سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. محمدرضا
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. شنبه, 30 فروردين 1399
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام.
ببخشید مطالب راجعب درایور موتور خوندم یک سری اطلاعات راجعبش به دست آوردم فقط میخوام در خرید قطعه راهنماییم کنید ممنون.
یک ماشین شارژی درست کردم برق باطری رو مستقیم دادم به پدال و بعد پدال به موتور
ولی موتور زور نداره حرکت کنه در صورتی همون باطری رو روی یک ماشین شارژی میزارم به خوبی حرکت میکنه و قدرت داره.
پرس و جو شدم تا رسیدم به درایور موتور .
باطریم ۶ولت ۱۲آمپر هسته.
موتورم ۶ولت هسته و کاملا شبیه ماشین شارژی اصلیم هسته فقط نمیدونم باید چه مدل درایور روش نسب کنم .
اگه امکان داره توی خرید قطعه کمکم کنید تا بتونم ازش استفاده کنم
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
پاسخ پذیرفته شده
داود درستکار پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
این درایور جزو ارزان ترین و ساده ترین درایورها هست. با این وجود دقت کنید که نمیشه با رله جهت چرخش موتور رو برعکس کرد. ارزان ترین روش برای انجام این کار اینه که با استفاده از چهار تا ترانزیستور (که خیلی قطعه ارزونیه) مدار H-Bridge که توی آموزش گفتم رو خودتون بسازید که البته ممکنه براتون سخت باشه.
موفق باشید
نظر
داود درستکار پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام محمدرضا عزیز
اینکه موتورتون چقدر جریان میکشه مهم هست توی انتخاب درایور. ولی برای موتورهای معمولی میتونید از درایور L298 استفاده کنید.
نحوه کار با این درایور هم توی آموزش کار با موتورهای DC توضیح داده شده.
موفق باشید
نظر
محمدرضا پاسخ پذیرفته شده
سلام خدمت مهندس عزیز آقای درستکار
این قطعه ای که شما معرفی کردین امکانات زیادی داره.
در این حد نمیخوام باشه.و یک مسئله دیگه . میخوام جریان برق هم برعکس کنه یعنی موتور وقتی به جلو میچرخه با داشتن یک رله برق زو برعکس کنه و موتور بر عکس بچرخه.
و اصلا نیاز به تنظیم آمپر خروج نیست فقط با آخرین حد جریان خروجی کار کنه . و مسئله دیگه اینکه هزینش هم پایین تر باشه
چون یک وسیله خود ساخته هسته میخوام حداقل هزینه بابتش بره ممنون اگه راهنمایی کنین.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو