1. سینا
  2. انتخاب روش ساخت
  3. چهارشنبه, 17 آذر 1400
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام خسته نباشید.
من یک پروژه ای داشتم که از دو بازوی به هم متصل تشکیل شده و بازوی پایینی به شفت موتور و بازوی بالایی به پایینی متصل شده.( توی عکس ها واضح تر هستش در ضمن اسم پروژه Pendubot هست).
دو بازو به کمک یک انکودر چرخشی به هم متصل شدن به اینصورت که انکودر با ۳ تا پیچ به بازوی پایینی متصل شده و بازوی دوم هم به شفت انکودر وصل شده که باعث میشه با چرخیدن پایینی، امکان کنترل حرکت بالایی وجود داشته باشه.( باز هم اگر واضح نبود با یک سرچ مختصر اسم پروژه و دیدن یک فیلم کوتاه بهتر میشه هدف رو متوجه شد.)
حالا مشکل من اینجاست که انکودر رو باید باز کنم و تحویل بدم به صاحبش و نمیدونم چجوری باید قطعه ای جایگزین کنم که بتونم دقیقا همین مدل انصالی که الان هستش رو بدون انکودر داشته باشم.
چه قطعاتی باید بخرم و جایگزین کنم یا باید کلا طراحی بشه یه قطعاتی؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
در ضمن چسب هایی که در عکس دیده میشه ربطی به اتصال بازو ها نداره و صرفا برای جمع کردن سیم های انکودر هستش.
پیوست ها
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
علی نوری اسفندیاری پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام خسته نباشید.
من یک پروژه ای داشتم که از دو بازوی به هم متصل تشکیل شده و بازوی پایینی به شفت موتور و بازوی بالایی به پایینی متصل شده.( توی عکس ها واضح تر هستش در ضمن اسم پروژه Pendubot هست).
دو بازو به کمک یک انکودر چرخشی به هم متصل شدن به اینصورت که انکودر با ۳ تا پیچ به بازوی پایینی متصل شده و بازوی دوم هم به شفت انکودر وصل شده که باعث میشه با چرخیدن پایینی، امکان کنترل حرکت بالایی وجود داشته باشه.( باز هم اگر واضح نبود با یک سرچ مختصر اسم پروژه و دیدن یک فیلم کوتاه بهتر میشه هدف رو متوجه شد.)
حالا مشکل من اینجاست که انکودر رو باید باز کنم و تحویل بدم به صاحبش و نمیدونم چجوری باید قطعه ای جایگزین کنم که بتونم دقیقا همین مدل انصالی که الان هستش رو بدون انکودر داشته باشم.
چه قطعاتی باید بخرم و جایگزین کنم یا باید کلا طراحی بشه یه قطعاتی؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
در ضمن چسب هایی که در عکس دیده میشه ربطی به اتصال بازو ها نداره و صرفا برای جمع کردن سیم های انکودر هستش.

سلام دوست عزیز
برای نگه داشتم این دو بازو در کنار هم و داشتن یک حرکت مفصلی روان میتوانید از شفت آبکاری شده در سوراخ بین دو بازو استفاده کنید. اینطور که از تصاویر برمیاد برای نگه داشتن بازوها روی شفت انکودر چرخشی از پیچ استفاده کرده اید. همین کار را روی شفت آبکاری شده هم میتوانید انجام دهید فقط اگر بازو خوب سفت نشد میتونید از چسب برق یا لنت در محل سفت کردن بازو بر روی شفت استفاده کنید تا اصطکاک را بالا برده و اتصال محکم تری داشته باشید.
در ضمن شفت ها در قطر های استاندارد به فروش میرسد و تراشکاری آن هم بسیار مشکل است.
لینک شفت ها:
https://www.sanatbazar.com/shop/shop-main/شفت-ها
از روی عکس ها به نظر میرسد از قفل کن شفت هم استفاده شده که لینک آنها را هم در زیر برایتان قرار میدهم:
https://www.sanatbazar.com/shop/shop-main/بست-شفت-قفل-کن-شفت
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.