل کنید. دقت کنید که در این مرحله درایورها را برعکس برروی برد رمپس متصل نکنید! که در صورت اشتباه بستن ممکن است برد رمپس و حتی آردوینو شما آسیب جدی ببیند.

چنانچه بعد از راه اندازی دستگاه موتورها صدای نویز مانندی از خود ایجاد میکردند و یا در کار اکسترودر بعد از مدت زمانی از پرینت اختلال ایجاد شد، باید با استفاده از پیچ تنظیم روی درایورها، جریان عبوری از آنها را کاهش دهید. به این صورت که معمولا در درایورهای A4988 پیچ تنظیم باید پاد ساعتگرد (خلاف عقربه های ساعت) و در درایورهای DRV8829 پیچ تنظیم باید ساعتگرد چرخانده شود. اگر نتیجه نداد همین کار را به صورت معکوس انجام دهید. همچنین توجه شود که چرخاندن پیچ باید بسیار آهسته و به میزان خیلی کم انجام شود. مثلا حدود یک چهارم دور چرخانده شود.

حالا نوبت به نصب سنسورهای برخورد می رسد. سنسورهای برخورد x و z به طور مشابه روی شفت محور x و z نصب میشوند. به این صورت که ابتدا پایه نگهدارنده روی شفت نصب شده سپس سنسور روی آن پیچ میشود.

بعد از نصب سنسور یک عدد پیچ M3 به طول 30 میلی متر را در قسمت مربوط به خود روی نگهدارنده موتور محور x مطابق شکل طوری نصب کنید که با سنسور برخورد محور z در پایین ترین حالت تماس، برخورد کند. بقیه قطعات الکتریکی مانند هات اند و فن ها را مطابق شکل زیر به برد رمپس متصل کنید.

اما چند نکته:

 • در هنگام نصب سنسور برخود دقت داشته باشید که سیم سیگنال )سیم سبز رنگ( باید در قسمت بالا )قسمت آبی رنگ در شکل زیر( قرار گیرد.
 • جهت اتصال سیمهای موتور در وهله اول اهمیتی ندارد. چنانچه موتورها در جهت اشتباه حرکت میکردند، جهت آنها را بعد از قطع منبع تغذیه بر عکس کنید.
 • جهت قرار گرفتن سیمهای هیتر اکسترودر و سنسورهای دما اهمیتی ندارد. دقت کنید که جهت اتصال هیتر صفحه پرینت مهم است.

 

در نهایت باید سیمهای LCD را نصب کنید. برای این کار ابتدا سیمها را به پشت LCD متصل کنید. توجه داشته باشید که هر سیم باید به جای مشابه خود روی برد متصل شود بنابراین به نام پین ورودی دقت کنید. اگر متوجه شدید که نمایشگر به وضوح تصویر را نشان نمی دهد باید کنتراست آن را با استفاده از پتانسیومتری که پشت آن قرار گرفته است تنظیم کنید.

انواع قطعات پرینتر سه بعدی


مرحله هفتم: بارگذاری Firmware روی آردوینو مگا

فرمور در واقع برنامه ای است که تمام فعالیت های پرینتر سه بعدی تان را کنترل می کند. نمونه ای که در اکثر پرینتر های سه بعدی می توانید مشاهده کنید فرمور Marlin است. این فرمور یک برنامه منبع باز (open source) است که تمامی کدهای آن به راحتی در دسترس همه قرار دارد و هر کس می تواند بنا به خلاقیت خود و ویژگی هایی که میخواهد به پرینتر سه بعدی اش اضافه کند، آن را تغییر دهد. این فوق العاده است! با یک جست و جو در اینترنت می توانید امکانات بسیار کاربردی و جذابی را به پرینتر سه بعدی تان اضافه کنید.

مرحله هشتم: شروع به پرینت کنید

با بارگذاری فرمور روی پرینتر سه بعدی تان می توانید از آن استفاده کنید. در مراحل اول ممکن است که با چالش هایی مواجه شوید. نگران نباشید. تمامی سوالات شما در قسمت نظرات این مطلب و یا در صفحه پرسش و پاسخ ساخت پرینتر سه بعدی توسط متخصصین صنعت بازار و یا دیگر مخاطبین پاسخ داده خواهد شد. هم چنین نسخه کاملا با جزئیات همین مطلبی که مطالعه کردید را هم می توانید به همراه کیت پرینتر سه بعدی پروسا از صنعت بازار دریافت کنید. که در بیش از ۱۰۰ صفحه به همراه عکس، قدم به قدم شما را در طول این مسیر هیجان انگیز راهنمایی خواهد کرد.

 

خواندن 111245 دفعه

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (355)

 1. اصغر

من مارلین را دانلود کردم و آن را با توجه به ابعاد و مشخصات مورد نیاز دستگاهم پیکربندی کردم ، اما وقتی برنامه را Verify می کنم ، خطای زیر را نشان می دهد: مشکل چیست؟
من از مارلین نسخه 2 استفاده کردم
بهترین نسخه مارلین برای این برد کدام است؟
من از...

من مارلین را دانلود کردم و آن را با توجه به ابعاد و مشخصات مورد نیاز دستگاهم پیکربندی کردم ، اما وقتی برنامه را Verify می کنم ، خطای زیر را نشان می دهد: مشکل چیست؟
من از مارلین نسخه 2 استفاده کردم
بهترین نسخه مارلین برای این برد کدام است؟
من از برد Arduino Mega 2560 استفاده کردم

In file included from c:\users\ghazalco\appdata\local\temp\arduino_build_668812\sketch\src\inc\marlinconfig.h:49:0,
from sketch\src\HAL\AVR\MarlinSerial.cpp:39:
c:\users\ghazalco\appdata\local\temp\arduino_build_668812\sketch\src\inc\SanityCheck.h:1419:6: error: #error "AUTO_BED_LEVELING_UBL requires EEPROM_SETTINGS. Please update your configuration."
#error "AUTO_BED_LEVELING_UBL requires EEPROM_SETTINGS. Please update your configuration."
^~~~~
In file included from c:\users\ghazalco\appdata\local\temp\arduino_build_668812\sketch\src\inc\marlinconfig.h:49:0,
from sketch\src\HAL\AVR\HAL.cpp:24:
c:\users\ghazalco\appdata\local\temp\arduino_build_668812\sketch\src\inc\SanityCheck.h:1419:6: error: #error "AUTO_BED_LEVELING_UBL requires EEPROM_SETTINGS. Please update your configuration."
#error "AUTO_BED_LEVELING_UBL requires EEPROM_SETTINGS. Please update your configuration."
^~~~~
In file included from sketch\src\inc/MarlinConfig.h:49:0,
from sketch\src\MarlinCore.h:24,
from sketch\src\MarlinCore.cpp:31:
sketch\src\inc/SanityCheck.h:1419:6: error: #error "AUTO_BED_LEVELING_UBL requires EEPROM_SETTINGS. Please update your configuration."
#error "AUTO_BED_LEVELING_UBL requires EEPROM_SETTINGS. Please update your configuration."
^~~~~
In file included from c:\users\ghazalco\appdata\local\temp\arduino_build_668812\sketch\src\inc\marlinconfig.h:49:0,
from sketch\src\HAL\AVR\HAL_SPI.cpp:34:
c:\users\ghazalco\appdata\local\temp\arduino_build_668812\sketch\src\inc\SanityCheck.h:1419:6: error: #error "AUTO_BED_LEVELING_UBL requires EEPROM_SETTINGS. Please update your configuration."
#error "AUTO_BED_LEVELING_UBL requires EEPROM_SETTINGS. Please update your configuration."
^~~~~
In file included from c:\users\ghazalco\appdata\local\temp\arduino_build_668812\sketch\src\inc\marlinconfig.h:49:0,
from sketch\src\HAL\AVR\Servo.cpp:55:
c:\users\ghazalco\appdata\local\temp\arduino_build_668812\sketch\src\inc\SanityCheck.h:1419:6: error: #error "AUTO_BED_LEVELING_UBL requires EEPROM_SETTINGS. Please update your configuration."
#error "AUTO_BED_LEVELING_UBL requires EEPROM_SETTINGS. Please update your configuration."
^~~~~
exit status 1
Error compiling for board Arduino Mega or Mega 2560.

ادامه مطلب
 
 1. محمد مسیحا کاظمی

سلام ببخشید مدل موتوری که توی تصاویر بالا هست چیه؟

 

سلام وقت بخیر
استپ موتور Nema 17 با تعداد استپ 200 عدد بر دور
مدل دقیق آن ممکن است که متناسب با موجودی تغییر کند
موفق باشید

 
 1. محمد

سلام خسته نباشید ببخشید کد اردوینو کجاست؟؟؟

 
 1. پشتیبانی    محمد

سلام سلامت باشید
می تونید کد خام مارلین را از لینک زیر دانلود کرده و مناسب نیاز خود تغییر دهید. برای تهیه کد بهینه صنعت بازار برای پرینتر سه بعدی پروسا، با قسمت فروش شرکت تماس بگیرید.
https://github.com/MarlinFirmware/Marlin/archive/1.1.x.zip
موفق...

سلام سلامت باشید
می تونید کد خام مارلین را از لینک زیر دانلود کرده و مناسب نیاز خود تغییر دهید. برای تهیه کد بهینه صنعت بازار برای پرینتر سه بعدی پروسا، با قسمت فروش شرکت تماس بگیرید.
https://github.com/MarlinFirmware/Marlin/archive/1.1.x.zip
موفق باشید

ادامه مطلب
 
 1. محمد

سلام خسته نباشید ببخشید کد اردوینو کجاست؟؟؟؟؟

 
 1. امیر

سلام وقت بخیر این آموزش پرینتر سه بعدی hypercube است یا نوع دیگری است ؟؟؟؟؟؟ممنون می شوم پاسخ دهید

 
 1. پشتیبانی    امیر

سلام امیر عزیز
خیر این آموزش مربوط به کیت پرینتر سه بعدی پروسا می باشد.
موفق باشید

 
 1. عرفان

سلام .ممنون... زحمت کشیدید... وقت گزاشتید ... فقط یه سوال مهم من از سایت مارلین فرمور رو دانلود کردم ولی نمیدونم چجوری باید بارگزاری کنم توضیح میدید؟

 
 1. پشتیبانی    عرفان

سلام دوست عزیز
برای بارگذاری باید یا از arduino IDE و یا Platform IO استفاده کنید. بردتون رو به کامپیوتر متصل و کام رو مشخص کرده و فایل رو اپلود می کنید. قبل از اپلود مارلین رو متناسب با دستگاه خودتون باید شخصی سازی کرده و تغییرات لازمه رو اعمال...

سلام دوست عزیز
برای بارگذاری باید یا از arduino IDE و یا Platform IO استفاده کنید. بردتون رو به کامپیوتر متصل و کام رو مشخص کرده و فایل رو اپلود می کنید. قبل از اپلود مارلین رو متناسب با دستگاه خودتون باید شخصی سازی کرده و تغییرات لازمه رو اعمال کنید.
موفق باشید

ادامه مطلب
 
 1. محمد امین

سلام ببخشید چطور میتونم برنامه کامل پرینتر سه بعدی رو پیددا کنم یا حتما باید خودم برنامه نویسی بلد باشم.

 
 1. پشتیبانی    محمد امین

سلام دوست عزیز
فریم ویر مناسب برای پرینتر سه بعدی مارلین هست که از خود سایت مارلین در لینک زیر باید دانلود و توضیحات کامل اون رو مطالعه کنید تا متناسب با دستگاه خودتون بتونید شخصی سازی کنید.
https://marlinfw.org/meta/download/
موفق باشید

 
 1. طاها

سلام خسته نباشید ... من کلی خرج کردم بالاخره یک پرینتر پروسا سر هم کردم همه چی کامل هست. ولی متاسفانه من کوچکترین سررشته ای از برنامه نویسی ندارم و طبق آموزش های تو اینترنت marlin را روی برد آپلود کردم ولی وقتی میرم تو برنامه Pronterface پرینتر...

