سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. مهدی فرجی
  2. پرینتر سه بعدی
  3. یکشنبه, 06 مرداد 1398
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام من با اپلود فایل firmeware مارلین روی برد اردوینو مشکل دارم،ی فریم ویر از اینترمت دانلود کردم برای هایپر کیوب ورژن 1.1.x به راحتی اپلود شد ولی فابل شمارو ارور میده،
مثاله بعدی اینه که الان من بخام فایل شماو اپلود کنم نیاز هست که فایلی که از اینترنت گرفتم رو از روی برد پاک کنم؟
پیوست ها
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
پاسخ پذیرفته شده
حسن صابری نیا پاسخ پذیرفته شده
مدیر انجمن
سلام مهدی عزیز
این ارور نشون میده که نرم افزار آردوینو شما به کتابخونه مذکور دسترسی ندارد(یا در فولدر خاصی ذخیره شده که نرم افزار توانایی دسترسی ندارد یا کلا این کتابخونه نصب نشده)
لطفا مراحل زیر رو برای نصب کتابخونه طی کنید:
1-sketch>include library>manage libraries
2-صبر کنید دانلود کتابخانه ها تمام شود.
3-در قسمت filter your search نام کتابخانه U8glib را تایپ کنید.
4- به دنبال آخرین ورژن کتابخانه بگردید و روی Install کلیک کنید
5- صبر کنید تا عملیات نصب تمام شده و پس از آن نرم افزار را بسته و دوباره باز کنید.
*حتما چک کنید که آخرین ورژن Arduino IDE را نصب داشته باشید.
نظر
مهدی فرجی پاسخ پذیرفته شده
ممنون از پاسخ سریع و به موقتون،من با حذف اون خطی که تو عکس قرمز شده تونستم فریم ور رو اپلود کنم و وقتی پرینتر رو روشن میگنم روی ال سی دی نوشته مارلین و سایت صنعت بازار ظاهر میشه و بعد دمای هیت بد و هات اند رو هم درست نشون میده
ولی x y zمدام چشمک میزنه و جاش علامت سوال میاد و با جا بجا کردن محورها عدد مختصات تغییری نمیکنه، همچنین جهت حرکت محور xوyاشتباهه
همچنین استپر موتور محور zمدام تیک میزنه و خیلی داغ میشه
پیوست ها
نظر
من جهت حرکت محور هارو با استفاده از چرخوندن سوکت ها عوض کردم ولی همچنان مشکل داغ شدن استپر موتور zوجود داره همچنین اند استاپ ها هم کار نمیکنن تو هیچ محوری
نظر
سلام،مشکل اند استاپ ها رو هم حل کردم، مشکلاتی که الان وجود داره یکی داغ شدن استپر موتور و درایور محور zهست که بعد از چند دقیقه کار کردن دیگه نمیشه بهش دست زد و دومی step/revهمه ی محور ها ایراد داره، من ی مربع دو در دو دادم پرینت کنه که خروجی 3.1 بود. اعداد هر محور در فریم ور برای x y zبه ترتیب 160،160،800بود که باید تغییر کنه، این مشکل برای استپر موتور اکسترودر هم وجود داره چون موقع پرینت انقدر سریع فیلامنت رو به سمت نازل هدایت میکنه که فیلامنت گریپاژ میکنه و موتور درجا میزنه، خواهشا اینو دیگه جواب بدید:( :(
نظر
چنانچه در هنگام راه¬اندازی و یا کار دستگاه موتور¬های محور¬ها صدای نویز ایجاد کرده و یا در موتور اکسترودر بعد از مدتی اخلال ایجاد شود، باید جریان عبوری از درایور¬ها را کاهش دهید. برای این کار پیچ تنظیم جریان درایور¬ها را به صورت ساعتگرد بچرخانید. همچنین توجه شود که چرخاندن پیچ باید به بسیار آهسته و به میزان خیلی کم انجام شود. مثلا حدود یک چهارم دور چرخانده شود.
این جمله رو من از قسمت الکترونیک همون فایل پی دی اف راهنما گرفتم براتون
اکسترودر رو نیاز نیست تغییر بدید ... جریان Flow رو در نرم افزار Cura بیاریدش پایین .... مثلا فکر کنم 35 یا 40 خوب باشه.
  1. مهمان
  2. حدود 4 سال قبل
Step/rev برای اکسترودر نیازی به تغییر نداره؟
  1. مهدی فرجی
  2. حدود 4 سال قبل
دفترچه راهنمایی من ندیدم تو پک،توی فایل پی دی اف هم چیزی درمورد تنظیم درایو ننوشته بود
  1. مهدی فرجی
  2. حدود 4 سال قبل
دفترچه راهنمایی من ندیدم تو پک،توی فایل پی دی اف هم چیزی درمورد تنظیم درایو ننوشته بود
  1. مهدی فرجی
  2. حدود 4 سال قبل
سلام مهدی عزیز
داغ شدن استپ موتورتون به احتمال زیاد برای زیاد بودن جریان درایور هست و این که درایور قرمز رنگ باید برای محور Z استفاده بشه و درایور بنفش رنگ برای اکسترودر ... دقت کنید که ورودی برق به بردهای رمپ و آردوینو کاملا قطع باشه و بعد از اون درایور قرمز رنگ رو برای محور Z جاگذاری کنید و درایور بنفش رو برای اکسترودر بعد از اون برق رو وصل کنید و اگر موتور محور Z هنوز داغ میکرد با استفاده از پیچ تنظیم و با توجه به راهنمای استفاده از اون که داخل دفترچه راهنما هست جریان خروجی درایور رو تنظیم کنید ... اگر این مراحل جواب نداد حتما چک کنید که محور Z شما به درستی نصب شده باشد و به موتور فشار غیر متعارفی وارد نشود چون بار زیاد روی موتور هم میتونه باعث داغ شدن موتور بشه.
اعداد Step/rev رو هم برای محور XوY روی 80 و برای محور Z روی 400 تنظیم کنید. (این اعداد مربوط به درایور های قرمز میباشند.)
  1. علی نوری اسفندیاری
  2. حدود 4 سال قبل
نکته ای که هست اینه که برای محور z درایور با بقیه محور ها فرق میکنه، همه ی درایور ها قرمز رنگ هستن ولی یکیش بنفشه که من برای محور z استفاده کردم
نظر
سلام
درایور بنفش برای اکسترودر هست و درایورهای قرمز برای محورهای XوYوZ
  1. علی نوری اسفندیاری
  2. حدود 4 سال قبل
حرف خنده دار نزن رفیق -- کی گفته فلان رنگ برای فلان محوره ؟؟ شما هر کدوم از درایورها رو میتونی روی هر حور یا اکسترودر بزاری بشرطی که از عدد استپ کردن مطلع باشی و بتونی درست به عددد استپ پر یونیت برسی
09391356658
  1. مهمان
  2. حدود 4 سال قبل
سلام ابعاد فیلامنت در پرینتر به طور پیش فرض روی 3 میل قرار گرفته و من هربار که پرینتر رو روشن میکنم باید به صورت دستی این مقدار رو روی 1.75 برگردونم،راهی هست که بشه این پیش فرض و تغییر داد؟
مشکل بعدی این هست که وقتی من یک مربع پرینت میکنم هرچی که به انتهای پرینت نزدیک میشیم مربع باز تر میشه و دیواره های مکعب مربع دیگه حالت عمود رو نداره
نظر
این مشکل رو حل کردم، یک خط در فرم ور مترلین هست که عدد رو باید از 3 به 1.75 تغییر بدید تا درست بشه
  1. مهدی فرجی
  2. حدود 4 سال قبل
سلام
نرم افزاری که استفاده میکنید cura هست؟ ... معمولا باید سیو بکنه مقدار رو ... شما دستگاه رو معرفی کردید یه نرم افزار؟
  1. مهمان
  2. حدود 4 سال قبل
با اندازه گرفتن قطعه پرینت شده متوجه شدم که در ابتدا ابعاد درست نیست و نزدیک به 0.4 خطا داره و درنهایت که ابعاد بزرگتر میشه و در واقع مکعب مربعی که پرینت کردم باز شد تازه به ابعاد درستش رسیده
نظر
این مساله شاید ناشی از له شدن زیادی از حد لایه های اولیه باشه ... دقت کنید که نازل در هنگام پرینت لایه اول فاصله مناسبی با صفحه پرینت داشته باشه.
لید اسکرو محور z رو هم از زاویه های مختلف و مخصوصا هنگام کار از بالا چک کنید که به غیر از دوران حول محور خودش، دوران دیگه ای نداشته باشه
  1. مهمان
  2. حدود 4 سال قبل
بعید میدونم به خاطر له شدن باشه چون حدودا ده پونزده لایه اول رو وی هم میچینه لایه 16 تا 25 رو هم روی هم میچینه ولی از لایه شونزدهم دو سه دهم بیون زدگی داره و از 25 به بعد هم با ی شیب ملایمی به بیرون مایل میشه
نظر
سلام ... بیرون زدن لایه ها معمولا به خاطر شل بستن یا زیادی سفت بستن تسمه هاست ... یه چک بکنید ببینید تسمه هاتون به انداره کافی سفت باشن طوری که وقتی موتور ها میچرخن دور پولی دندونه دارها در حین حرکت شکم نندازن.
فایل stl تون رو هم چک کنید شاید مشکل از اون باشه ... فاصله مش هاتون بیشتر از ۰.۰۱ میلیمتر نباشه و زاویه مشهاتون رو ۲ درجه تنظیم باشه
  1. مهمان
  2. حدود 4 سال قبل
سلام من با سالید وورکز کار میکنم موقع سیو کردن با فرمت stl درمورد فاصله مش و زاویه ازم سوالی نمیپرسه،ولی بعید میدونم از طراحی باشه،احساس میکنم مشکل همون کشش تسمه ها باشه
نظر
مشکل از عدم تنظیم بودن لیداسکروهه
09391356658
  1. مهمان
  2. حدود 4 سال قبل
هیمن پاسخ پذیرفته شده
من همه چیزم درسته برنامه رو اپلود کردم ولی وقتی میزنم محور هام حرکت نمیکنه و ارور میده
نظر
هیمن پاسخ پذیرفته شده
اینم عکس ارورش
پیوست ها
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو