به دلیل افزایش تعداد سفارش های پرینت سه بعدی، موقتا سفارش های خدمات پرینت سه بعدی با کمی تاخیر ارسال می شود. از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

چرا پرینتر سه بعدی اهمیت دارد؟

تعداد بازدید: 1403
تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
نویسنده: مهدی علیزاده
9 دقیقه
62%
شاید اسم پرینتر سه بعدی را زیاد شنیده باشید و یا حتی مطالبی پیرامون کاربردهای انقلابی که در صنایع مختلف ایجاد کرده به گوشتان رسیده باشد. در این مطلب، مختصر و مفید به تمام آنچه که نیاز هست درمورد پرینتر سه بعدی بدانید می‌پردازیم و جدیدترین کاربردهای آن را به شما نشان می‌دهیم.

مقدمه

یکی از به‌روزترین تکنولوژی‌های دنیا که در چند سال اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته، پرینت سه بعدی است و به دلیل ویژگی‌های منحصربفردی که دارد توانسته به‌خوبی جای خود را در صنایع و مشاغل مختلف باز کند. پرینت سه بعدی (نمونه سازی سریع) یک شیوه تولید و ساخت افزایشی است که با قرار دادن لایه لایه مواد بر روی یکدیگر، قطعه سه بعدی را به‌صورت یکپارچه ایجاد می‌کند.
در ابتدا این تکنولوژی (ساخت توسط پرینتر سه بعدی) تنها به منظور نمونه‌سازی و مدلسازی در صنایع بکار گرفته می شد، زیرا به شدت در بهینه‌سازی فرایندهای تولید قطعات مفید و در عین حال بسیار دقیق است. اما امروزه با افزایش نیاز به سفارشی‌سازی و پیشرفت‌های بیش از پیش حوزه پرینت سه بعدی، این امکان برای همه افراد ایجاد شده تا بتوانند محصول مورد نظرشان را در کمترین زمان برای خود بسازند. چاپ سه بعدی با سرعت بخشیدن به فرایند نمونه‌سازی و با روش‌های ساده و آسان فرایند تولید را بهینه تر و سریع تر می‌کند و سبب صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها و بالاتر رفتن کیفیت محصولات خواهد شد.
تکنولوژی پرینت سه بعدی به کمک ماهیت‌ ساختی که دارد می‌تواند کاربرد های وسیعی در صنایع مختلف داشته باشد زیرا در این روش دو ویژگی مهم در ساخت وجود دارد:
  • آزادی بسیار زیاد در ساخت قطعات پیچیده، به دلیل لایه لایه ساختن اجسام سه بعدی
  • کوتاه بود مراحل و فرایند تولید، زیرا برای ساخت با پرینتر سه بعدی تنها به فایل طراحی cad قطعه موردنظرتان نیاز دارید.

کاربردهای پرینت سه بعدی

رباتیک

رباتیک و پرینت سه بعدی
رباتیک و پرینت سه بعدی
از آنجا که روبات‌ها مجموعه پیچیده‌ای از قطعات مکانیکی و الکترونیکی هستند، طراحی قطعات مناسب در اولین آزمایش تقریباً غیرممکن است. اما به کمک پرینت سه بعدی می‌توانید با کیفیت بالا و خیلی سریع هر بخش از ربات خود را بسازید و اصلاح کنید. دراین‌صورت می‌توانید بدون هیچ محدودیتی برای دستیابی به طراحی ایده‌آل کارتان را پیش ببرید و اشکال منحصربفردی را طراحی و تولید کنید که هم‌ قوی و هم ‌سبک باشند.

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا و پرینت سه بعدی
اینترنت اشیا و پرینت سه بعدی
iot شبکه دستگاه‌های فیزیکی، وسایل نقلیه، ساختمان‌ها و سایر موارد است که به وسیله اینترنت می‌توان آن اشیاء را از راه دور به‌صورت شبکه پیگیری و کنترل نمود. در واقع اشیاءiot دستگاه های الکترونیکی هستند، بنابراین به محفظه احتیاج دارند و خبر خوب اینکه پرینتر سه بعدی یک دستیار کمکی مناسب برای این‌ پروژه‌ها است. تکنولوژی پرینت سه بعدی به ویژه در فرآیند نمونه‌سازی دستگاه‌های الکترونیکی بسیار مفید است و می‌تواند به شما امکان ایجاد محفظه‌های کاملاً متناسب با محصولتان را بدهد.
اینترنت اشیا و تکنولوژی چاپ سه بعدی دو فناوری مهم و جدید هستند که به تدریج در بسیاری از صنایع و همچنین زندگی روزمره ما تأثیر می‌گذارند.

هنر، صنایع دستی و معماری

کاربرد پرینتر سه بعدی در هنر، صنایع دستی و معماری
کاربرد پرینتر سه بعدی در هنر، صنایع دستی و معماری
پرینت سه بعدی دنیایی از فرصت‌ها را نه تنها در سطح صنعتی، بلکه برای پیشرفت‌های خلاقانه هنرمندان بوجود آورده است. یکی از مزایای بزرگی که فناوری چاپ سه بعدی برای معماران و طراحان این حوزه بوجود می‌آورد این است که می‌توانند ایده‌های خاصی که در ذهن دارند را دقیقا با همان پیچیدگی و دقت مورد نظرشان به کمک پرینتر سه بعدی بسازند و از سختی‌های بسیاری که پیش ازین برای ساخت ایده‌هایشان داشتند راحت می‌شوند تا طرح‌های خارق‌العاده‌ای به کمک این تکنولوژی ایجاد نمایند.

هوافضا

هوافضا و پرینت سه بعدی
هوافضا و پرینت سه بعدی
صنعت هوافضا و دفاع (A and D) نمونه کاربردی بسیار خوبی برای استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی است. این روش ساخت می‌تواند دو مزیت مهم یعنی ساخت قطعات دقیق‌تر و سبک‌تر را برای ما ممکن کند، درحالی که با استفاده از روش‌های تولید سنتی، ساخت قطعات بسیار دشوارتر و به مراتب با دقت کمتری قابل انجام بود.

طراحی صنعتی

طراحی صنعتی و پرینتر سه بعدی
طراحی صنعتی و پرینتر سه بعدی
تکنولوژی پرینت سه بعدی در واقع کمک بسیار بزرگی به طراحان در تمامی حوزه‌های مختلف می‌باشد، که این امکان را برایشان فراهم می‌کند تا با محدودیت بسیار کمتری قطعات طراحی شده خود را بسازند و برای تولید و ساخت محصول با خلاقیت بی‌پایان خود پیش بروند. همه چیز، از مدل‌های مفهومی گرفته تا قطعات کاربردی را می‌توانید چاپ کنید.

الکترونیک

الکترونیک و پرینتر سه بعدی
الکترونیک و پرینتر سه بعدی
چاپ سه بعدی به شما کمک می‌کند تا طی چند روز از ایده به محصول برسید. بنابراین کاربرد پرینت سه بعدی در ساخت دستگاه‌های الکترونیکی بسیار جذاب است. پرینترهای سه بعدی این امکان را به شما می‌دهند تا دستگاه‌هایی با کیفیت بالا و با بیشترین جزئیات دلخواهتان را ایجاد کنید. کافیست فایل طراحی کیس و برد مورد نظرتان را داشته باشید تا با نمونه سازی سریع به لطف تکنولوژی پرینت سه بعدی قطعه دلخواهتان را در دست بگیرید و پروژه هایتان را بدون محدودیت پیش ببرید.

نمونه سازی

نمونه سازی و پرینتر سه بعدی
نمونه سازی و پرینتر سه بعدی
روش‌های تولید سنتی با حجم زیاد مقرون به صرفه هستند، ولی در شرایطی که یک محصول به تولید انبوه نرسد و یا پس از تولید انبوه با خطا مواجه شده‌ باشید چه؟! در این شرایط تکنولوژی پرینت سه‌ بعدی (تولید افزودنی) راهکاری ایده‌آل است، زیرا امکان تولید نسبتاً ارزان یک محصول را در حجم بسیار کمتر یا حتی به صورت موردی و با دقت بسیار بالا فراهم می‌کند.
در سامانه خدمات ساخت صنعت بازار می توانید تمامی خدمات ساخت سریع را به صورت یکجا دریافت کنید و پروتوتایپ خود را بسازید. در سامانه خدمات پرینت سه بعدی آنلاین می توانید به صورت آنلاین تمامی مراحل ثبت سفارش و قیمت گذاری را انجام دهید. همچنین در سامانه خدمات برش و حکاکی با لیزر میتوانید به صورت آنلاین و هوشمند طراح های خود را بارگذاری کنید و به صورت لحظه ای قیمت گذاری و ثبت سفارش کنید. تمامی دستگاه های استفاده شده در بخش خدمات صنعت بازار از بهترین دستگاه های ساخت سریع هستند که در تراز صنعتی خدمات ساخت را انجام می دهند

لینک های مفید

خدمات آنلاین و هوشمند پرینت سه بعدی
خدمات آنلاین و هوشمند برش لیزر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
فهرست
  • ۰۲۱-۲۸۴۲۱۴۹۰
  • ۰۲۱-۹۱۰۳۵۳۸۱
  • پیام واتساپ و تلگرام | ۰۹۰۱۸۶۶۶۳۲۰
  • 3dprint [@] sanatbazar.com
  • آدرس: تهران، میدان انقلاب، کوچه جنتی، بن بست فرسار، پلاک 7، واحد 4
  • فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.
  • ساعت کاری از 9 تا 18 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه 9 تا 14.