سلام خسته نباشید ... من کلی خرج کردم بالاخره یک پرینتر پروسا سر هم کردم همه چی کامل هست. ولی متاسفانه من کوچکترین سررشته ای از برنامه نویسی ندارم و طبق آموزش های تو اینترنت marlin را روی برد آپلود کردم ولی وقتی میرم تو برنامه Pronterface پرینتر کانکت میشه اما درست کار نمیکنه مثلا با دکمه های تو برنامه محور Z و محور Y تا حدودی البته نه درست اونجور که باید حرکت میکنن و محور X اصلا حرکت نمیکنه و حتی اکسترودر هم کار نمیکنه ، وقتی هم یه مدل سه بعدی برای پرینت بهش میدم مینویسه که شروع پرینت اما پرینتر کار نمیکنه حتی نازل اکسترودر داغ هم نمیشه.
به نظر شما مشکل از نرم افزار هست یا قطعات فیزیکی‌؟
اگر میشه فیلم آموزشی از کار هایی که از لحظه در آوردن برد ها از کارتن تا کار کردن پرینتر انجام میدید برای فروش قرار بدید؟
لطفا کمکم کنید تو مرحله هفتم موندم...
من رشته مهندسی مکانیک میخونم و پرینتر خیلی به کارم میاد فقط از قسمت برنامه نویسی سر در نمیارم. حالا هم کلی خرج کردم و خود پرینتر رو ساختم ولی کار نمیکنه دیگه دارم دیوونه میشم .....

ادامه مطلب
 
 1. پشتیبانی    طاها

سلام طاها عزیز
برنامه مارلین به این صورت نیست که فقط بارگزاری شود و کار کنه. باید مناسب با برد و ابعاد و سایر موارد شخصی سازی بشه و در برنامه تغییراتی رو ایجاد کنید سپس استفاده کنید. همچنین باید جامپرهای زیر درایورهای موتورها روی برد رمپتون رو هم...

سلام طاها عزیز
برنامه مارلین به این صورت نیست که فقط بارگزاری شود و کار کنه. باید مناسب با برد و ابعاد و سایر موارد شخصی سازی بشه و در برنامه تغییراتی رو ایجاد کنید سپس استفاده کنید. همچنین باید جامپرهای زیر درایورهای موتورها روی برد رمپتون رو هم نصب کنید. لطفا تمامی توضیحات مربوط به استفاده و شخصی سازی مارلین رو از سایت خود مارلین و لینک زیر به طور کامل مطالعه و سپس راه اندازی کنید تا به قطعاتتون صدمه نرسه.
https://marlinfw.org/docs/configuration/configuration.html
موفق باشید

ادامه مطلب
 
 1. مجید شاخسار

سلام .
بنده یک دستگاه پرینتر سه بعدی با خروجی و چاپ سیلیکون میخواستم‌ که پیدا نکردم .
در جستجوهام با شرکت شما ازطریق نت اشنا شدم خواستم بپرسم آیا شما کیت دستگاهی که بتوان با آن سیلیکون چاپ کرد دارید یا میتوان سفارش چنین کیت دستگاهی را به شرکت شما...

سلام .
بنده یک دستگاه پرینتر سه بعدی با خروجی و چاپ سیلیکون میخواستم‌ که پیدا نکردم .
در جستجوهام با شرکت شما ازطریق نت اشنا شدم خواستم بپرسم آیا شما کیت دستگاهی که بتوان با آن سیلیکون چاپ کرد دارید یا میتوان سفارش چنین کیت دستگاهی را به شرکت شما داد ؟
ممنون میشم جواب بدین . متشکرم

ادامه مطلب
 
 1. پشتیبانی    مجید شاخسار

سلام دوست عزیز
خیر فعلا شرکت خدمات ساخت کیت جدید رو انجام نمی دهد.
موفق باشید

 
 1. Dynamo

قیمت لطفا فیلم آموزش هم داره ممنون

 
 1. پشتیبانی    Dynamo

سلام
فیلم آموزش ندارد و برای قیمت به لینک های زیر مراجعه کرده و با داخلی 1 تماس بگیرید:
کیت پرینتر سه بعدی پروسا به همراه دفترچه راهنما: https://b2n.ir/068639
کیت پرینتر سه بعدی هایپر کیوب به همراه دفترچه راهنما: https://b2n.ir/827275
موفق باشید

 
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

محتوای آموزشی استفاده شده در این سایت محافظت شده می باشد و هرگونه کپی برداری از محتواهای تولید شده توسط تیم صنعت بازار موجب پیگرد خواهد بود. استفاده از مطالب صنعت بازار تنها با ذکر منبع به صورت لینک فعال بلامانع است

ما را دنبال کنید:

Copyright © 2017-2018 | Sanatbazar.com