سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. سیدمهدی زینلی
  2. پروژه های رباتیک و الکترونیک
  3. پنج شنبه, 18 ارديبهشت 1399
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام
من یه پروژه کرنومتر دارم ، به این صورت که بخش های شروع و پایان توسط حسگرهای نوری کنترل میشن و موقع رد شدن جسم یه سیگنال به صورت وای فای ، به بخش مرکزی میفرستن و اون بخش زمان رو محاسبه میکنه . این رو هم بگم که هر سه بخش با ماژول NodeMCU کار میکنن و ارتباط از نوع سوکت هست .
دو تا مشکل برام پیش اومده که راهنمایی میخوام :
1- بخش شروع و پایان حدود 50 متر باهم فاصله دارن و بخش مرکزی تقریبا وسط اونا قرار گرفته و بخش‌های شروع پایان به وای-فای بخش مرکزی متصل هستن (ماژول مرکزی اکسس پوینت هست و دو ماژول دیگه استیشن) ، مشکلی اصلی که هست بعضی موقع ارتباط اونا قطع میشه و اطلاعات رد و بدل نمیشه ، چجوری میتونم برد وای-فای رو بیشتر کنم (با توجه به اینکه ماژول NodeMCU قابلیت اتصال انتن رو نداره!) ، در کل نیاز دارم که یه ارتباط پایدار برقرار کنم که تا حدود 50 متر به راحتی جواب بده و قطعی نداشته باشه !

2- بخش‌های شروع و پایان هرکدوم دوتا حسگر نوری دارن ، بعضی مواقع لازمه که دوتا حسگر همزمان کار کنن ولی چون ماژول NodeMCU از پردازنده چند هسته استفاده نمیکنه و نمیشه براش ترد (Thread) تعریف کرد ، باعث خطا میشه. توی تستایی که انجام دادم خطاش حدود 0.003 ثانیه هست ، با اینکه عدد خیلی کمیه ولی من نیاز دارم که خطا کمتر از یک هزارم باشه !

هرچقدر سرچ کردم راه حلی پیدا نکردم که با همین سخت افزار بتونم مشکلات رو حل کنم، میخواستم بردهای استفاده شده رو عوض کنم و از چیزی استفاده کنم که جوابگوی کارم باشه ولی اونقدری اطلاعات ندارم که چه بردی به درد کارم میخوره !
ممنون میشم اگه راه حلی برای این مشکلا بلدین پیشنهاد بدین یا بوردی که کارمو راه بندازه رو معرفی کنین !
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
داود درستکار پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام سیدمهدی عزیز
چند تا نکته به نظرم میرسه شاید بهتون کمک کنه.
اول اینکه میتونید یه ماژول NRF به NodeMCU وصل کنید و ارتباطات تون رو با اون انجام بدید. این ماژول ها ارتباط شون وایرلس (نه وایفای) هست و بردشون بیشتره. کلا وایفای این مشکل برد رو داره.
دوم اینکه در مورد زمان بندی، اگه حتما میخواید MultiThread کار کنید پس مجبورید از بردی استفاده کنید که سیستم عامل داشته باشه مثل رزبری پای کنید. اما راه حل دیگه بجز استفاده از چند ترد اینه که یک دیتا رو بفرستید و با همه سنسورها همون یک دیتا رو همزمان بخونید. این کار با این ماژول رادیویی قابل انجام هست. شاید توی سایت بتونید مشابه اش رو هم پیدا کنید.
موفق باشی
نظر
سیدمهدی زینلی پاسخ پذیرفته شده
سلام سیدمهدی عزیز
چند تا نکته به نظرم میرسه شاید بهتون کمک کنه.
اول اینکه میتونید یه ماژول NRF به NodeMCU وصل کنید و ارتباطات تون رو با اون انجام بدید. این ماژول ها ارتباط شون وایرلس (نه وایفای) هست و بردشون بیشتره. کلا وایفای این مشکل برد رو داره.
دوم اینکه در مورد زمان بندی، اگه حتما میخواید MultiThread کار کنید پس مجبورید از بردی استفاده کنید که سیستم عامل داشته باشه مثل رزبری پای کنید. اما راه حل دیگه بجز استفاده از چند ترد اینه که یک دیتا رو بفرستید و با همه سنسورها همون یک دیتا رو همزمان بخونید. این کار با این ماژول رادیویی قابل انجام هست. شاید توی سایت بتونید مشابه اش رو هم پیدا کنید.
موفق باشی

سلام داود جان
چندماه درگیر بودم از ماژول NRF24L01 PA LNA استفاده میکردم بخاطر همین دلیل که مثلا بردش بیشتر و طبق کاتالوگ تا ۱ کیلومتر رو جواب میده ولی در نهایت اضافه کردن خازن بهش ، به برد ۳۰ متر رسیدم که اونم با قطع و وصلی بود و مشکلات خاص خودشو داشت،
همون جور هم که اطلاع دارین سرعت ارتباطی وای-فای بیشتره

از رزبری پای زیاد تعریف شنیدم ولی خب چون کار نکردم و نمیدونستم چی به چیه میترسیدم اینقدر هزینه کنم(چون باید ۳ تا بگیرم) بعد هم جواب کارمو نده، همونجوری که توضیح دادم لازم دارم یه شبکه داشته باشم که توسط بخش مرکزی یا سرور ایجاد شده باشه و بخش های شروع و پایان و یکی دوتا وسیله دیگه ( گوشی یا سیستم و...) بهش متصل بشن و یه وب سرور ساده هم روش اجرا بشه ! این موارد راحت اوکی میشه وی رزبری پای ؟
چه مدلی رو برای کار من پیشنهاد میدین ؟
با چه سیستم عاملی ؟

درست متوجه منظورت از اینکه یک دیتارو بفرستم نشدم، ولی فک کنم برعکس متوجه منظور من شدین،
دوتا سنسور توی هر بخش هست که یکی سمت راست دستگاه رو چک میکنه یکی سمت چپ رو ، هرچیزی که از اون سمت دستگاه رد بشه سنسور مربوطه یه سیگنال به nodemcu میده، چون ممکنه دوتا جسم همزمان از دوطرف دستگاه رد بشن ، به جز مولتی ترد ، راه دیگه‌ای بلد نیستم براش! اگه راهی هست براش ممنون میشم توضیح بدین

سپاس فراوان
نظر
داود درستکار پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
بجز مسئله هزینه، رزبری مشکلی در این مورد نداره و همه رو میتونید باهاش انجام بدین. همه مدلهاشم خوبن.
برای وایفای هم میشه از ماژول esp8266 هم استفاده کنید
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو