ساخت گل های مصنوعی بسیار زیبا با پرینتر سه بعدی

شنبه, 13 آذر 1395 14:56
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

 

تا به حال کاربردهای زیادی ار پرینتر سه بعدی را به شما معرفی کرده ایم. بیشتر کاربردهایی که تا به حال وجود داشته برای ساخت قطعاتی تو پر و جامد بوده اند. ولی در اینجا با یک ایده جالب می توان گل هایی بسیار زیبا را با پرینتر سه بعدی تولید کرد. که مطمئنا خود سازنده پرینتر سه بعدی هم فکرش را نمی کرده که بتوان چنین کاری را با ان انجام داد.

 

این گل با ریختن فیلامنت با خروج نازل از مرکز گل ساخته می شوند. نکته جالبی که در این طراحی ها وجود دارد این است که دقیقا از محدودیت های پرینتر سه بعدی فیلامنتی استفاده شده است. آویزان شدن قسمت های از قطعه که بلای جان هر قطعه پرینت سه بعدی شده است در اینجا به رکن اصلی تولید این گل ها تبدیل شده است. و نکته دیگر این که برعکس کاربردهای دیگر پرینتر سه بعدی که در آن دقت و تکرار پذیری دو عامل بسیاری مهم هستند در اینجا دقیقا برعکس است و گل ها با تنوع زیادی تولید می شوند.

برای ساخت این گل ها دقیقا مراحلی مانند پرینت سه بعدی کردن دیگر قطعات باید طی کنید:

 

1.بدست آوردن مدل سه بعدی

در مورد این گل های پرینت سه بعدی نکته ای که وجود دارد این است که به دلیل پیچیدگی ای که در ساخت آن ها وجود دارد نیازی به فایل .stl آن ها نخواهید داشت و در عوض فایل Gcode آن را در اختیارتان قرار داده ایم. البته از فایل هایی که در پیوست قرار گرفته اند تعدادی هم دچار مشکل پرینت سه بعدی هستند ولی نمی توان بخاطر آن ها عقب کشید و این تجربه جالب را نداشت.

 

ساخت گل با پرینت سه بعدی 

 

 2.آماده کردن مدل برای پرینت سه بعدی

در اینجا از نرم افزار Cura برای آماده کردن مدل برای پرینت سه بعدی و تعیین مشخصات پرینت سه بعدی استفاده شده است. تنظیمات پرینت سه بعدی را باید دقیقا مطابق نظر طراح انتخاب کنیم. ضخامت لایه  میلیمتر0.2- ضخامت دیواره ها  میلیمتر0.8- و چگالی پر کردن را روی 0 تنظیم کنید.

 

ساخت گل با پرینتر سه بعدی


ساخت گل با پرینتر سه بعدی

 

ساخت گل با پرینتر سه بعدی 


3.شروع کردن پرینت سه بعدی

در اینجا کار خاصی نباید انجام دهید. هم از  ABS و هم  PLA می توانید برای این کار استفاده کنید. در هر فایل Gcode چهار گل برای پرینت سه بعدی قرار گرفته اند که در مجموع هر پرینت حدود 30 دقیقه طول خواهد کشید. برای اینکار به شما پیشنهاد می کنیم که با PLA گل های خود را پرینت سه بعدی کنید. مشکلی که در پرینت سه بعدی با ABS با ان مواجه می شوید این است که ABS به دلیل این که زود تر سرد می شوند ریزش کمتری از نازل خواهد داشت و درنتیجه گل ها به درستی تشکیل نخواهند شد در حالی که PLA  حرکت روان تری از نازل دارد و برای این کار مناسبتر است.

 

{gallery}sakht/47.3dprint-flowers{/gallery}

خواندن 4331 دفعه

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (2)

[quote name="گلشیفته"]یکی از دوستام همینطور گل ها رو با خمیر دزست می کزد و می فروخت. برام جالبه که اینکار الان با پرینت سه بعدی هم میشه.<br />ببخشید بصرفه هم هست؟ هزینه هر شاخه گل چقدر میشه تقریبا؟[/quote]<br />سلام<br />بستگی به...

[quote name="گلشیفته"]یکی از دوستام همینطور گل ها رو با خمیر دزست می کزد و می فروخت. برام جالبه که اینکار الان با پرینت سه بعدی هم میشه.<br />ببخشید بصرفه هم هست؟ هزینه هر شاخه گل چقدر میشه تقریبا؟[/quote]<br />سلام<br />بستگی به طراحی ای که انجام میدهید مشخص می شود که ایا برای شما صرفه اقتصادی دارد یا نه<br />اگر گل هایی که تولید می کنید کیفیت و زیبایی خوبی داشته باشند که نتوان آن ها را با دست یا روش های دیگر تولید کرد حتما برای شما به صرفه خواهد بود<br />هزینه هر گل در حدود 30 تا 70 هزار تومان خواهد بود

ادامه مطلب
 
  1. گلشیفته

یکی از دوستام همینطور گل ها رو با خمیر دزست می کزد و می فروخت. برام جالبه که اینکار الان با پرینت سه بعدی هم میشه.<br />ببخشید بصرفه هم هست؟ هزینه هر شاخه گل چقدر میشه تقریبا؟

 
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

محتوای آموزشی استفاده شده در این سایت محافظت شده می باشد و هرگونه کپی برداری از محتواهای تولید شده توسط تیم صنعت بازار موجب پیگرد خواهد بود. استفاده از مطالب صنعت بازار تنها با ذکر منبع به صورت لینک فعال بلامانع است

ما را دنبال کنید:

Copyright © 2017-2018 | Sanatbazar.com