فهرستی از محبوب‌ترین شیلدهای آردوینو

پنج شنبه, 20 مهر 1396 16:17
این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

صدها شیلد مختلف برای بردهای آردوینو وجود دارد که همه آن‌ها برد آردوینو شما را بیش از یک برد توسعه‌یافته با LED چشمک‌زن تبدیل می‌کنند. در این پروژه از برد آردوینو استفاده شده است. در صورتی که به آردوینو علاقه‌مند هستید، می‌توانید آموزش کامل آردوینو (مبتدی و پیشرفته) را مطالعه کنید.

شیلد چیست؟

شیلدهای آردوینو، بردهای مدولار هستند که بر روی آردوینو نصب‌شده و با استفاده از قابلیت‌های اضافی این بردها را پرورش و ارتقا می‌دهند. آیا می‌خواهید برد آردوینو خود را به اینترنت متصل کنید و به توییتر پیامی را ارسال کنید؟ برای این کار شیلد اختصاصی آن برای آردوینو موجود است.

بیشتر شیلدهای آردوینو، قابلیت سوارشدن بر روی یکدیگر را دارند. شما می‌توانید تعدادی از شیلدها را به هم متصل کرده و یک ساندویچ بزرگ از برد آردوینو بسازید. به عنوان مثال، شما می‌توانید با ترکیب برد آردوینو Uno با یک شیلد Voice box و یک شیلد WiFly، یک سخن‌گو بی‌سیم استفآن‌هاوکینز بسازید. شیلدها را برای ساختن تمامی پروژه‌های همه جانبه باهم ترکیب و به هم متصل کنید.

stackable

شیلدها معمولاً به همراه یا یک مثال پیش‌نویس آزمایشی و یا یک کتابخانه، عرضه می‌شوند. بنابراین، نه تنها به‌آسانی به آردوینو شما متصل می‌شوند، بلکه تمام کاری که نیاز است شما برای راه‌اندازی آن‌ها انجام دهید آپلود کردن تعدادی کد نمونه برای آردوینو است.

شکل کلی شیلدها

هر شیلد آردوینو باید شکل کلی یکسانی بر اساس استاندارد شکل آردوینو داشته باشد. در این شکل کلی، پین‌های زمین و تغذیه به یک پین هدر هشت‌تایی (قبلاً شش‌تایی) و پین‌های آنالوگ به یک پین هدر شش‌تایی در کنار آن، متصل می‌شوند. پین‌های دیجیتال طرف دیگر لبه شیلد در سمت دیگر برد را پوشانده‌اند و با یک پین هدر هشت‌تایی از یک پین هدر ده‌تایی دیگر به‌وسیله فاصله ۰٫۵ اینچی جدا شده‌اند. بعضی از شیلدها نیز نیاز است به هدر ICSP آردوینو متصل شوند (پین هدر ۳*۲ انتهای شیلد).

shield-form-factor

بعضی از شیلدها از تمام پین‌های روی آردوینو استفاده می‌کنند، درحالی‌که، بعضی دیگر فقط از یک جفت از آن‌ها استفاده می‌کنند. زمانی که شیلدها روی هم قرار می‌گیرند، خیلی مهم است تا اطمینان حاصل شود که از پین‌های روی هم افتاده استفاده نشود. بعضی از شیلدها از طریق ارتباط SPI، I2C یا ارتباط سریال با آردوینو ارتباط برقرار می‌کنند و برخی دیگر از وقفه آردوینو یا ورودی‌های آنالوگ آن استفاده می‌کنند.

شیلدهای آردوینو بسیار گوناگونی وجود دارد؛ آن‌قدر زیاد که اصلاً در این آموزش نمی‌توان تمام آن‌ها را پوشش داد. در ادامه این آموزش ما به سراغ چند نمونه از محبوب‌ترین و منحصربه‌فردترین شیلدها می‌رویم. در اینجا فهرستی از شیلدهای محبوب‌تر و منحصربه‌فردتر sparkFun آورده شده است. این لیست جامعی از همه شیلد آردوینوها نبوده ولی برای این لیست می‌توانید به سایت shieldlist.org مراجعه کنید.

شیلد نمونه‌سازی

شیلدهای نمونه‌سازی، قابلیت زیادی را به آردوینوها اضافه نکرده، اما به روش‌های دیگری کمک می‌کنند. این شیلدها ممکن است کارهای آسانی مانند بیرون آوردن پین‌های آردوینو به‌منظور اتصال آن‌ها به ترمینال‌ها را انجام دهند. درمجموع، این شیلدها سیم‌کشی آردوینو را راحت‌تر می‌کنند.

شیلد Protoshield: ملقب به ستاره‌ی این دسته‌بندی است. این شیلد به طور اساسی یک ناحیه بزرگ نمونه‌سازی است. شما می‌توانید یک برد بورد کوچک را روی این شیلد بچسبانید یا اینکه به طور مستقیم فقط ناحیه نمونه‌سازی روی شیلد را لحیم کنید.

ProtoShield

شیلد Protoscerw: مانند protoshield بوده، اما هر پین نیز به‌منظور اتصال به ترمینال، بیرون آمده است. این شیلد برای متصل کردن موتورها و سنسورها کارآمد است.

ProtoScrew

شیلد Go-between: عملکرد این شیلد این است که بین دو شیلد قرار می‌گیرد. این شیلد با جابجا کردن پین‌های شیلد بالایی، از مداخله کردن پین‌های شیلدها با یکدیگر جلوگیری می‌کند.

GO-BETWEEN-SHIELD

شیلد Lipower: این شیلد به شما اجازه می‌دهد تا آردوینو خود را با یک باتری پلیمری لیتیوم تغذیه کنید.

LIPOWER

شیلد Danger: خارق‌العاده‌ترین شلید موجود است. این شیلد یک مجتمع از نمایشگرها، پتانسیومترها و بقیه سنسورهاست. این شیلد، بهترین وسیله برای یادگرفتن ورودی و خروجی‌های آردوینو یا ترکیب با پروژه‌های مخلوط با صدا، است.

DANGER

شیلد Joystick kit: این شلید، آردوینو شما را یک کنترلر می‌کند. با استفاده از یک جوی استیک و چهار دکمه، این شیلد تبدیل به یک کنترل‌کننده ربات عالی می‌شود.

JOYSTICK

شیلد microSD: آردوینو فضای ذخیره‌سازی محدودی دارد، اما به کمک این شیلد اجازه دسترسی به فضای ذخیره‌سازی اضافی را دارید.

MICROSD-SHIELD

شیلدهای Etherent, WiFi, Wireless,GPS و غیره

شیلد Ethernet: این یکی از کلاسیک‌ترین شیلدهاست. شیلد Etherent، قابلیت اتصال به دنیای گسترده وب را برای آردوینو شما فراهم می‌کند. همچنین، کتابخانه بسیار مناسبی برای پشتیبانی کردن این شیلد نیز وجود دارد.

Ethernet-Shield

شیلد WiFly: شیلد WiFi شرکت Sparkfun. این شیلد آردوینو شما را به قابلیت اتصال به شبکه‌های بی‌سیم 802.11 b/g مجهز می‌کند. پس هم می‌تواند به عنوان وب سرور یا Client و یا هر دو عمل کند.

WIFLY

شیلد Wi-Fi: این همان شیلد Etherent آردوینو اما بدون سیم است. این شیلد می‌تواند آردوینو شما را به دستگاه بی‌سیم متصل کند، درنتیجه می‌تواند هم به عنوان میزبان صفحات وب باشد و هم اینترنت را جستجو کند.

/WI-FI-SHIELD

شیلد XBee: این شیلد برد آردوینو شما را به اینترنت متصل نمی‌کند، اما یک وسیله ارزان برای برقراری ارتباط بی‌سیم است. شما می‌تواند از XBee به عنوان عملگر بی‌سیم دستگاه قهوه ساز، آبپاش، لامپ‌ها یا دیگر وسایل خانگی استفاده کنید.

XBEE-SHIELD

شیلد Cellular w/sm5100B: آردوینو خود را به یک موبایل تبدیل کنید. پیامک متنی بفرستید یا با اتصال میکروفون و اسپیکر به آن از آردوینو به عنوان تلفن همراه خود استفاده کنید.

CELLULAR-SHIELD---SM5100B

شیلد GPS: GPS به پیچیدگی که شما فکر می‌کنید نیست. به کمک یک شیلد GPS، آردوینو شما همیشه می‌داند در کجا قرار دارد.

GPS

شیلدهای موسیقی و صدا

شیلد MP3 Player: آردوینو خود را به پخش‌کننده MP3 تبدیل کنید. فقط با وصل کردن یک کارت حافظه میکرو SD، اضافه کردن چند بلندگو و آپلود کردن کد نمونه، شما می‌تواند جعبه پخش‌کننده موسیقی MP3 خود را بسازید.

MP3-PLAYER-SHIELD

شیلد Music instrument: از پروتکل MIDI استفاده کنید تا آردوینو خود را به یک بانک ابزار موسیقی تبدیل کنید. این شیلد می‌تواند پیانو، طبل، ابزارهای چوبی، ابزارهای فلزی و همه انواع صداها را ایجاد کند.

MUSIC-INSTRUMENT-SHIELD

شیلد Spectrum: این شیلد به صدا گوش می‌دهد و آن را در فرکانس‌های مختلف باینری طبقه‌بندی می‌کند. از این شیلد برای ساختن یک نمایشگر هموار کننده یا equalizer خیلی خوب، استفاده کنید.

SPECTRUM

شیلد Voice box: به آردوینو شما یک‌صدای رباتیکی، مکانیکی می‌دهد.

VOICEBOX

نمایشگرها و دوربین‌ها

شیلد Color LCD: این شیلد آردوینو شما را به یک صفحه‌نمایش رنگی موبایل منحصربه‌فرد 128*128 مجهز می‌کند.

COLOR-LCD-SHIELD

شیلد CMUcam: این ماژول دوربین به آردوینو شما جلوه بصری اضافه می‌کند. با استفاده از این شیلد برد آردوینو شما می‌تواند حتی حباب‌ها رو دنبال کرده و درنتیجه ربات شما با هیچ شیئی برخورد نخواهد داشت.

CMUCAM

شیلدهای درایورهای موتورها

شیلد درایور موتور Ardumoto: این شیلد درایور موتور کلاسیک، می‌تواند دو موتور DC را کنترل کند. Ardumoto دو موتور DC را راه‌اندازی می‌کند.

Ardumoto-Motor-Driver-Shield

شیلد Monster Moto: اگر شما نیاز دارید موتوری را راه‌اندازی کنید که قوی‌تر از آن است که شیلد Ardumoto بتواند آن را کنترل کند، این شیلد بسیار مناسب است.

Monster-Moto-Shield

شیلد PWM: معمولاً زمانی که شما به مدولاسیون پهنای باند یا PWM فکر می‌کنید، ممکن است به LED های تضعیف نور (dimming LEDs) فکر کنید، اما PWM همچنین برای کنترل و راه‌اندازی موتورها همچون سرووها نیز به کار می‌رود. این شیلد می‌تواند برای راه‌اندازی ربات هگزاپاد 12 سروو موتوری شما مورد استفاده قرار گیرد.

PWM

در پایان, برای راه‌اندازی شیلدهای آردوینو خود می‌توانید به "آماده‌سازی شیلدهای آردوینو و اتصال هدرها" مراجعه کنید.

 

 

نظرات، پيشنهادات و انتقادات خود را براي بهتر شدن محتواي مطالب با ما در ميان بگذاريد...

 


ترجمه شده توسط تيم الکترونيک صنعت بازار | منبع: سايت learn.sparkfun

خواندن 7138 دفعه
پشتیبانی

عباس بطالبلو دانش‌آموخته کارشناس ارشد رشته مهندسی مکاترونیک از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و عضو گروه رباتیک جراح آزمایشگاه ارس (ARAS) هستند. موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد ایشان در زمینه ی «طراحی و پیاده سازی ربات ۲RT برای جراحی از دور چشم» بوده است. ایشان سابقه پیاده سازی و ساخت ربات هایی چون ربات موازی جراحی چشم، ربات سری SCARA، ربات Palletizer و … را دارند.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (2)

  1. پشتیبانی

سلام دوست عزیز
خیر. متاسفانه شرکت این شیلد رو موجود ندارد و محل دیگه ای برای فروش در ایران سراغ نداریم
موفق باشید

 
  1. محمد میری

سلام ، ببخشید ، من میخواستم شیلد Spectrum رو خریداری کنم ، ولی توی سایتای ایرانی پیداش نکردم ، شما میفروشید ؟ یا جای دیگه سراغ دارید بفروشن ؟ خیابان جمهوری حضوری بروم میتوانم بخرم ؟؟

 
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

محتوای آموزشی استفاده شده در این سایت محافظت شده می باشد و هرگونه کپی برداری از محتواهای تولید شده توسط تیم صنعت بازار موجب پیگرد خواهد بود. استفاده از مطالب صنعت بازار تنها با ذکر منبع به صورت لینک فعال بلامانع است

ما را دنبال کنید:

Copyright © 2017-2018 | Sanatbazar.com