سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. امیرمهدی الشریف
  2. پرینتر سه بعدی
  3. چهارشنبه, 08 دی 1400
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید من مارلین را بر روی آردوینو آپلود کردم و با آن ۲بار یک قطعه را پرینت کردم اما هر دو بار در وسط پرینت پرینتر متوقف شد و هنگ کرد میخواستم ببینم مشکلش از چیست؟
باتشکر از سایت شما
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
علی نوری اسفندیاری پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید من مارلین را بر روی آردوینو آپلود کردم و با آن ۲بار یک قطعه را پرینت کردم اما هر دو بار در وسط پرینت پرینتر متوقف شد و هنگ کرد میخواستم ببینم مشکلش از چیست؟
باتشکر از سایت شما

سلام دوست عزیز ... اگر پرینتر سه بعدی وسط کار متوقف بشود معمولا یا به علت نوسان برق هست یا اروری رخ داده ... متن ارور روی LCD نمایش داده میشود. لطفا متن ارور را در انجمن بگذارید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی کنیم.
نظر
امیرمهدی الشریف پاسخ پذیرفته شده
ممنون از توضیحاتتون.
اما اروری نمایش داده نمیشه و ال سی دی در حالت عادی پرینت هست.
من فکر کردم مشکل از مارلین هست اما bugfixاون رو آپلود کردم و مشکلم برطرف نشد و برنامه روی قطعه کار نکرد و کارش را اشتباهی انجام میداد
نظر
سلام خسته نباشید
الان که در حال تست پرینتر هستم زمانی که اونرو به صورت مستقیم به لب تاپ متصل میکنم و چاپ را با نرم افزارsimplify3dانجام میدهم چاپ کاملا درست است.
اما زمانی که کارت اس دی را داخل ال سی دی میکنم و گزینهprint from sdرا میزنم در اواسط پرینت دستگاه هنگ میکند و مختصاتش را از دست میدهد.
و زمانی که با نرم افزارsimplify3d گزینهprint from sd card را میزنم درست کار میکند اما زمانی که اتصال میان آردوینو و لب تاپ را قطع میکنم باز هم مختصات از دست میرود و پرینت درست انجام نمیشود.
لطفاً من را راهنمایی کنید ممنون
نظر
علی کاشانی متاز پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام خسته نباشید
الان که در حال تست پرینتر هستم زمانی که اونرو به صورت مستقیم به لب تاپ متصل میکنم و چاپ را با نرم افزارsimplify3dانجام میدهم چاپ کاملا درست است.
اما زمانی که کارت اس دی را داخل ال سی دی میکنم و گزینهprint from sdرا میزنم در اواسط پرینت دستگاه هنگ میکند و مختصاتش را از دست میدهد.
و زمانی که با نرم افزارsimplify3d گزینهprint from sd card را میزنم درست کار میکند اما زمانی که اتصال میان آردوینو و لب تاپ را قطع میکنم باز هم مختصات از دست میرود و پرینت درست انجام نمیشود.
لطفاً من را راهنمایی کنید ممنون
سلام دوست عزیز
احتمال این هست که سیستم برق رسانی به آردوینو دچار مشکل شده باشد. لطفا بفرمایید که از چه نوع برد و برای چه نوع پرینتری استفاده می کنید.
نظر
سلام
از آردوینوMega2560وRamps1.4
برای پرینتر سه بعدی پروسا
نظر
و زمانی هم که گزینهuplod to sd cardرا با نرم افزار simplify میزنم خطایی که در تصویر هست برای می آید.
پیوست ها
نظر
علی نوری اسفندیاری پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
و زمانی هم که گزینهuplod to sd cardرا با نرم افزار simplify میزنم خطایی که در تصویر هست برای می آید.

جناب الشریف
این Gcode ای که شما فرستادید داره نشون میده که نرم افزار شما از دو طریق داره به هیت بد و هیتر اصلی شما دستور میده که به ترتیب به دماهای 55 درجه و 208 درجه سانتیگراد برسه ... نوع اول به پرینتر دستور میده که دما رو به هدف مورد نظر برسون ولی پرینتر توانایی دریافت دستور بعدی را دارد. نوع دوم به پرینتر دستور میده که دما رو به هدف مورد نظر برسون ولی تا دما به هدف نرسیده دستور دیگری را اجرا نکن.
تفاوت بین دستور های M104 و M109 را میتواندید در مقاله زیر مطالعه کنید: (همین حالت برای دستورهای M140 و M190 هم وجود دارد)
https://www.3dprintbeast.com/m104-m109-g-codes/

اتفاقی که میوفته اینه که بعد از اجرای دستور M109 S208 T0 فیرمور ارور میده که این دستور با لاین شماره 0 تطابق ندارد و اسلایسر شما لاین شماره 1 را دوباره میفرستد و این ارور پشت سر هم تکرار میشود.
احتمال خراب بودن کانکشن SDکارت شما وجود دارد ولی قبل از این که مشکل سخت افزاری را چک کنید با نرم افزار Cura هم gcode بگیرید و اگر همین مشکل تکرار شد سعی کنید با کامپیوتر دیگری gcode خروجی بگیرید. چون ممکن هست افزونه ای یا ویروسی در ساختار Gcode شما تداخل ایجاد کند.
اگر همه این مراحل را آزمایش کردید بنده احتمال خراب بودن کانکشن SD کارت شما رو میدم و احتمالا با عوض کردن SD کارت یا LCD پرینتر این مشکل حل شود.
نظر
خیلی ممنون و متشکرم از توضیحات جامع و کامل شما
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو