فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. حسین جمالی
  2. ساخت پرینتر سه بعدی پروسا
  3. جمعه, 29 اسفند 1399
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام و وقت بخیر
من استپر موتورهایی دارم که سیم ندارند و میخوام به برد ramps 1.4 وصلشون کنم.استپرهام هر کدوم 6 پین دارند و فاصله مرکز پین اول تا مرکز پین آخر یکیشون 10 میلیمتر و اون یکی 12.5 میلیمتر هستش.میشه کمک کنید که بتونم اینکارو انجام بدم؟یعنی یا سیمشو خرید کنم یا خودم اتصالاتشو انجام بدم و یا یه راه بهتر.
خیلی ممنون و متشکرم.
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
علی کاشانی متاز پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام وقت بخیر

اگر در هر دو حالت نیم فاز و فاز کامل می تونید این استپ موتور رو راه اندازی کنید. بستگی به نیاز شما دارد. اما در حالت کلی معمولا استپ موتور ها را در حال فاز کامل راه اندازی می کنند. برای این کار اول باید دقت داشتته باشید که پین های استپ موتورتان سه به سه بهم متصل هستند. ابتدا با استفاده از کی اهم متر این پین ها را پیدا کنید. سپس اهم متر را در حالت سنجش مقاومت قرار داده و دو به دو برای هر سه پینی که به هم متصل هستند، مقاومت را بررسی کنید. مشاهده می کنید که مقاومت یک جفت پین تقریبا دو برابر جفت دیگر خواهد بود. آن جفت پین را نگه داشته و به یاد داشته باشید. همین کار را برای سه پین دیگر که به هم متصل هستند انجام داده و جفت دیگر پین ها را که مقاومتی دو برابر داشته مشخص کنید. حال شما دو جفت پین دارید که در هر جفت، پین ها با مقاومتی به هم متصل هستند. حال کافی است که این پین ها را به یک کانکتور متصل کرده و سر دیگر کانکتور را به برد رمپس متصل کنید.
البته راحت تر این است که یک سیم آماده داشته باشید که یک سر آن به پین های موتور و سر دیگر آن به برد متصل شود. توجه داشته باشید که اگر سیم آماده را جدا از موتور تهیه می کنید، حتما اتصالات آن را مطابق بالا بررسی کنید. اگر هم نتوانسنتید که سیم آماده پیدا کنید به ناچار باید خود آن سیم را بسازید.

موفق باشید.
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو