سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن

حل شده ارور dht11

1. martav
  2. سنسور، ماژول و شیلد
  3. پنج شنبه, 18 آبان 1396
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام
من الان با اردوینو کار میکنم و مشکلی که برام پیش اومده اینه که وقتی dht11 رو با سیم بلند به اردوینو متصل میکنم رطوبت و دما رو صفر نشون میده. با سیم کوتاه این مشکل وجود نداره . در ضمن با سیم بلند هم وقتی از کابل سه سیمه استفاده میکنم این مشکل دیده میشه یعنی وقتی دیتا رو با سیم دیگه ای و جدا از تغذیه وصل میکنم مقدارها رو درست نمایش میده.
سیم هم حدود 5 متره. در دیتا شیت گفته تا 20 متر جواب میده. خازن 100 نانو هم به تغذیه ش وصل کردم.
ممنون میشم راهنماییم کنید
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
پاسخ پذیرفته شده
عباس بطالبلو پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام دوست عزیز
طبق بررسی های انجام شده, گویا از سیم شیلد دار یا سیم های اترنت استفاده کنید احتمال زید پاسخ مدنظرتون رو میگیرید ولی باز هم اگر نشد یک راه مناسب اینه که یک برد آردوینو نزدیک سنسور dht11 خودتون بزارید و اطلاعات رو به یک برد آردوینو دیگه در فاصله دورتر انتقال بدید که از rs485 می تونید استفاده کنید. و یا اینکه همینطور که خودتونید گفتین کابل انتقال دیتا رو مجزا کنید. لینکی هم که در ادامه فرستادم واستون مشکل رو با کد نویسی حل کرده تا اطلاعات رو دقیق تر ببینه که به نظر برای شما هم کارآمد میاد.
اگر پاسخ مدنظرتون بود لطفا مبحث را با عنوان پاسخ پذیرفته شده به اتمام برسونید!
موفق باشین:)
مرجع ها
  1. https://github.com/adafruit/Adafruit-Raspberry-Pi-Python-Code/issues/49
Bataleblu.A;)
نظر
martav پاسخ پذیرفته شده
سلام
ممنون از پاسختون و اشاره به اینکه ممکنه مشکل از کدنویسی باشه و همچنین ارائه لینک،
با اضافه کردن Adafruit_Sensor از ادرس https://github.com/adafruit/Adafruit_Sensor/blob/master/Adafruit_Sensor.h
مشکل برطرف شد.
(شرایط سخت افزاری و نوع و طول کابل به همان صورت قبل است)
سپاس فراوان:)
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو