سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. علی محسنیان
  2. نکات طراحی برای پرینتر سه بعدی
  3. دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام
دو تا سوال و یک پیشنهاد دارم از کارشناسان بخش پرینت سه بعدی صنعت بازار.

من در نظر دارم سفارش پرینت سه بعدی با فیلامنت pla بدم.
برای ساخت دستگاهی(پرینتر سه بعدی یا پلاتر) با طراحی خودم شبیه به تصویری که پیوست میکنم.

سوال۱: حالا میخواستم ازتون بپرسم برحسب تجربه برای پرینترهای صنعت بازار و فیلامنت pla:

برای سوراخ های افقی و عمودی داخل قطعات که با توجه به الگوریتم اسلایسر، shrink فیلامنت و خطای پرینتر معمولا کوچک تر از مقدار طراحی شده پرینت میشن چه ملاحظاتی در طراحی انجام بدم؟

قطعات من شامل سوراخ عمودی و افقی برای پیچ های ۲ تا ۶ میلمتر، مهره ها(شش ضلعی) و همچنین سوراخ جاگذاری بلبرینگ هاست.
چند درصد یا چند میلیمتر فاصله بیشتر در نظر بگیرم تا قطعات و پیچ و مهره راحت به هم چفت بشن و بلبرینگ ها در قطعات پرینت شده جا بخورن.
عکس دستگاه مورد نظر و پیچ و مهره ها پیوست شد.

سوال۲: آیا با توجه به مزیت مکانیکی abs، دوباره پرینت با abs در صنعت بازار مقدور میشه؟ (برای چرخ دنده و قطعات پر تنش)
اگر بله، لطفا ملاحظات طراحی قطعات برای سوراخ ها و shrink کلی abs رو هم ذکر کنید.

پیشنهاد: لطفا این ملاحظات و نکات مربوط به خدمات پرینت رو در صفحه مربوط به سفارش پرینت ذکر کنید.

باتشکر
پیوست ها
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
پاسخ پذیرفته شده
نیوشا شکوری پاسخ پذیرفته شده
سلام دوست عزیز!
ممنون که صفحه ما رو برای طرح سوالتون انتخاب کردین!
راجع به سوال اولتون باید بگم که نمیشه به طور قطع گفت چند درصد تغییرات خواهد داشت (چون بنا به طرح مدل, ضخامت ها و خصوصا درصد تراکمی که برای پرینت انتخاب میکنین این تنش های حرارتی میتونن تاثیرگذار باشن). اما بر اساس تجربه و آزمایشی که ما انجام دادیم, برای قطعه ای توپر از جنس PLA با تراکم 90% میزان تغیرات 1% بود. همچنین این تغییرات برای قطعه ای استوانه ای مانند و تو خالی با ABS هم 1% بود! لازم به ذکر است اگر قطعه اول با ABS زده میشد طبعا میزان تغییرات بیشتر میبود . (به دلیل حساست بیشتر ABS نسبت به تغییرات دمایی). برای جمع بندی, با توجه به طرحی که ارایه دادید همون تلرانس 1% رو بهتون پیشنهاد میکنم.

راجع به سوال دومتون: بله در آینده نزدیک مجددا پرینت با جنس ABS از طریق صنعت بازار امکان پذیر میشه

در آخر هم ممنون از پیشنهادتون! بله این مطالب به همراه مطالبی جامعتر برای پرینت سه بعدی در دست آماده سازی هستند که به زودی در پرتال و در بخش آموزش قرار خواهند گرفت.

ممنون که نکته سنجی کردید و نظرتون رو باهامون درمیون گذاشتین
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو