فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. آیدین
  2. مفاهیم پایه ای الکترونیک
  3. شنبه, 22 شهریور 1399
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام
من یه کولپد دارم که یک فن12 سانتی 5ولت دو سیم داره (آمپر روش ننوشته) با usb لپتاپ کار میکنه
یه آداپتور شارژر موبایل 1.35A پیدا کردم و با اون مستقیم به برق وصل کردم یکمقداری تندتر داره میچرخه فنش
میخام دوتا فن بهش اضافه کنم (البته کوچکتر میشه این فن ها) و اگر میشه فن اصلی رو با فن بهتر هم عوض کنم
سوالایی که دارم:
1- تفاوت فن 5ولت با 12ولت در چی هست آیا موجب سسرعت بالاتر میشه؟
2-تفاوت 0.2 آمپری با 0.4 آمپر در چی هست؟ (در واقع تاثیر جریان مصرفی در کجا نشون میده خودشو در دور چرخش فن؟)
3- آیا فقط با وصل کردن این فنها میشه راهش انداخت یا مقاومت و .. هم میخاد در مدار

ممنون میشم راهنماییم کنید
باتشکر
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
عباس بطالبلو پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام دوست عزیز

علت افزایش سرعت چرخش فن شما همان جریان بالای اداپتور شماست. USB لپتاپ شما نهایتا بین 0.5 تا 0.9 امپر جریان میده و 5 ولت هست.
همه فن ها مشخصاتی با عنوان دیتاشیت دارند که توضیح داده شده به چه جریان و ولتاژی برای راه اندازی نیاز دارند و همچنین سرعت چرخش رو هم تعیین کرده اند. بله جریان کشی بالاتر سرعت بیشتری رو ایجاد می کنه. فن های با قدرت بیشتر و بزرگ تر معمولا ولتاز بیشتر مثل 12 ولت نیاز دارند.
برای راه اندازی بله کافیه تا به منبع مورد نیاز وصل بشن. میزان ولتاژ منبع باید متناسب با فن باشه و جریان منبع تغذیه هم حدود مجموع جریان همه فن ها.

موفق باشید
Bataleblu.A;)
نظر
خیلی ممنون از پاسخگویی شما
اگر از 3فن 12ولت 0.4 آمپر استفاده بشه باید چه آداپتوری استفاده کرد؟
  1. مهمان
  2. حدود 3 سال قبل
آیدین پاسخ پذیرفته شده
خیلی ممنون از پاسخگویی شما
اگر از 3فن 12ولت 0.4 آمپر استفاده بشه باید چه آداپتوری استفاده کرد؟
نظر
منبع تغذیه 12 ولت و جریان 1.2 آمپر کفایت می کنه. مواردی مثل لینک های زیر از سایت صنعت بازار مناسب کارتون هست که متاسفانه فعلا موجود نمی باشند:
آداپتور منبع تغذیه 12V 1A: https://bit.ly/35uqKSF

موفق باشید
  1. عباس بطالبلو
  2. حدود 3 سال قبل
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو