سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. حامد
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. دوشنبه, 06 فروردين 1397
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با عرض سلام و خسته نباشید ،
من دانشجو رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی هستم، برای انجام پروژه دانشجویم میخواستم از شما مشاوره بگیرم ممنون میشم در این خصوص بنده را راهنمایی بفرمائید. من برای برای پروژه یکی از درسهام باید یه وسیله الکترونیکی کوچکی طراحی کنم که این وسیله باید توسط برنامه ای که خودم طراحی می کنم با وسیله الکترونیکی ارتباط برقرار کنه ، ولی متاسفانه اقلام مورد نیاز برای این وسیله نمی دونم، چون اطلاعاتم در زمنیه الکترونیک خیلی محدود ، ممنون میشم در مشخص کردن اقلام مورد نیاز به بنده یاری برسونید. من باید یه بازی الکترونیکی و کامپیوتری به نام بازی با اعداد طراحی کنم در واقع این بازی از 6 باکس 3 در 3 که بهم چسبیده شده تشکیل شده ؛ در واقع نرم افزار این بازی بصورت رندوم اعداد 1 تا 6 تولید می کنه، و بعد روی نمایشگر اولین عدد نمایش داده میشه ، شخص باید با انگشتش باکس مربوط به عدد مورد نظر فشار بده ، حالا دو حالت پیش می یاد یا درست انتخاب میشه که در این حالت چراغ سبز زیر باکس روشن میشه و از اسپیکر صدای "آفرین" پخش میشه و روی نمایشگر هم "آفرین" چاپ میشه و بعد از شخص میخواد که عدد بعدی را لمس کنه، حالت دوم اینکه شخص اشتباه باکس رو لمس میکنه در این حالت چراغ قرمز زیر باکس روشن میشه و اسپیکر صدای "اشتباه انتخاب کردی" پخش میشه و از شخص میخواد که دوباره تلاش کنه، همین فرآیند طی میشه تا به عدد اخر برسه. در حالت پیش فرض رنگ سفید همه باکس ها روشن و در نهایت بعد از اتمام بازی، اطلاعات برای کامپیوتر ارسال میشه یا خودم اطلاعات با نرم افزار دریافت می کنم و در انتها من باید با نرم افزاری که طراحی می کنم بررسی کنم که این شخص چند بار اعداد اشتباه انتخاب کرده یا چقدر طول کشیده که عدد موردنظر پیدا کنه.

با توجه به مطالعاتی که داشتم و با توجه به اینکه سایز هر باکس (هر عدد) 3 در 3 هست برای اینکه با کمترین هزینه بتونم اینکار انجام بدم ، نیاز به یک برد آردونیو دارم که از طریق یو اس پی به کامپیوتر متصل میشه ، یه اسپیکر کوچیک که صدای مناسبی داشته باشه که بتونم داخل باکس قرار بدم که بتونم به برد متصل کنم، 6 عدد سنسور که زیر هر باکس یه سنسور قرار میگیره (در واقع زیر کف هر باکس 4 عدد فنر قرارداده میشه که وقتی شخص باکس فشار میده با فشارش خط سنسور قطع میکنه) و یک نمایشگر و 3 عدد led (سفید ، قرمز و سبز)برای هر باکس در مجموع 18تا و یا 6 عدد RGB، کابل و منبع تغذیه. آیا می تونم همه این ledها و سنسورها رو مستقیم به این برد متصل کنم ؟ یا باید برد های جداگانه ای هم تهیه بشه؟ ممنون میشم در انتخاب قطعات مورد نیاز بنده را راهنمایی بفرمائید و پیش فاکترو قطعات مورد نیاز برای بنده ارسال کنید.
پیشاپیش از همکاری شما سپاسگذارم.
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
عباس بطالبلو پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
مدل آردوینو برای این پرو›ه فرقی نداره و میتونید از uno هم استفاده کنید.
به جای سنسورها از push bottom استفاده کنید مناسب است.
برای اسپیکر رقی نداره از اسپیکرهای داخل سایت میشه استفاده کرد به راحتی
و برای تعداد ال ای دی ها هم به مرجع زیر مراجعه کنید که این کار را با شیف رجیستر انجام داده است.

موفق باشید :)
مرجع ها
  1. http://www.sanatbazar.com/tech/index.php/electronic/item/85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4_%D8%A2%D8%B1%D8%AF%D9%88%DB%8C%D9%86%D9%88-_%D8%AF%D8%B1%D8%B3_%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85_-_led_%D8%A8%D9%87_%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87_%D8%B4%DB%8C%D9%81%D8%AA_%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%B1
Bataleblu.A;)
نظر
حامد پاسخ پذیرفته شده
ممنون بابت توضیحاتتون
کدوم مدل آدونیو را باید سفارش بدم؟ مگا؟
میشه در مورد مالتی پلکسر ها اطلاعات بیشتری در اختیار بنده قرار بدید؟ کدوم مدل باید خریداری بشه؟
در مورد اسپیکر باید چیکار کنم؟
بجای سنسور از limit switch یا push button تهیه کنم؟

باتشکر.
نظر
عباس بطالبلو پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام دوست عزیز
قطعاتی که گفتین درست هست برای پروژه و بجای سنسور برای باکس ها میتونید از میکروسوییچ هم استفاده کنید و باکس ها را به انها متصل کنید. برای قطعاتتون در سبد خرید خود انتخاب کنید تا پیش فاکتور واستون صادر بشه و مشخص بشه ولی برای سوالتون و اتصال تعداد بالای ال ای دی به مرجع زیر و مطلب مشابه ان در استفاده از مالتی پلکسرها در قسمت مطالب انوزشی سایت صنعت بازار مراجعه بفرمایید.
موفق باشید :)
مرجع ها
  1. https://www.google.com/amp/www.instructables.com/id/Controlling-20-Leds-from-5-Arduino-pins-using-Cha/%3famp_page=true
Bataleblu.A;)
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو