سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. محمد
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. دوشنبه, 16 بهمن 1396
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام و خسته نباشید خدمت شما مهندسین گرامی. بنده دانشجو رشته برق هستم و پروژم درمورد ساخت چرخش پنل خورشیدی همراه با خورشید هست. شما در این صفحه ساخت دنبال کننده خورشید با آردوینو رو توضیح دادین http://www.sanatbazar.com/tech/index.php/electronic/item/202
منم طبق آموزش شما پیش رفتم کد رو از طریق نرم افزار arduino-1.8.5-windows وارد برد آردوینو کردم اما مدارم درست کار نکرد و هردو سروو موتور بصورت دایره وار میچرخه. آیا این کدی که در صفحه فوق نوشتین درسته؟
درضمن در سروو موتورها سیم قرمز رو به 5v و سیم سیاه به gnd و سیم زردها رو باتوجه نقشه به شماره 9 و 10 آردوینو وصل کردم. آیا درست وصل کردم؟
لطفا خواشاً راهنماییم کنید.
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
پاسخ پذیرفته شده
عباس بطالبلو پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام دوست عزیز
بله سیم بندیهاتون درست هست و کد هم کاملا تست شده و درسته
بابد حتما سروو هاتون موقعیت اولیه شون درست باشه
کمی با کد کار کنید متوجه میشید تا درست کار کنه
موفق باشید
Bataleblu.A;)
نظر
محمد پاسخ پذیرفته شده
سلام مهندس. تشکر بابت پاسخ پاسخ دهی.
فقط یه سوال دارم اینکه خط آخر کدی که نوشتین { servo.attach(servoPin);} باتوجه توضیحاتتون باید چی بنویسم. من متوجه نشدم. وتو نرم افزار این خط ارور میده.
منظور از موقعیت اولیه سروو درست باشه همون صفر درجه هستش؟ و از کجا بفهمم که سروو ها در چنین موقعیتتی هستن؟
مهندس جان شرمنده که سوال انقدر میکنم چیزی به تحویل پروژم نمونده.
نظر
متخصص مکاترونیک
سلام مهندس. تشکر بابت پاسخ پاسخ دهی.
فقط یه سوال دارم اینکه خط آخر کدی که نوشتین { servo.attach(servoPin);} باتوجه توضیحاتتون باید چی بنویسم. من متوجه نشدم. وتو نرم افزار این خط ارور میده.
منظور از موقعیت اولیه سروو درست باشه همون صفر درجه هستش؟ و از کجا بفهمم که سروو ها در چنین موقعیتتی هستن؟
مهندس جان شرمنده که سوال انقدر میکنم چیزی به تحویل پروژم نمونده.

سلام دوست عزیز
برنامه با کد
delay(50);

}
به پایان میرسه و کدی که فرستادید توضیح بخشی از کد استفاده شده است و لازم نیست در ide کپی بشه
کد طولانیه کافیست!!
برای موقعیت اولیه هم یک برنامه بنویسید تا سرووها در موقیعت 90 درجه باشند تا +90 و -90 درجه قابلیت حرکت داشته باشند و سپس در همان حالت موتورهارو ببندید به نظر مناسب باشد
موفق باشید:)
Bataleblu.A;)
نظر
محمد پاسخ پذیرفته شده
سلام مجدد مهندس
این کارایی که گفتید رو انجام دادم ولی سروو بصورت دایره وار میچرخه. درضمن سرووهام 360 درجه هستن.
int servov = 0;
int servovLimitHigh = 160;
int servovLimitLow = 20;
من باید این اعداد رو روی چند تنظیم کنم.؟
نظر
متخصص مکاترونیک
سلام مجدد مهندس
این کارایی که گفتید رو انجام دادم ولی سروو بصورت دایره وار میچرخه. درضمن سرووهام 360 درجه هستن.
int servov = 0;
int servovLimitHigh = 160;
int servovLimitLow = 20;
من باید این اعداد رو روی چند تنظیم کنم.؟

دوست عزیز با این کدها که محدودیت تعریف شده نباید دایره وار بچرخه و ممکنه سرووتون کلا خراب باش
برای راه اندازی آموزش آردوینو: درس چهاردهم (سروو موتور) رو مطالعه کنید و کدهاشو روی سروو موتورتون امتحان کنید تا مطمئن شوید از سالم بودن موتورها.
این اعداد به همین صورت باید باشند.
موفق باشید:) :)
Bataleblu.A;)
نظر
محمد پاسخ پذیرفته شده
سلام مهندس تشکر بابت پاسخگویی.
چطور میشه کد داخل برد آردوینو رو پاک کرد؟
مهندس من از 2 تا سروو موتور MG995 دارم استفاده میکنم آیا تغذیه این 2 موتور رو از 5v آردوینو بگیرم یا جداگانه تغذیه کنم؟
نظر
متخصص مکاترونیک
سلام مهندس تشکر بابت پاسخگویی.
چطور میشه کد داخل برد آردوینو رو پاک کرد؟
مهندس من از 2 تا سروو موتور MG995 دارم استفاده میکنم آیا تغذیه این 2 موتور رو از 5v آردوینو بگیرم یا جداگانه تغذیه کنم؟

سلام
یه برنامه خالی همون که اول برنامه IDE خودش باز میکنه رو بارگذاری کنید تا برنامه قبلیتون پاک شه
فرقی نداره برد آردوینوتون میتونه تغذیه کنه موتورهاتون رو
ولی تغذیه مجزا مناسب تره
موفق باشید
Bataleblu.A;)
نظر
زهرا پاسخ پذیرفته شده
با عرض سلام و وقت بخیر و همچنین تشکر فراوان از آموزشی که در اختیارمون گذاشتید.
من دارم این دنبال کننده رو می سازم فقط نمیدونم تو مدارچاپی پشت پنل سیم فاز و زمین به کدوم نقطه ی پنل باید لحیم بشه. راستش عکس خیلی گویا نبود.
با تشکر
پیوست ها
نظر
زهرا پاسخ پذیرفته شده
پشت صفحه ی فتوولتائیک من (6 ولت 2 وات) عکس شماره یک هستش. در حالی که هر چی سرچ می کنم صفحه های خورشیدی دیگه پشتشون دو تا نقطه بیشتر نداره که اونم کنارشون نوشته مثبت و منفی (برای نمونه عکس 2) . ممنون میشم راهنماییم کنید دقیقا سر مثبت و منفی فتوولتائیک من کجاست؟
با تشکر
پیوست ها
نظر
علی شرکت پاسخ پذیرفته شده
سلام آقای مهندس بطالبلو . من یکسری سثوال در رابطه با رشته مکاترونیک دارم برای پسرم که امسال کنکور داره ممنون میشم اگه یه شماره تماس بهم بدین تا مزاحمتون بشم .
پیشاپیش تشکر میکنم .
نظر
سلام دوست عزیز
لطفا با شماره تلفن ثابت سایت صنعت بازار و داخلی 3 در زمان تعیین شده برای بخش فنی تماس بگیرید.
با تشکر
  1. عباس بطالبلو
  2. حدود 3 سال قبل
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو