5 کیت برتر پرینتر سه بعدی سال 2018

چهارشنبه, 13 تیر 1397 11:31
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

تبریک می­گوییم! شما تصمیم گرفته­ اید که پرینتر سه بعدی مخصوص خودتان را بسازید. احتمال می ­دهیم که سوال­ های زیادی ذهنتان را مشغول کرده باشد. اینکه از کجا شروع بکنم؟ از چه کسی کمک بگیرم؟ یا اینکه از بین انواع مختلف پرینتر سه بعدی هایی که وجود دارند، کدام یکی را بسازم؟ با ما همراه باشید تا به شما برای انجام این کار کمک کنیم. عوامل مختلفی در انتخاب نوع پرینتر سه بعدی که می­ خواهیم بسازیم تاثیرگذار هستند. اولویت ­های ما و کاری که می ­خواهیم با پرینتر سه بعدی انجام دهیم، ابزارها و موادی که در دسترس داریم و از همه مهم ­تر سرمایه ما و هزینه ­ای که قصد داریم برای این کار بکنیم.

بیشتر افرادی که به دنبال ساخت پرینتر سه بعدی هستند، علاقه دارند که تمامی قطعات و اجزاء آن را خودشان بسازند. اگرچه این موضوع در ظاهر بسیار جذاب و وسوسه کننده است، اما چندان واقع بینانه نیست!

مشکلی که در این راه وجود دارد، عدم دسترسی به تمامی ابزارهای لازم برای این کار است. برای مثال، امکان برش لیزر قطعات آلومینیومی که در بدنه بسیاری از پرینترهای سه بعدی استفاده می ­شود برای همه به راحتی ممکن نیست. این مشکل مخصوصا برای افرادی که برای اولین بار قصد ساختن پرینتر سه بعدی را دارند بزرگتر است.

کیت­ های پرینتر سه بعدی بهترین راه برای رفع این مشکل است. کیت­ های پرینتر سه بعدی یک راه بسیار مناسب و کم هزینه است که تمام قطعات مورد نیاز در ساخت یک پرینتر سه بعدی را در اختیار ما قرار می ­دهند. وظیفه ما نیز مونتاژ این قطعات در کنار یکدیگر و راه اندازی پرینتر سه بعدی است. علاوه بر این، به همراه بسیاری از این کیت­ ­ها، ابزارهای لازم برای مونتاژ اجزاء و قطعات آن نیز عرضه می­ شوند.

با استفاده از کیت ­های پرینتر سه بعدی، علاوه بر آنکه می ­توانیم در انتها پرینتر سه بعدی مخصوص خود را داشته باشیم، همچنین تجربه ساخت و مونتاژ یک محصول را از ابتدا تا انتها نیز به دست می ­آوریم.

در این نوشته قصد داریم شما را با 5 کیت برتر پرینتر سه بعدی سال 2018 آشنا کنیم.

 

 کیت پرینتر سه بعدی Creality CR-10

CR-10 یک کیت پرینتر سه بعدی محصول شرکت چینی Creality است. ویژگی منحصر به فرد این پرینتر سه بعدی، مونتاژ ساده آن و نیاز به زمانی در حدود 45 دقیقه برای این کار است. با وجود این سادگی، CR-10 یکی از محبوب­ ترین پرینترهای سه بعدی فعلی است که با درنظرگرفتن ویژگی­ ها و قیمت مناسب آن، بسیاری از کاربران از آن به عنوان بهترین پرینتر سه بعدی دنیا نام می ­برند.

این پرینتر سه بعدی محبوب، قادر به پرینت بسیاری از مواد همچون ABS, PLA, PETG و حتی موادی همچون چوب است. CR-10 دارای بدنه ­ای از جنس آلومینیوم است که باعث افزایش وزن آن (در حدود 13 کیلوگرم) شده است. با این حال، استفاده از این ساختار آلومینیومی منجر به بالا رفتن استحکام و پایداری هر چه بیشتر این پرینتر سه بعدی شده است. CR-10 یک پرینتر سه بعدی FDM با حجم قابل ساخت بالای (40*30*30 سانتیمتر مکعب) است که قطعات را با سرعت 8 سانتیمتر بر ثانیه پرینت می­ کند. همچنین این پرینتر سه بعدی با تمامی سیستم­ های عامل همچون Windows یا Mac سازگار است.

 

 کیت پرینتر سه بعدی Creality CR10

 

 

 کیت پرینتر سه بعدی Prusa Anet A8

Anet A8 Prusa یک کیت پرینتر سه بعدی با حجم قابل ساخت مناسب (24*22*22 سانتیمتر مکعب) است که به سرعت خود را به عنوان یکی از ارزان قیمت ترین و در عین حال بهترین انواع پرینتر سه بعدی در دنیا معرفی کرده است. استفاده از این پرینتر سه بعدی به دلیل دارا بودن دقت بالای 100 میکرون، به افرادی که به دنبال تولید قطعاتی باکیفیت مطلوب هستند توصیه می ­شود.

در پرینتر سه بعدی Anet A8 از یک اکسترودر و صفحه­ ی چاپ گرم استفاده شده است .به همین دلیل، امکان پرینت انواع مختلفی از رشته ها (فیلامنت ­ها) با استفاده از آن وجود دارد. همچنین، استفاده از استپبر موتورهای NEMA 17 در ساخت این پرینتر سه بعدی، امکان حرکت دقیق و پوشش کامل فضای چاپ را ممکن کرده است. مونتاژ کردن کیت پرینتر سه بعدی Prusa Anet A8 به حدود 8 ساعت زمان نیاز دارد.

Anet A8 Prusa ارزان ترین پرینتر سه بعدی حال حاضر دنیا است. این پرینتر سه بعدی با وجود قیمت بسیار کم، تا حد بسیار قابل قبولی نیازهای کاربران را رفع می ­کند. به همین دلیل می­ توان گفت Anet A8 Prusa یکی از بهترین انتخاب ­ها برای کاربران آماتور و به خصوص افرادی است که برای اولین بار قصد استفاده از پرینترهای سه بعدی را دارند.

 

کیت پرینتر سه بعدی prusa Anet A8

 

 کیت پرینتر سه بعدی +Ultimaker

+Ultimaker یکی از بزرگ ترین نام­ها در حوزه کیت­ های پرینتر سه بعدی است. درصورتیکه که شما به دنبال یک پرینتر سه بعدی دقیق، کم هزینه و با قابلیت استفاده آسان هستید، +Ultimaker یک گزینه بسیار مناسب برای این منظور است. نسخه اولیه این پرینتر با نام Ultimaker معرفی شد. در نسخه­ جدید از تجهیزات الکترونیکی بهتری استفاده شده است و در آن تغییراتی جزئی با هدف بهبود عملکرد آن صورت پذیرفته است. بدنه اصلی این پرینتر سه بعدی از چوب ساخته شده و به راحتی قابل مونتاژ است. با این حال این مسئله تاثیری در دقت و سرعت بالای این پرینتر ندارد. در پرینتر سه بعدی +Ultimaker از یک صفحه چاپ گرم نیز استفاده شده است. از آنجا که در +Ultimaker تجهیزات فلزی و پلاستیکی زیادی به کار نرفته است که خطر ذوب شدن آن­ها وجود داشته باشد، امکان دست یابی به سرعت بالای 30 سانتیمتر بر ثانیه جهت پرینت قطعات توسط این پرینتر سه بعدی میسر شده است. با وجود این سرعت بالا، +Ultimaker دقت تولید بسیار زیاد 20 میکرون را نیز داراست. حجم قابل ساخت این پرینتر سه بعدی معادل با 5/20*21*21 سانتیمتر مکعب است.

 

 کیت پرینتر سه بعدی +Ultimaker

 

 

کیت پرینتر سه بعدی Zonestar P802QR2

Zonestar P802QR2 یک کیت پرینتر سه بعدی محصول کشور چین است. این پرینتر با وجود قیمت کم، دارای امکاناتی است که در بسیاری از دیگر پرینترهای سه بعدی مشاهده نمی­ شود. مهم­ ترین ویژگی پرینتر سه بعدی Zonestar P802QR2، قابلیت اکستروژن دوگانه است. به این معنا که کاربر قادر خواهد بود با ترکیبی از رنگ­ های متنوع اقدام به پرینت قطعات کند. از دیگر ویژگی­ های این پرینت سه بعدی، امکان اضافه کردن یک حک کننده لیزری به آن است. با استفاده از این قابلیت می­ توان بر روی قطعاتی از جنس چوب، چرم یا مقوا حکاکی کرد که دارای کاربردهای متنوع و جالبی خواهد بود. از این رو، Zonestar P802QR2 می­ تواند انتخاب بسیار مناسبی به عنوان یک پرینتر سه بعدی چند منظوره با امکانات منحصر به فرد و هزینه کم باشد.

پرینتر سه بعدی Zonestar P802QR2 مجموعا به حدود 8 ساعت زمان برای مونتاژ شدن نیاز دارد. حجم قابل ساخت این پرینتر سه بعدی 24*22*22 سانتیمتر مکعب بوده و قادر به پرینت لایه­ هایی با دقت 100 میکرون است.

 

 

کیت پرینتر سه بعدی Zonestar P802QR2

 

کیت پرینتر سه بعدی Hypercube

Hypercube یکی از معروف ترین انواع کیت­ های پرینتر سه بعدی دنیا است که عمده شهرت آن به واسطه برخورداری از قابلیت­ های زیاد در مقایسه با قیمت کم است. این پرینتر سه بعدی که دارای بدنه­ ای آلومینیومی است، به سادگی قابل مونتاژ بوده و زمان کمی جهت آماده سازی آن نیاز است. طراحی این بدنه به­ گونه ­ای است که امکان استفاده از آن به عنوان قاب اصلی دستگاه CNC و برش لیزر نیز وجود دارد. به بیان دیگر، پرینتر سه بعدی Hypercube قابلیت تبدیل به دستگاه CNC و لیزر کاتر را نیز داراست. این پرینتر دارای حجم قابل ساخت 22*22*18 سانتیمتر مکعب و ضخامت لایه ­گذاری مطلوب 100 میکرون است که پاسخگوی بسیاری از نیازهای کاربران است.

با درنظرگرفتن قیمت و دیگر ویژگی ­ها، این پرینتر سه بعدی می­ تواند انتخاب مناسبی برای عمده کاربران و مخصوصا افراد آماتور و تازه ­کار باشد. 

خرید کیت پرینترسه بعدی هایپرکیوب

خواندن 3956 دفعه

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (4)

  1. ممد

قیمت هاشون خیلی بالاس??

 
  1. پشتیبانی    ممد

سلام دوست عزیز

قیمت پرینتر های سه بعدی در فروشگاه و در "کیت پرینتر سه بعدی" و "پرینتر سه بعدی" مشخص شده است.
با تشکر

 
  1. محمد مهدی

سلام آیا می توانیم پیرینتر سه بعدی هایپرکویب را با رنگ بدنه دلخواه سفارش دهیم

 
  1. پشتیبان    محمد مهدی

سلام محمد مهدی عزیز
در حال حاضر با پروفیل های داخل فروشگاه ارائه میشه که میتونید رنگ بهشون بزنید.

 
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

محتوای آموزشی استفاده شده در این سایت محافظت شده می باشد و هرگونه کپی برداری از محتواهای تولید شده توسط تیم صنعت بازار موجب پیگرد خواهد بود. استفاده از مطالب صنعت بازار تنها با ذکر منبع به صورت لینک فعال بلامانع است

ما را دنبال کنید:

Copyright © 2017-2018 | Sanatbazar.com