فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. محمد رحمتی
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. چهارشنبه, 20 آذر 1398
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام
آقا دیگه ایرادات را پاسخ نمیدید دیگه به انتهای کار رسیدم یک کمک کوچیک بکن تموم بشه الان دستگاه من کاملا کار میکنه فقط فیلامنت را به داخل نمیکشه تمام اجزا بخوبی کار میکنه به نظرتون مشکل کجاست ؟
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
داود درستکار پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام دوست عزیز
جواب سوالتون رو توی همون سوال قبلیتون دادم
نظر
محمد رحمتی پاسخ پذیرفته شده
با سلام وخسته نباشید به شما اساتید محترم
پرینتر من راه افتاد بعد از اتمام کار آن را از برق خارج کردم مجددا که خواستم راه اندازی کنم ارور داده و بعداز کلی بررسی وقتی درایو اکسترودر را از برد خارج میکنم برد آماده کار میشه ولی وقتی آنرا به برد وصل میکنم شروع به قطع و وصل کردن میکنه مثل اینکه اتصال کوتاه کنه فکر میکنید مشکل از کجاست ؟
ممنون
نظر
سلام به دوستان محترم
ببخشید یک انتقاد داشتم وقتی کسی در کارش اشکال دارد و از شما سوالی میکند توقع دارد که سریع رفع اشکال کند و به کارش برسد ولی متاسفانه در اینجا زمان پاسخگویی حداقل یک هفته است که به همین خاطر معمولا افراد عطای جواب را به لقای پاسخ دهنده میبخشد

ممنون
نظر
سلام محمد عزیز
بابت تاخیر عذرخواهی میکنم
درایور اکسترودر رو با یکی دیگه از درایورها عوض کنید. اگه دستگاه کار کرد پس درایور ایراد داره.
درایور رو به صورت مجزا به آردوینو و اکسترودر وصل کنید و با یک کد ساده ببینید که درست حرکت میکنه؟ تا بفهمید که آیا موتور مشکل داره یا نه؟
توی نرم افزار، مقدار پارامتر steps per millimeter رو تغییر بدید و ببینید که مشکل حل میشه یا نه
  1. داود درستکار
  2. حدود 4 سال قبل
مهدی زارع پاسخ پذیرفته شده
داخل سی دی گذاشتم نرم افزار برنامه نویسی Arduino فایل مربوط به firmware مارلین را
فایل file Arduino به نام Graphic_Full_VSB_hypercube_Marlin
نیستش
نظر
مهدی زارع پاسخ پذیرفته شده
سلام زاع هستم بنده برق برد جدا گرفتم ولی هیچ حرکتی برنامهarduino نیست
نظر
محمد پاسخ پذیرفته شده
باسلام
دوست عزیز وقتی درایوموتورها را وارد برد آردینو میکنم لب تاپ دیگه آردینو را نمیشناسه و قطع میشه وقتی برد را خارج میکنم دوباره میشناسه لطفا کمک کنید تا دستگاه را جمع کنم ضمنا میشه با شما با تلفن صحبت کنم ومستقیم با هم حرف بزنیم اینطوری میتونم دقیق ایرادات را بگم هرطور که باشه حاضرم جبران کنم وخرج آن هرچقدر باشه حاضر به پرداخت هستم

ممنون
نظر
محمد پاسخ پذیرفته شده
مجددا سلام
ببخشید در مورد سوال قبلی لارم به توضیح است که من هم آردینو را عوض کردم (دو تا مگا2560 ) وهم با چند نوع برد کنترلر پرینتر (ورژن 1.5 و1.6و1.4 ) و هرسه همون جواب را میده یعنی با اتصال استپر قطع میشه
ممنون.
نظر
داود درستکار پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام محمد عزیز
این اتفاق یعنی اینکه به احتمال زیاد اتصال کوتاه توی مدارتون رخ میده. مطمئنید که درایورها رو برعکس متصل نمی کنید؟ یا اینکه سیم کشی موتورها رو درست وصل کردید؟
میتونید آموزش کار با استپر موتور رو مطالعه کنید تا از این موضوع مطمئن بشید.
نظر
محمد پاسخ پذیرفته شده
سلام دوست عزیز
کدوم مدار اتصال کوتاهه ؟چون من بدون اینکه استپرموتورها را به برد وصل کنم هم امتحان کردم و همانطور که گفتم با دوتا برد آردینو و 4تا برد کنترلر امتحان کردم ولی همه یک جواب داشت همان اتصال کوتاه .
امکان داره از فریمور مارلین باشه ؟یا شما چی فکر میکنید /؟

ممنون
نظر
خیلی بعید هست که مشکل از مارلین باشه. من فکر میکنم مشکل تون به احتمال زیاد سخت افزاری هست و همون طوری که گفتم، چیزی که شما توضیح دادین نشون میده که احتمالا یه چیزی داره جریان زیاد میکشه که باعث خاموش شدن آردوینو میشه. مثل یه اتصال کوتاه، برعکس وصل کردن درایور یا ... .
بهترین راه برای فهمیدنش هم اینه که قطعات رو جدا کنید و هر کدوم رو بصورت مجزا تست کنید و بعد یکی یکی قطعات رو اسمبل کنید تا ببینید مشکل از کجاست. برای این کار هم از کدهای ساده استفاده کنید نه از مارلین.
  1. داود درستکار
  2. حدود 4 سال قبل
سلام
دوست عزیز پرینتر من راه اندازی شد بدون صدای اضافه ویا داغ شدن زیاد فقط اشکال اینکه شکلی که بهش داده شده را درست نمیکنه وبعداز اتمام کار قطعه ساخته شده شباهتی به طرح داده شده ندارد ممنون میشم مشکل کار را بگوئید

متشکرم
نظر
احتمالا مشکل اینه که موتورها درست تعریف نشدن یعنی سیم هر موتور به درایور اشتباهی وصل شده. ممکنه به خاطر تغییراتی که توی مارلین دادین این اتفاق افتاده باشه. ولی من اگه جای شما بودم، سیم موتورها رو با هم عوض می کردم تا نتیجه درست برسم.
  1. داود درستکار
  2. حدود 4 سال قبل
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو