آموزش طراحی برای پرینت سه بعدی در SKETCH UP قسمت2: افزونه ها

دوشنبه, 25 مرداد 1395 14:20
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

یکی از مزیت های نرم افزار sketch up افزونه های متعدد آن است که هم مدل شما را بهبود می بخشند و هم کار پرینت را ساده تر می کنند. در اینجا تعدادی از مفید ترین آن ها را برای شما آورده ایم.

 

  1. با استفاده از افزونه ها مدل سازی را بهینه کنید.

طراحی مدل های پیچیده در اسکچ آپ زمان گیر است. و عاقلانه است که با نصب افزونه (pluginیاextensions) کار خود را ساده تر کنید. بیشتر این افزونه ها مجانی هستند و کار شما را بسیار بهبود می بخشند.

افزونه مورد نیاز را پیدا و نصب کنید

افزونه ها به صورت مستقیم در نرم افزار اسکچ آپ قابل دسترسی هستند. از پنجره Extension Warehouse بعد از این که با اکانت گوگل خود وارد شدید میتوانید آن ها را به صورت مستقیم در همانجا دانلود و نصب کنید

 و یا می توانید از سایت  sketchucation.com/pluginstore بعد از ایجاد یک حساب کاربری رایگان افزونه های مورد نیازتان را دانلود کنید

جدول زیر لیستی از افزونه های موجود و کاربرد آن هاست:

صاف کردن زوایا

مدل ها با گوشه های تیز ممکن است ترد باشند و به راحتی بکشنند. افزونه Round Corner به شما کمک می کند که با چند کلیک گوشه های مدلتان را صاف کنید. برای این کار گوشه های مورد نظر را انتخاب کنید و سپس نوع پخ chamfer مورد نظر را انتخاب کنید.

خالی کردن مدل

افزونه JointPushPull به شما اجازه میدهد که درون مدلتان را با دوبرابر کردن ضخامت دیواره خالی کنید. برای این کار صفحه هایی که قرار است دولا شوند را انتخاب کنید و نوع گزینه خالی شدن را انتخاب کنید. سپس روی انتخاب کلیک کنید و نگه دارید.

 

بررسی و اصلاح مدل

با استفاده از افزونه های SketchUp STL “Solid Inspector”, “Solid Solver”, “FrontFace“CleanUp3, می توانید مدلتان را برای پرینت اماده کنید که به ان ها خواهیم پرداخت.

  1. مدل خود را رنگ کنید

اگر مدلتان یک جسم جامد(solid) باشد می توانید رنگ و یا طرح به آن  اضافه کنید. این کار را با استفاده از پنجره Materials می توانید انجام دهید

رنگ ها و طرح های انتخاب شده در نتیجه می توانند پرینت سه بعدی شوند. ولی برای این کار نیاز به یک پرینتر چند نازله رنگی خواهید داشت.

لطفا توجه داشت باشید که بعضی از افکت هایی که در اسکچ آپ ایجاد می شوند نمی توانند پرینت شوند. برای مثال اگر روی یک طرح (texture) راست کلیک کنید به منو Texture-Positionدسترسی پیدا می کنید که میتوانید در آن طرح مورد نظر را تغییر دهید. این تغییر ایجاد شده توسط پرینتر سه بعدی ایجاد نخواهد شد.

 

 

خواندن 2607 دفعه

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

محتوای آموزشی استفاده شده در این سایت محافظت شده می باشد و هرگونه کپی برداری از محتواهای تولید شده توسط تیم صنعت بازار موجب پیگرد خواهد بود. استفاده از مطالب صنعت بازار تنها با ذکر منبع به صورت لینک فعال بلامانع است

ما را دنبال کنید:

Copyright © 2017-2018 | Sanatbazar.com