1. علی محمد مجرد ابرقویی
  2. ساخت پرینتر سه بعدی پروسا
  3. شنبه, 25 بهمن 1399
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
من یه پرینتر سه بعدی پروسا ساختم با آردوینو مگا۲۵۶۰ و رمپس۱.۴ ... همه چی تکمیله و قطعات درست سر جاشون هستن.... محور Y و محور Z درست کار میکنن و مشکلی ندارن و هات اند هم داغ میشه و مشکلی نیست اما محور X و اکسترودر اصلا کار نمیکنن نمیدونم مشکل کجاست. مثل این میمونه که انگار اصلا برق به موتوراشون نمیرسه.
من موتور ها رو تست کردم سالمن و مشکلی ندارن و همچنین درایور های A4988 رو هم جا به جا کردم و همه سالم بودن.
همینطور چندبار Marlin رو از اول آپلود کردم ولی درست نشد.
امکانش هست برد آردوینو یا برد رمپس۱.۴ خراب شده باشه؟
لطفا راهنماییم کنید ... با سپاس
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
عباس بطالبلو پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام دوست عزیز

دقت کنید که برای اینکه اکسترودر کار کنه حتما باید دمای نازتون بالا رفته باشه. اگر بررسی کرده اید که موتورها سالم هستند و درایور ها و موتور هارو جابجا کردید و درست عمل کردند مشکل به احتمال خیلی زیاد از برداردوینو شما هست و احتمال خیلی کمتری هست که رمپ خراب شده باشد. می تونید ابتدا با تعویض برد اردوینو تست کنید.

موفق باشید
Bataleblu.A;)
نظر
علی محمد مجرد ابرقویی پاسخ پذیرفته شده
بله دمای نازل را بردم بالا و دمای هدف میرسه و بعد اکسترودر رو میزنم که کار کنه و البته سیستم هیچ خطایی نمیده وقتی میزنم ... در ضمن ببخشید که اینجوری میگم چون من درست سر در نمیارم اما 3 تا تیکه های سوکت مانند کوچیک پلاستیکی که وسط جایی که درایور ها روی برد قرار میگیرند وجود داره رو برای محور X در آوردم (البته نمیدونم چی هستن و کارشون چیه) وقتی بدون اونا امتحانش کردم موتور به کار افتاد یعنی وقتی Pronterface محور X را به سمت راست بردم اونم به سمت راست رفت البته نه اونجوری که باید حرکت کنه .... مثلا هر اندازه که میزنم حرکت کنه فقط یک پله موتور می ره و بعد وایمیسه و وقتی دستور پرینت یه مدل بهش دادم شروع کرد رندوم حرکت کردن یعنی اونجوری که باید حرکت نمیکرد.
به نظر شما الان مشکل از رمپس هست یا آردوینو؟
چون من برد آردوینو دیگه ای در دسترسم نیست که تست کنم. همچنین من کار دیگه هم با آردوینو ندارم و قیمتش ارزون نیست که بگم حالا میخرم و تست میکنم ببینم درست میشه یا نه.
ممنون میشم اگه بتونید بیشتر راهنمایی کنید.
نظر
متخصص مکاترونیک
بله دمای نازل را بردم بالا و دمای هدف میرسه و بعد اکسترودر رو میزنم که کار کنه و البته سیستم هیچ خطایی نمیده وقتی میزنم ... در ضمن ببخشید که اینجوری میگم چون من درست سر در نمیارم اما 3 تا تیکه های سوکت مانند کوچیک پلاستیکی که وسط جایی که درایور ها روی برد قرار میگیرند وجود داره رو برای محور X در آوردم (البته نمیدونم چی هستن و کارشون چیه) وقتی بدون اونا امتحانش کردم موتور به کار افتاد یعنی وقتی Pronterface محور X را به سمت راست بردم اونم به سمت راست رفت البته نه اونجوری که باید حرکت کنه .... مثلا هر اندازه که میزنم حرکت کنه فقط یک پله موتور می ره و بعد وایمیسه و وقتی دستور پرینت یه مدل بهش دادم شروع کرد رندوم حرکت کردن یعنی اونجوری که باید حرکت نمیکرد.
به نظر شما الان مشکل از رمپس هست یا آردوینو؟
چون من برد آردوینو دیگه ای در دسترسم نیست که تست کنم. همچنین من کار دیگه هم با آردوینو ندارم و قیمتش ارزون نیست که بگم حالا میخرم و تست میکنم ببینم درست میشه یا نه.
ممنون میشم اگه بتونید بیشتر راهنمایی کنید.

سلام مجدد دوست عزیز

اون مواردی که گفتید جامپر هستند. با اون جامپرها دقت حرکتی موتورتون و تعداد استپ ها تعیید میشه که حتما مطالعه کنید. پس نه بردتون مشکل داره و خرابه و نه رمپتون. شما برنامه رو به درستی شخصی سازی نکردید. در برنامه تعیین میشه استپ ها به چه صورتی هستند و ایا از جامپرها ستفاده شده یا خیر. همچنین باید بررسی کنید جریان درایورها هم به درستی محدود شده باشند. این کار با پتانسیومتر روی درایورها تعیین میشه که متناسب با جریان کشی موتورهاتون باید باشه تا درست کار کنه.
لطفا توضیحات لینک زیر که مربوط به مارلین هست رو به طور کامل و دقیق بخونید تا بتونید برنامه رو شخصی سازی کنید:

https://marlinfw.org/docs/configuration/configuration.html

موفق باشید
Bataleblu.A;)
نظر
اقای بطالبلو سپاسگزارم بابت وقتی که گذاشتید
والا من که آخرش سر در نیاوردم
دیگه کلا بیخیالش شدم ولش کردم یعنی اصلا دیگه اعصابی برام نمونده.
به هر حال سپاسگزارم که پاسخ دادید ?
نظر
مشکل از رمپس بود و با تعویضش حل شد.
نظر
متخصص مکاترونیک
مشکل از رمپس بود و با تعویضش حل شد.

خیلی ممنون که اطلاع دادید.

با تشکر فراوان
Bataleblu.A;)
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.