سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. هومن
  2. انتخاب روش ساخت
  3. دوشنبه, 11 دی 1396
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام
من میخواستم یک اسلایدر برای عکاسی بسازم که در واقع یک ریل افقی هست که باید دوربین رو با خودش حمل کنه و در ضمن دوربین در حین حرکت هیچکونه لرزشی نداشته باشه داشتم فکر میکردم اگر از شفت پایه دار باقطر بالا مثلا 20 تکی و بلبرینگ خطی شیاردار استفاده کنم با یک ریل میتواند وزن دوربین 3 کیلوگرمی رو تحمل کنه و در هیچ جهتی لغزش نداشته باشه و این رو هم بایددر نظر گرفت که دوربین بایک شفت 5 سانتیمتری که بصورت عمودی روی بلبرینگ پیچ میشه قرارخواهد گرفت و یا لین که از رو ریل موازی استفاده کنم و با قطر کمتر مثلا 10 و روی بلبرینگ ها یک پل بزنم و میله عمودی رو روی اون پل وصل کنم و در من برای حرکت دقیق دوربین به یک سرو موتور 360 درجه و برد کنترل اردوینو هم بهم پیشنهاد بدید ممنون میشم میخوام دقت حرکت دوربین 0.1 میلیمتر باشه و حد اکثر سرعت خطی حرکت 120 میلیمتر در ثانیه ممنون میشم راهنماییم کنید
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
نیما نگارنده پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکانیک
سلام دوست عزیز
پروژه قشنگی هست و شما باید به چشم یک پروژه طراحی مهندسی بهش نگاه کنید. برای رسیدن به خواسته‌های مطلوبتون باید محاسبات لازم صورت بگیره و از چارچوب یک سوال خارج هست و می بایست بابد با توجه به شکل و فضای موجود این محاسبات رو جلو ببرید. دقت ساخت و جنس قطعاتی هم که به کار می‌برید قطعا در نتیجه نهایی تاثیرگذار خواهد بود. سرووموتورهای 360 درجه دور پیوسته هستند و امکان کنترل موقعیت (یا اصطلاحا position control) براشون وجود نداره. من به شما سرووهای 180 درجه رو پیشنهاد می‌کنم. برد آردوینوUNO به دلیل در دسترس بودن انواع کدها و کتابخانه‌های متعدد و همین طور سازگاری با انواع ماژول‌ها بهترین گزینه برای شما خواهد بود. لینک هردو محصول رو براتون در ادامه قرار دادم:
برد آردوینو UNO R3
موتور سروو دنده فلزی MG995
نظر
مهدی پاسخ پذیرفته شده
سلام. هومن عزیز پروژه شما به کجا رسید؟

من هم الان 2 هفته ای میشه روی این قضیه مشغول هستم و فکر می کنم. در صورت تمایل خوشحال میشم با شما مشارکت داشته باشم.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو