سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. amjad sajedi
  2. ساخت پرینتر سه بعدی پروسا
  3. یکشنبه, 21 شهریور 1400
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام . من یه پروسا ساختم که دو تا ایراد داره .
اول اینکه ال سی دی فول گرافیکش پر از نویزه . کار میکنه و اطلاعات رو نشون میده ولی نویز داره
دوم اینکه برای محورهای x و y z چهار استپ موتور 17HS8401 رو از این سایت تهیه کردم . یا نمیچرخن و یا فقط به یک طرف می چرخند .
توی این صفحه هم ( https://blog.prusaprinters.org/calculator_3416/) هم محاسبات موتور عدد 2560 رو بدست میارم . فکر کنم اشتباه باشه .
ممنون میشم کمکم کنید .
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
علی کاشانی متاز پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام . من یه پروسا ساختم که دو تا ایراد داره .
اول اینکه ال سی دی فول گرافیکش پر از نویزه . کار میکنه و اطلاعات رو نشون میده ولی نویز داره
دوم اینکه برای محورهای x و y z چهار استپ موتور 17HS8401 رو از این سایت تهیه کردم . یا نمیچرخن و یا فقط به یک طرف می چرخند .
توی این صفحه هم ( https://blog.prusaprinters.org/calculator_3416/) هم محاسبات موتور عدد 2560 رو بدست میارم . فکر کنم اشتباه باشه .
ممنون میشم کمکم کنید .

سلام دوست عزیز
نویز ال سی دی احتمالا از نور زیاد آن باشید. نور ال سی دی را با استفاده از یک پیچ گوشتی کوچک مانند ساعتی کم کنید احتمالا نویز برطرف می شود
اینکه موتور ها نمی چرخن احتمالا به خاطر ولتاژ بیش از اندازه روی درایور ها است که احتمالا باعث داغی غیر طبیعی درایور ها و یا حتی موتور ها می شود که با کمک آموزش زیر در قسمت درایور ها می تونید این کار رو انجام بدید.
https://b2n.ir/h06273
صرف حرکت در یک جهت به این معنی است که برد سنسور های برخورد را نمی شناسد و یا منطق سنسور های برخورد وارونه است. چنانچه بعد از نگه داشتن سنسور برخورد، موتور در هر دو جهت چرخید یعنی منطق سنسور وارونه است که باید از فرمور تصحیح شود. چنانچه همچنان صرفا در یک جهت چرخید یعنی سنسور ها را نمی شناسد. احتمالا سیم ها را اشتباه متصل کرده اید و یا از فرمور باید بشناسونید.
عدد استپ موتور رو اشتباه محاسبه کرده اید. به عنوان مثال برای موتور شما، تسمه gt2، پولی 20 دندانه و درایور a4988 در صورتی که همه جامپر ها متصل باشد، عدد استپ موتور برابر 80 و برای درایور drv8825 عدد استپ موتور برابر 160 خواهد شد.
در صورتی که هر کدام از مشکلات شما بعد از پاسخ پا برجا بود، لطفا در همین قسمت عکس بفرستید که بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم.
موفق باشید.
نظر
صادق پاسخ پذیرفته شده
سلام.
من پرینتر هایپرکیوب خریدم.
الان که راه اندازی کردم، موتور فیلامنت برعکس میچرخه.
چه راهی رو پیشنهاد میدین برای درست کردنش؟
نظر
علی نوری اسفندیاری پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام.
من پرینتر هایپرکیوب خریدم.
الان که راه اندازی کردم، موتور فیلامنت برعکس میچرخه.
چه راهی رو پیشنهاد میدین برای درست کردنش؟

سلام دوست عزیز
کابل اتصال موتور به بورد ramps را درآورده و برعکس وصل کنید(180 درجه بچرخانید و دوباره وصل کنید.) به این ترتیب جهت چرخش موتور شما درست خواهد شد.
نظر
عمار پاسخ پذیرفته شده
سلام. با پرینتر پروسا کار میکردم که یکهو وسط کار، خودش خاموش شد. با وجودی که پاور و فن ها کار میکنن ولی ال سی دی و موتورها دیگه کار نمیکنن.
مشکل از چی میتونه باشه؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو