سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن

حل شده تبدیل چرخ دنده

1. محمد حسین
  2. مکانیک
  3. یکشنبه, 27 فروردين 1396
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام خسته نباشید ببخشید من یک چرخ دنده ساده با مشخصات(مودول1.5و قطر خارجی39دارم )و میخوام برای این یک چرخ دنده حلزونی بخرم میشه راهنمایی کنید که باید چرخ دنده حلزونی دارای چه مشخصاتی باشه که با این جور در بیاد.;) ;)
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
پاسخ پذیرفته شده
صنعت بازار پاسخ پذیرفته شده
مدیر انجمن
با استفاده از پلاگین های سالید ورکز (solidworks) و inventor میتونید فایل سه بعدی چرخ دنده رو بسازید. هر دو نرم افزار خروجی stl بهتون میده.
نظر
مدیر انجمن
سلام. برای استفاده از worm gear بایستی چرخدنده helical باشد.
برای تغییر محور چرخدنده ساده باید از 2 چرخدنده مخروطی کمک بگیرید که یکی به همون شفت چرخدنده ثابت وصل شده باشد و دیگری به محور جدید.
نظر
محمد حسین پاسخ پذیرفته شده
سلام ببخشید میشه واضح تر توضیح بدین زیاد متوجه نشدم
نظر
مدیر انجمن
تصویر رو دانلود کنید. سمت راست تصویر دو تا چرخدنده ساده هست و سمت چپ دو تا چرخدنده مخروطی که موجب تغییر زاویه 90 درجه محور میشه. یعنی چرخدنده مخروطی به شفت چرخدنده ساده وصل میشه و با چرخدنده ساده درگیر نمیشه. نسبت به چرخ دنده حلزونی هم بازدهی بالاتری داره هم تغییری در سرعت دوران ایجاد نمی کنه.
چرخ دنده worm gear توان زیادی رو تلف می کنه و نسبت سرعت 1/10 تا 1/50 کاهش میده و به همون نسبت توان لازم رو 10 تا 50 برابر نمی کنه (اتلاف بالا) ضمنا با چرخنده هلیکال کار می کنه نه چرخدنده ساده.
لینک زیر رو هم چک کنید و شکل محصول و توضیحاتش رو ببینید بهتر متوجه منظورم میشید.
پیوست ها
مرجع ها
  1. http://www.sanatbazar.com/shop/shop-main/%DA%86%D8%B1%D8%AE-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%AF%D9%88%D9%84-1-5-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-1-1
نظر
سلام آقا مهندس خیلی ممنون از جوابتان ببخشید من میتونم از این چرخ دنده ها در بازوی رباتیک مفصلی استفاده کنم ؟؟.;) ;) ;)
نظر
مدیر انجمن
سلام،
خواهش می کنم.
اگر شماتیکی از طرحتون ارسال کنید بهتر میشه نظر داد. سوالی که من دارم اینه که هدفتون از استفاده ی چرخدنده چیه؟ از چه نوع حرکت و نیرویی به چه نوع حرکت و نیرویی میخواید برسید. به چه منظوری در بازوی رباتیک میخواید استفاده کنید؟ نوع حرکت چیست؟
در بازوهای رباتیک از مکانیزم های بسیاری استفاده میشه و بستگه به نیروی درگیر بازو، نوع حرکت و دقت مورد نیاز داره. در کل چرخدنده بیشتر برای انتقال قدرت ماشین آلات که حرکاتشون به صورت سیکل منظم هست استفاده میشه. برای ربات ها معمولا روش های دیگه ای استفاده میشه. احتمالا باید برید سراغ روش های دیگه. تا شماتیک و کاربرد دستگاهتون رو نگید نمیشه نظر قطعی داد.
موفق باشید
نظر
م من اینو به عنوان کاردستی درست میکنم که تقریبا 4 کیلو گرم رو میتونه جابه جا کنه و میخوام که مفصل ها فقط بالا و پایین برن و از سرور موتور استفاده نکردم
نظر
مدیر انجمن
اگر هدف ایجاد حرکت خطی و ساده هست شما نیازی به چرخدنده مخروطی ندارید. اگر میخواهید از چرخدنده ساده استفاده کنید:

• چرخدنده را به شفت موتور متصل کنید.
  • یک دنده شانه ای تهیه کنید.
  • دنده شانه ای یا موتور (هر کدام که قرار است ثابت باشد) به جایی فیکس کنید.
  • با چرخش موتور، چرخدنده روی دنده شانه ای حرکت می کند.
  • هر کدام که فیکس نشده باشد و به مفصل وصل کرده باشید حرکت خطی خواهد داشت.

نظر
ببخشید یک سوال ( من موتور رو روشن کردم و بعد مفصل بالا رفت اخه اگه من جریان موتور رو قطع کنم اخه مفصل پایین میاد اخه من میخوام در جای خود ثابت بمونه:)
نظر
شما یک مکانیزم خطی عمودی میخواید که خود قفل شونده باشه. درسته؟
  1. صنعت بازار
  2. حدود 6 سال قبل
بله همین طوره
نظر
مدیر انجمن
برای قفل شونده بودنش با ابزار موجود اطلاعی ندارم. در هر صورت نیاز به ابزار جدید برای قفل چرخدنده دارید... برای Rack & pinion ابزار وجود داره که به صورت دستی قفل می کنه...
مکانیزم خطی جایگزین زیاد هست ولی برای چرخ دنده اطلاعی ندارم دوستان دیگه اگر اطلاع دارن بگن ما هم استفاده کنیم.
نظر
سلام خسته نباشید ببخشید اقای ساریخانی من الان نمی تونم کارم رو با چرخ دنده حلزونی شروع کنم;) ;) ;)
نظر
مدیر انجمن
سلام. بله میتونید استفاده کنید اما به شرطی که چرخدنده حلزونی و چرخ دنده متصل به اون که به هم بخورن رو داشته باشید.
با چرخدنده ی ساده ای که معرفی کردید شدنی نیست.
نظر
ببخشید من یک چرخ دنده ساده با مشخصات(مودول1.5و قطر خارجی39)دارم ببخشید میتونید بگید که چرخ دنده ساده باید دارای چه مشخصاتی باشه که به هم بخورن .;) ;) ;) ;)
نظر
مدیر انجمن
این دو لینک را بررسی کنید، اولی چرخدنده ساده و دومی چرخدنده ای که به چرخدنده حلزونی متصل میشه و دندانه هاش مورب غیر صاف هست. چرخدنده ساده دندانه هاش موازی هست فقط به چرخ دنده شانه ای و چرخ دنده ساده دیگر با مدول یکسان متصل میشه. بنابر این شما چرخ دنده ساده رو نمیتونید به چرخدنده حلزونی متصل کنید.
مرجع ها
  1. http://www.lubescience.com/images/gears_mechanicalstructure_based_Type_17_IMG2.jpg
  2. http://www.kanoon.ir/FileRepository/ImageUpload/608747/b5h2xbqn.jpg
نظر
سلام ببخشید می تونید بگید چرخ دنده باید دارای چه مشخصاتی باشند که به هم بخرند
نظر
مدیر انجمن
معمولا چرخ دنده های خاص رو نمیتونید بخرید و باید طراحی کنید و بسازید.
چرخدنده هایی که برای فروش پیدا میشه معمولا از نوع چرخدنده ساده هستند.
سوالتون جوابش طولانیه اما چندتا مثال میزنم:
مثلا دو چرخدنده ساده با مدول یکسان به هم میخورن.
چرخدنده ساده به دنده شانه ساده با مدول یکسان میخوره.
برای اتصال بقیه چرخدنده ها یا باید با نرم افزار طراحی بشن وسفارش ساخت بدید یا اینکه اگر موجود باشه (مثل چرخدنده مخروطی) باید جفتش با هم باشه. مثلا چرخدنده مخروطی با نسبت 1 به 2 یا با نسبت 1 به 3 باید با هم در قالب یه محصول به فروش برسه (در سایت موجود هست) . چرخدنده حلزونی و هلیکال که به هم متصل هستند هم اگر موجود باشه باید در قالب یه محصول ارائه بشه.
برای اینکه با چرخدنده ها آشنا بشید کتاب طراحی اجزا که در رشته مکانیک تدریس میشه بخونید.
Shigley's Mechanical Engineering Design
نظر
ببخشید شما نام نرم افزاری که چرخ دنده رو میتونیم به فایا stl تبدیل کنیم رو دارین
نظر
مجد پاسخ پذیرفته شده
سلام
ببخشید من هم یک سوال دارم میشه من رو هم راهنمایی کنید یا مرجعی در این خصوص معرفی کنید
من یک جرخدنده و شانه میخواهم که 20 دور در دقیقه بزند و بتواند 300 کیلو گرم را جابجا کند . نمی دونم چه طوری می تونم یک چرخ دنده پینیون انتخاب کنم با مشخصات مورد نظر
ممنون میشم اگر من رو هم راهنمایی کنید
نظر
مدیر انجمن
سلام
ببخشید من هم یک سوال دارم میشه من رو هم راهنمایی کنید یا مرجعی در این خصوص معرفی کنید
من یک جرخدنده و شانه میخواهم که 20 دور در دقیقه بزند و بتواند 300 کیلو گرم را جابجا کند . نمی دونم چه طوری می تونم یک چرخ دنده پینیون انتخاب کنم با مشخصات مورد نظر
ممنون میشم اگر من رو هم راهنمایی کنید

سلام. وقت بخیر. از نرم افزار inventor استفاده کنید. خودش چرخ دنده ها رو ترسیم می کنه و تحلیل های لازم رو هم با توجه به ورودی که تعریف می کنید انجام میده. از منابع اینترنتی استفاده کنید. راه دوم و سخت تر هم استفاده از هندبوک های طراحی مثل طراحی اجزا شیگلی هست از اینترنت می تونید دانلود کنید.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو