1. فرخ یوسفی
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. سه شنبه, 26 بهمن 1395
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام دوستان
برای اینکه از نویزها توی آردوینو جلوگیری کنیم نیاز است که بین آردوینو و مدار یک اپتوکوپلر قرار دهیم. حالا سوال من اینه که اگر از CNC شیلد استفاده کنیم چطور باید از اپتوکوپلر استفاده کنم؟ احساس میکنم وقتی شیلد روی آردینو قرار داده میشه دیگه جایی نمیمونه که اپتوکوپلر رو قرار بدم.

ممنون
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
پاسخ پذیرفته شده
علیرضا ریاضی پاسخ پذیرفته شده
مدیر انجمن
سلام
اتفاقا این سوال شما داخل فروم خارجی آردوینو هم مطرح شده.
احتمالا باید شیلدی تهیه شه که اپتوکوپلر هم داشته باشه یا اینکه اون شیلد رو به کلی خودتون طراحی کنید که اپتوکوپلر هم توی مدار جای داده بشه.
ینی الان CNC هایی که بدون اپتوکوپلر هست مشکل داره؟ نویز اینقد مزاحمت ایجاد می کنه؟
اگه کسی تجربه کار با شیلد های CNC داره و دستگاه رو راه اندازی کرده خوشحال میشیم اینجا بشنویم... :)
مهندسای عزیز، لطفا همکاری کنید. ثواب داره ها!!
مرجع ها
  1. http://forum.arduino.cc/index.php?topic=71733.0
نظر
فرخ یوسفی پاسخ پذیرفته شده
متخصص
ممنون از پاسخ شما. بله ظاهرا بایستی یک شیلد جداگانه طراحی بشه. هنوز طراحی دستگاهم کامل نشده است ولی چون تعداد زیادی استپ موتور (10#) در دستگاه وجود دارد احتمال تاثیر نویز رو میدم. فعلا کامل نشده و نمیدونم نویز می خواد تاثیر بزاره یا نه.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.