فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. آرش سهرابی
  2. مشکلات پرینتر های سه بعدی
  3. یکشنبه, 28 شهریور 1400
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام من یک پرینتر سه بعدی ساختم همه چیزش اوکی بود تا اینکه از ماژول اند استاپ ورژن 1.2 استفاده کردم بعد فشردن سوییچ نمایشگر پرینتر که از نوع ۲۰۰۴ هست تماما سفید شد ماژول رو قطع کردم و با پیچ تنظیم ال سی دی مجدد نورش تنظیم شد و خوب کار میکنه اما بعد این جریان هرکاری میکنم دیگه مموری کارت رو نمیخونه چندین بار هم فرمتش کردم اما نشد کسی میدونه چجور این مشکلو حل کنم؟
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
علی نوری اسفندیاری پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام من یک پرینتر سه بعدی ساختم همه چیزش اوکی بود تا اینکه از ماژول اند استاپ ورژن 1.2 استفاده کردم بعد فشردن سوییچ نمایشگر پرینتر که از نوع ۲۰۰۴ هست تماما سفید شد ماژول رو قطع کردم و با پیچ تنظیم ال سی دی مجدد نورش تنظیم شد و خوب کار میکنه اما بعد این جریان هرکاری میکنم دیگه مموری کارت رو نمیخونه چندین بار هم فرمتش کردم اما نشد کسی میدونه چجور این مشکلو حل کنم؟

سلام دوست عزیز .... به صورت کلی گاهی نیاز هست چند بار کارت حافظه را خارج کنید و دوباره وارد کنید تا اتصال برقرار شود.
اما گاهی بین برد ال سی دی (برد سبز رنگ) و برد اصلی (برد قرمز رنگ) یک اتصال الکتریکی به وجود میاد که میتونه باعث بشه برد کارت خوان از کار بیوفته ... اگر میتونید بین این دو برد را با یک چسب کاغذی یا هر ورق نارسانا از هم جدا کنید که احیانا اتصالی بین این دو برقرار نباشد.
نظر
آرش سهرابی پاسخ پذیرفته شده

سلام دوست عزیز .... به صورت کلی گاهی نیاز هست چند بار کارت حافظه را خارج کنید و دوباره وارد کنید تا اتصال برقرار شود.
اما گاهی بین برد ال سی دی (برد سبز رنگ) و برد اصلی (برد قرمز رنگ) یک اتصال الکتریکی به وجود میاد که میتونه باعث بشه برد کارت خوان از کار بیوفته ... اگر میتونید بین این دو برد را با یک چسب کاغذی یا هر ورق نارسانا از هم جدا کنید که احیانا اتصالی بین این دو برقرار نباشد.

سلام ممنون از پاسختون
من برد کنترلر پرینتر رو عوض کردم اما مشکل حل نشد
ال سی دی هم تعویض کردم بازم مشکل حل نشد
مشکل به این صورته وقتی پرنتر رو روشن میکنم نورصفحه ال سی دی رو تنظیم میکنم وقتی پرینتر رو میذارم روی حالت گرمایش اولیه برای PLA یا کلا وقتی هیت بد و نازل رو فعال میکنم بلافاصله تنظیم شفافیت ال سی دی بهم میخوره و قابل خودن نیست و با چشمک زدن ال ای دی های توی برد کنترلر پرینتر همون حالت روی نور ال سی دی هم دیده میشه
چندباری ال سی دی تونست مموری رو بخونه اما تا پرینت شروع میشه ناگهان قطع میشه یا یک شکل عجیب رو پرینت میگیره
خواهش میکنم راهنمایی کنید تنها چیزی که عوض نکردم برد اردیونو هست
نظر
علی نوری اسفندیاری پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام جناب سهرابی عزیز
به نظر در سیستم الکتریکی پرینتر شما مشکل اتصال وجود دارد چون هیت بد پرینتر بیشترین جریان مصرفی را در بین اعضای دیگر دارد و وقتی شما هیت بد را روشن میکنید دیگر جریانی به سایر قطعات نمیرسد. مشکل اتصال الکترییکی میتواند از درایورها،شیلد،آردوینو،سیمها و هر چیزی که از منبع تغذیه به سیستم شما وصل شده باشد. به نظر من در حالت خاموش چک کنید که پین GND و VCC و VDD در تمام وسایل شما با هم اتصالی نداشته باشند. این اتصال را در آردوینو و درایورها چک کنید.
همچنین اتصال سیم های متصل به هیت بد را حتما چک کنید که حتما در جای خود به خوبی لحیم شده باشند و حتی رشته ای از یکی از سیم ها روی پد دیگری نباشد.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو