همه برای ایران می سازیم

"کرونا" ، کلمه ای که احتمالا شما هم از شنیدن آن خسته شده اید. واقعیتی دردناک که جان عده ی زیادی از هموطنامنان را به خطر انداخته است و کادر درمان کشور را با بحران بزرگی مواجه کرده است. اما چاره چیست؟ ایستادن و نظاره گر بودن؟! یا جنگیدن؟ در این کمپین قصد داریم با همکاری شما سازندگان خلاق از سرتاسر ایران به طراحی و ساخت وسایلی بپردازیم که به سهم خود، نقشمان را در جلوگیری از انتشار هرچه بیشتر کوید-19 ایفا کرده باشیم.

ساخت شیلدهای محافظ صورت

یکی از مهمترین راه های انتقال کرونا قرار گرفتن در معرض ترشحات تنفسی فرد آلوده است. برای جلوگیری از این اتفاق پزشکان، کارکنان بانک ها و بیمارستان ها و کلا افرادی که بیشتر در معرض بیماری و تجمعات هستند باید از تجیهزاتی مثل ماسک و شیلد صورت استفاده کنند.

توضیحات

طراحی و ساخت دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک

ماندگاری زیاد ویروس کرونا روی سطوح باعث شده که در محیط های شلوغ به راحتی از طریق تماس دست با سطوح آلوده به افراد منتقل شود. یکی از راه حل های سخت افزاری جهت مقابله با انتشار ویروس در محیط های پر تردد دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک است. به این منظور که افراد بدون هیچ گونه تماس فیزیکی (حتی به ظرف ضد عفونی کننده) بتوانند دست خود را ضد عفونی کنند.

توضیحات

ساخت تجهیزات کمک تنفسی

سیستم تنفسی مهمترین هدف ویروس کرونا در بدن فرد بیمار است که متاسفانه مشکلات زیادی را برای مبتلایان ایجاد میکند. با توجه به نیاز زیاد افراد بستری در بیمارستان ها به وسایل کمک تنفسی ساخت تجهیزات مرتبط می تواند کمک بسیاری به این افراد کند.

توضیحات

طراحی و ساخت وسایل تشخیصی

یکی از عوامل مهم انتشار سریع ویروس کرونا افراد بی علائمی هستند که در جامعه تردد می کنند و نادانسته باعث انتشار این ویروس می شوند. تشخیص سریع این افراد و جدا کردن آن ها از سایر افراد به شدت باعث کنترل انتشار این بیماری می شود.

توضیحات

#۱ ساخت شیلدهای محافظ صورت

تولید شیلد محافظ با پرینتر سه بعدی

احتمالا در اطلاع رسانی های وزارت بهداشت و شبکه های خبری زیاد شنیده اید که از دست زدن به صورت خود خودداری کنید. دلیل این توصیه ها امکان ابتلا به ویروس از طریق چشم، بینی و یا دهان شما است. سرفه، عطسه و حتی صحبت کردن باعث پخش شدن ترشحات فرد بیمار در محیط می شود. جهت جلوگیری از نشستن این ترشحات برروی صورت افرادی که در محیط های پر خطر فعالیت میکنند استفاده از شیلدهای محافظ صورت توصیه شده است.
شرکت پروسا فایل منبع باز این شیلد را در اختیار همه سازندگان قرار داده که به راحتی می توان با استفاده از پرینت سه بعدی و برش لیزر طلق آن را ساخت و در اختیار بیمارستان ها، بانک ها، داروخانه ها، نیروهای انتظامی و هر کس در معرض بیماری قرار داد.
اگر شما یک کارگاه و یا دستگاه پرینتر سه بعدی دارید می توانید به این پویش بپیوندید و به ما در تولید شیلد و توزیع آن در سرتاسر ایران کمک کنید.
عضویت در کمپین و دانلود فایل ها خرید شیلد محافظ صورت از سازندگان


تولید شیلد محافظ در صنعت بازار

ما در صنعت بازار از تمام ظرفیت دستگاه های پرینتر سه بعدی برای تولید شیلد محافظ پروسا را با رعایت نکات بهداشتی استفاده کرده ایم. در ساخت این شیلدها از فیلامنت pla و صفحه پلی کربنات ۵ میلیمتر استفاده شده است که با توجه به کیفیت مواد استفاده شده امکان استفاده تخصصی از آن فراهم شده است.
یکی دیگر از کارهایی که تیم صنعت بازار انجام داد فراهم کردن امکان تولید انبوه با روش تزریق پلاستیک است. با توجه به نیاز زیاد به این شیلد در سراسر کشور و با صحبت هایی که با نهادهای وزارت بهداشت شده است امکان تولید حجم زیاد این شیلد نیز وجود دارد.


#۲ طراحی و ساخت دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک

ضد عفونی کردن دست ها از مهمترین توصیه های وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی است. یک از وسایلی که عموما افراد بعد از آلوده شدن دستشان به سراغ آن می روند اسپری های ضد عفونی کننده دست است. تماس مداوم دست افراد مختلف با بدنه اسپری های ضد عفونی کننده خود می تواند باعث پخش مجدد ویروس شود. یکی از راه حل های سخت افزاری برای جلوگیری از این اتفاق استفاده از دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک است که بدون نیاز به تماس دست، محلول ضد عفونی کننده برروی دست پاشیده شود.
عضویت در پویش و دریافت تخفیف جهت ساخت دستگاه:


#۳ ساخت تجهیزات کمک تنفسی

ساخت دستگاه ونتیلاتور

ونتیلاتور وسیله ای است که به صورت مکانیکی به بیمار برای تنفس کمک می کند. این دستگاه هوای مورد نیاز را به ریه های بیماران کرونایی وارد و از آن خارج می کند. با توجه به نیاز بسیاری از بیماران بستری شده در بیمارستان ها به این دستگاه و کمبود تجهیزات، ساخت آن می تواند جان افراد بسیاری را نجات دهد. این نکته قابل توجه است که استفاده از نمونه های DIY این دستگاه نیاز به تایید افراد متخصص این حوزه دارد و تنها در موارد اضطرار بایستی مورد استفاده قرار گیرد.
عضویت در پویش و دریافت تخفیف جهت ساخت دستگاه:


#۴ طراحی و ساخت وسایل تشخیصی

طراحی سواب تشخیص

یکی از کمبود های جهانی در حوزه تشخیصی کرونا کمبود سواب نازوفارنکس (Nasopharyngeal Swabs) جهت انجام تست کرونا است. از این سواب ها برای نمونه گیری تست آنفلونزا استفاده می شده است. کمبود این تجهیزات به حدی شده است که در جهان کلینیک ها خود دست به طراحی سواب های نمونه برداری زده اند. سواب های NP میله های انعطاف پذیر با انتهای مویی هستند که از راه بینی به قسمت پشتی بینی وارد شده و خلط ها را جمع آوری می کنند. پس از جمع آوری خلط، قسمت بالایی سواب شکسته می شود و در یک لوله جهت انجام آزمایش قرار می گیرد. با توجه به بررسی های اولیه صورت گرفته توسط صنعت بازار و وجود پرینتر های سه بعدی مناسب ، امکان تولید سواب با رزین های گرید پزشکی وجود دارد. کمک به طراحی این وسیله می تواند در انجام تست های بیشتر و در نتیجه حفظ سلامتی جامعه کند.
عضویت در پویش و کمک به طراحی سواب:
ثبت نام


مشاهده مشارکت سازندگان بر روی نقشه

در مرحله دریافت اطلاعات سازندگان