سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. وحید
  2. مکانیک
  3. یکشنبه, 07 آذر 1400
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام بنده میخواستم یه پیچ بلند رو بدون انحراف در امتداد محور آرمیچر گیربکسی وصل کنم...
اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم
(خودم میخواستم بجای محور اصلی پیچ رو قرار بدم ولی محورش به یه چرخدنده چسبیده که هیچ جوره جدا نمیشه)
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
علی کاشانی متاز پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
همونجور که فرمودین از کوپلینگ انعطاف پذیر استفاده کردم و طول پیچ هم ۱۵ سانتی متر هست...

ابتدا موتور رو در جای خودش فیکس کنید. سپس کوپلینگ رو به موتور ببندید. سپس بلبرینگ پایه دار را طوری روی کوپلینگ قرار بدید که کاملا هم مرکز شوند. حال پیچ رو در همین حالت از بلبرینگ رد کرده و به کوپلینگ متصل کنید. سپس بلبرینگ پایه دار را به سمت انتهای پیچ حرکت بدید. می تونید قبل از محکم کردن پیچ داخل کوپلینگ، آرام پیچ را بچرخانید و همزمان بلبرینگ را به سمت انتهای پیچ حرکت دهید.
اگر باز هم هم محور نشد باید به طور دقیق دقیق موتور و بلبرینگ در حالی که هم مرکز هستند و به فاصله 15 سانت از هم، در جای خود فیکس کرده و سپس پیچ را به کوپلینگ متصل کنید.
از این روش معمولا برای اتصال استپ موتور به لید اسکرو در طول های بلند مانند نیم متر استفاده می شود اما باید توجه داشته باشید که از آنجایی که موتور آرمیچر در سرعت خیلی بالاتر نسبت به استپ موتور می چرخد، لقی خیلی بیشتر خودش را نشان خواهد داد. معمولا برای اتصال به آرمیچر و یا سایر موتور های DC از دستگاه مخصوص برای هم محوری استفاده می کنند.
نظر
وحید یزدانی پاسخ پذیرفته شده
همونجور که فرمودین از کوپلینگ انعطاف پذیر استفاده کردم و طول پیچ هم ۱۵ سانتی متر هست...
نظر
متخصص مکاترونیک
با سلام. تشکر بابت راهنماییتون...
من این مواردی که فرمودین رو تهیه کردم ولی با این حال پیچ بدون انحراف نمیچرخه و وقتی میخوام با یاتاقان انحرافشو کنترل کنم که داخل مسیر خودش بچرخه یه فشار عمودی به یاتاقان وارد میشه و میخواد کنده بشه( و به سببش به موتور هم فشار وارد میشه)

سلام
طول پیچ چقدر است و از چه کوپلینگی برای اتصال به موتور استفاده کردید؟
نظر
وحید یزدانی پاسخ پذیرفته شده
با سلام. تشکر بابت راهنماییتون...
من این مواردی که فرمودین رو تهیه کردم ولی با این حال پیچ بدون انحراف نمیچرخه و وقتی میخوام با یاتاقان انحرافشو کنترل کنم که داخل مسیر خودش بچرخه یه فشار عمودی به یاتاقان وارد میشه و میخواد کنده بشه( و به سببش به موتور هم فشار وارد میشه)
نظر
متخصص مکاترونیک
سلام بنده میخواستم یه پیچ بلند رو بدون انحراف در امتداد محور آرمیچر گیربکسی وصل کنم...
اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم
(خودم میخواستم بجای محور اصلی پیچ رو قرار بدم ولی محورش به یه چرخدنده چسبیده که هیچ جوره جدا نمیشه)

سلام دوست عزیز
البته راه هایی برای در آوردن شفت از آرمیچر هست که می تونید انجام بدید. اما برای اتصال پیچ به شفت موتور ابتدا باید مطمئن باشید که شفت موتور توانایی دوران و تحمل وزن پیچ را دارد چرا که در طول بلند وزن پیچ به صورت گشتاور به شفت موتور وارد شده بار زیادی اعمال می کند. بهتر است که در انتهای پیچ یک یاتاقان پایه دار قرار داده تا وزن پیچ را تحمل کند. برای اتصال پیچ نیز می توانید از انواع کوپلینگ استفاده کند. برای جبران عدم هم محوری پیچ و شفت موتور هم می تونید از کوپلینگ انعطاف پذیر استفاده کنید.
موفق باشید.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو