سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن

حل شده ساخت ربات

1. مهرداد خیراندیش
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. سه شنبه, 09 شهریور 1400
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام من میخواستم یچیزی شبیه ربات نقاش ولی با صفحه گردان زیرین بسازم البته به منظور کار دیگه چند تا سوال داشتم
اول اینکه از چ مدل استپ موتوری برای صفحه گردان انتخاب کنم ک بتونه یک درجه دقت بهم بده در چرخش , و گشتاور مناسب برای چرخاندن صفحه حتی سنگین
دوم اینکه مجموعه رباتم 6 تا موتور داره 5 تا استپ موتور و یدونه دی سی معمولی برای درل کاری
این تعداد موتور رو میشه با مدل خاصی از شیلد کنترل کرد یا اینکه میتونم از شیلد سی ان سی استفاده کنم؟
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
پاسخ پذیرفته شده
علی نوری اسفندیاری پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام من میخواستم یچیزی شبیه ربات نقاش ولی با صفحه گردان زیرین بسازم البته به منظور کار دیگه چند تا سوال داشتم
اول اینکه از چ مدل استپ موتوری برای صفحه گردان انتخاب کنم ک بتونه یک درجه دقت بهم بده در چرخش , و گشتاور مناسب برای چرخاندن صفحه حتی سنگین
دوم اینکه مجموعه رباتم 6 تا موتور داره 5 تا استپ موتور و یدونه دی سی معمولی برای درل کاری
این تعداد موتور رو میشه با مدل خاصی از شیلد کنترل کرد یا اینکه میتونم از شیلد سی ان سی استفاده کنم؟

سلام دوست عزیز
اکثر استپ موتورها به راحتی دقت 1.8 درجه را به دست میدهند و با استفاده از درایورها و میکرواستپینگ میتونید دقت های خیلی بهتری (0.9 به پایین)هم از آنها بگیرید اما از لحاظ قدرت گشتاور هم استپ موتورها معمولا در کاتالوگ خودشون یک نمودار گشتاور-سرعت دارند که به شما نشان میدهد در هر سرعت کاری چه مقدار گشتاور تولید میکنند و شما با توجه به طراحی خودتون و میزان گشتاور مورد نیاز میتونید موتور رو انتخاب کنید.(معمولا موتور های nema23 یا nema34 با جریان بالا برای مصارف پر قدرت و با گشتاور بالا استفاده میشوند.)
شیلد های CNC معمولا توان کنترل 4 استپ موتور را دارند ولی شیلدهای مربوط به چاپگرهای سه بعدی میتوانند تا 5 استپ موتور را هم همزمان کنترل کنند.
نظر
مهرداد خیراندیش پاسخ پذیرفته شده
خیلی ممنون از راهنماییتون خیلی کمک میکنه بهم
نظر
علی نوری اسفندیاری پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
خیلی ممنون از راهنماییتون خیلی کمک میکنه بهم

خواهش میکنم ... در خدمتیم:)
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو