1. موسی پور
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. سه شنبه, 23 آذر 1400
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
دستگاهی ساختم دیمام رو بهش وصل میکنم دستگاه لرزس شدید داره این طور گه از اموزش های سایت خوندم نیاز به کوپلینگ دارم.
شفت دینام ۸ میل و شافت دستگاه ۲۰ میل هست که رو یاتاقان ۲۰ نصب شده البته قسمت اتصال به دینام رو تراش دادم شده ۱۲ در صورت نیاز بیشتر هم تراش میدم.
خودم کوپلینگ های JM20cو JT16 وJT16c وJTS16 برسی کردم. فقط نمی دونم کدام کوپلینک انعطاف پذیری بیشتری داره و مقاومتر هست.
خیلی خیلی ممنون میشم سوالمو پاسخ بدبد.
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
علی نوری اسفندیاری پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
دستگاهی ساختم دیمام رو بهش وصل میکنم دستگاه لرزس شدید داره این طور گه از اموزش های سایت خوندم نیاز به کوپلینگ دارم.
شفت دینام ۸ میل و شافت دستگاه ۲۰ میل هست که رو یاتاقان ۲۰ نصب شده البته قسمت اتصال به دینام رو تراش دادم شده ۱۲ در صورت نیاز بیشتر هم تراش میدم.
خودم کوپلینگ های JM20cو JT16 وJT16c وJTS16 برسی کردم. فقط نمی دونم کدام کوپلینک انعطاف پذیری بیشتری داره و مقاومتر هست.
خیلی خیلی ممنون میشم سوالمو پاسخ بدبد.

سلام دوست عزیز
لرزش دستگاه و به صورت کلی ارتعاشات میتونه منابع مختلفی داشته باشه ولی یکی از شایع ترین اونها وجود لقی در مکانیزم های دستگاه و عدم هم محوری هست. کوپلینگ های انعطاف پذیر آلومینیومی میتونن توی دورهای پایین عدم هم محوری رو خنثی کنند ولی در دورهای بالا نمیتونن لرزش رو از بین ببرندو شاید فقط بتونن دامنه و فرکانس لرزش رو تغییر بدن. اینها همه به میزان عدم هم محوری و لقی در دستگاه شما ربط پیدا میکند.
برای انتخاب کوپلینگ هم بایستی به حداکثر گشتاور قابل انتقال و حداکثر سرعت قابل تحمل کوپلینگ ها توجه شود. برای ابعادی که شما در دستگاه خود دارید کوپلینگ انعطاف‌پذیر مارپیچ آلومینیومی JT را میتوانید استفاده کنید. JT40با قطر اولیه تا ثانویه 8 میلیمتر میباشد و قطر ثانویه آن را تا 20 میلیمتر میتوانید گشاد کنید.
کوپلینگ های نوع JM یک مدلی بین کوپلینگ های صلب و انعطاف پذیر هستند و از کوپلینگ های انعطاف پذیر گشتاورهای بیشتری را انتقال میدهند ولی توانایی آنها در رفع ناهمترازی و عدم هم محوری کمتر از کوپلینگ های انعطاف پذیر هست.
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.