فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. Mahyar
  2. سنسور، ماژول و شیلد
  3. شنبه, 02 شهریور 1398
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام و وقت بخير.
دوستان عزيز من دو سوال در زمينه حسگرهاي اندازه گيري فاصله به روش التراسونيك دارم. اگر امكانش هست راهنماييم كنيد.
براي اندازه گيري سايش (خوردگي) يك استوانه فلزي كه قطر داخلي آن 14 سانتي متر و تغيير قطر(سايش) آن به طور معمول در حدود 10 ميكرون است، آيا مي توان از روش التراسونيك استفاده كرد؟
آيا ماژول اندازه گيري زمان با دقت ميكروثانيه در بازار وجود دارد؟

پيشلپيش از راهنمايي شما متشكرم
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
داود درستکار پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام مهیار عزیز
سنسور التراسونیک در این حد دقت نداره. البته برای اندازه گیری ضخامت از سنسور التراسونیک استفاده میشه ولی اون سنسور با این نمونه ها متفاوت اند. سنسورهای ضخامت سنجی، دستگاه های بسیار گران و صنعتی هستند و التراسونیک رو توی قطعه منتشر می کنند بر خلاف سنسورهایی مثل HC05 که التراسونیک رو توی هوا منتشر می کنه.
یه گزینه دیگه هم برای شما سنسورهای اثر هال هست اگه بتونید سنسوری با اون دقت پیدا کنید.
برای اندازه گیری زمان اگه دارید مدار الکترونیکی طراحی میکنید، از کریستال ها استفاده کنید در غیر این صورت دقت اندازه گیری زمان در آردوینو دقت خوبی داره.
نظر
Mahyar پاسخ پذیرفته شده
سلام آقاي درستكار

از راهنمايي شما خيلي ممنونم.
متاسفانه يك محدوديت براي اندازه گيري جسم مورد نظر وجود دارد. آنهم اين است كه براي ورود به اين استوانه فلزي، حداكثر ابعاد سنسور مي تواند در حدود 8 ميلي متر باشد.
به همين دليل احتمالا سنسور اثر هال قابليت استفاده نداشته باشد.
به نظر مي رسد كه تنها گزينه باقيمانده، بكارگيري تكنيك هاي اپتيكي باشد.
چنانچه در اين زمينه اطلاعات و تجربه قبلي وجود دارد، لطفا راهنمايي كنيد.

سپاسگزارم ...
نظر
متخصص مکاترونیک
دقیقا منظورتون چه روش اپتیکی هست؟
نظر
Mahyar پاسخ پذیرفته شده
با سلام و وقت بخیر

من در مورد روش های اپتیکی خیلی اطلاعات ندارم. ولی فکر می کنم با استفاده از لیزر بتوان اندازه گیری خیلی دقیقی انجام داد.
نظر
متخصص مکاترونیک
لیزر نمیتونه ضخامت رو اندازه بگیره چون امکان عبور از مقطع فلز رو نداره.
معمولا برای ضخامت سنجی از سنسورهای التراسونیک یا روشهای القای الکترومغناطیسی استفاده میشه.
میتونید عنوان ultrasonic thickness measurement یا magnetic thickness measurement رو جستجو کنید و دستگاه و روشهای موجود رو ببینید.
نظر
Mahyar پاسخ پذیرفته شده
سلام آقای درستکار
خیلی ممنونم از راهنمایی شما.
هدف اندازه گیری ضخامت نیست.
بلکه هدف اندازه گیری قطر داخلی یک جسم استوانه ای شکل است. با توجه به سرعت نور، احتمالا لیزر قابلیت این کار آنهم با دقت بسیار بالا را داشته باشد.
نظر
متخصص مکاترونیک
بله اگه میخواید قطر داخلی رو اندازه بگیرید لیزر میتونه این کار رو بکنه منتها لیزری که توی لوله ای به اون ابعاد بره رو من ندیدم.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو