1. امیرحسین پوراحمد
  2. سنسور، ماژول و شیلد
  3. چهارشنبه, 22 فروردين 1397
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلامو درود یک سوال داشتم من میتونم چند تا شیلد را در برد آردوینو uno r3 بگزارم میخواهم یک شیلد موتورL293D و حسگر و این موارد روش نصب کنم باید چه کار کنم باید حتما ماژول بگیرم اخه الان از همین سایت خودتون شیلد خریداری کردم حالا باید چه کار کنم هر جا هم پرسیدم چیز نگفتن لطفا راهنمای کنید شیلد توسعه هم هیچ جا پیدا نمیشهدشانس من برای این آردوینو ممنون میشم جواب بدین
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
عباس بطالبلو پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام دوست عزیز
به دیتاشیت شیلدهای مدنظرتون رجوع کنید و ببینید آیا از یک نوع پایه های میکرو استفاده می کنند یا خیر. اگر اینطور بود معمولا نمیتونید از این شیلدها باهم استفاده کنید مگر آنکه این پین ها پین های spi یا i2c میکرو باشند. چراکه این دو پروتکل ارتباطی به صورت مستر و اسلیو عمل کرده و همزمان احتمالا میتونید چند شیلد به این طریق استفاده کنید که معمولا پیشنهاد می شود برای شیلدها از چند نوع همزمان به این روش هم استفاده نشود

موفق باشید:)
Bataleblu.A;)
نظر
علی بخشی پور پاسخ پذیرفته شده
درود بر شما آیا این امکان وجود دارد که از یک برد بعنوان برد مادر و از برد دیگری بعنوان برد کمکی استفاده کرد یعنی مثلا برد مگا با شیلد رمپس رو برای موتور استفاده کرد و برای سنسور های جانبی از برد آردوینوی دیگری استفاده کرد و آن را به برد مگا متصل نمود و به چه شکل؟
و سوال دوم اینکه سروو موتور های صد وات به بالا چطور به آردوینو مگا متصل میشن ؟ ممنون
نظر
علی کاشانی متاز پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
درود بر شما آیا این امکان وجود دارد که از یک برد بعنوان برد مادر و از برد دیگری بعنوان برد کمکی استفاده کرد یعنی مثلا برد مگا با شیلد رمپس رو برای موتور استفاده کرد و برای سنسور های جانبی از برد آردوینوی دیگری استفاده کرد و آن را به برد مگا متصل نمود و به چه شکل؟
و سوال دوم اینکه سروو موتور های صد وات به بالا چطور به آردوینو مگا متصل میشن ؟ ممنون
در حالت کلی می توان از دو برد یکی اصلی و دیگری کمکی استفاده کرد و این موضوع برای آردوینو مگا و رمپس هم صادق است. اما این کار نیاز به برنامه نویسی دارد و چنانچه از فرمور آماده مانند مارلین استفاده می کنید، اضافه کردن این کد می تواند دشوار باشد.
شما هر سروو موتور با هر توان رو می تونید به آردوینو متصل کنید، کافی است صرفا سیم سیگنال سروو موتور رو به برد متصل کنید سپس مثبت و منفی موتور رو هم به منبع تغذیه متصل کنید. سپس زمین های منبع و برد رو یکی کنید.
موفق باشید.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.