سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. حسین صداقت
  2. نرم افزارهای الکترونیک
  3. شنبه, 31 فروردين 1398
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام خسته نباشید
من چند مدت هست که برد آردوینو نسخه nano v3 ch340 رو از همینجا خریداری کردم
وقتی برد رو به رایانه متصل میکنم ال ای دی های برد روشن میشه ولی توی رایانه هیچ اتفاقی نمیفته اصلا مثل اینکه هیچ چیزی بهش وصل نشده (درایور ch340 هم نصب کردم)
توی برنامه ی آردوینو هم که میرم توی قسمت انتخاب پورت اصلا چیزی وجود نداره
و اینکه من یه برد uno هم دارم آیا میشه با همین برد uno که دارم اون رو پروگرام کنم؟ و مشکل از کجاست که برد به رایانه متصل نمیشه؟
لطفا راهنمایی بفرمایید
ممنونم
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
علی پاسخ پذیرفته شده
سلام.
1- با یک کابل یو اس بی دیگه امتحان کنید چون بعضی از کابل های یو اس بی فقط برق رو انتقال میدهند نه داده یا ممکن است کابلتان در انتقال داده لگ داشته باشه.
2- پورت یو اس بی دیگری رو امتحان کنید.
نظر
علی پاسخ پذیرفته شده
سلام اتفاقی نمی افته چه یکبار برنامه رو بریزید چه چند بار. همیشه آخرین برنامه ای که روی برد ریختید اجرا میشه چه برنامه قبلی روی برد همین بوده یا نبوده
نظر
امیر پاسخ پذیرفته شده
سلام میخواستم بدونم اگه به یه برد اردوینو نانو یه برنامه رو دوبار اپلود کنیم روی برد چه اتفاقی میفته؟؟
نظر
داود درستکار پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
اگر سیستمتون برد نانو رو نمیشناسه، وصل کردن برد UNO یا وصل نکردنش تفاوتی ایجاد نمیکنه.
این برد در حالت عادی شناخته نمیشه ولی همون طور که خدمتتون عرض کردم، با نصب درایور، مشکل برطرف میشه. اگر این طور نیست پس احتمالا مشکل از ویندوزتون هست.
نظر
حسین صداقت پاسخ پذیرفته شده
سلام
از زحمتتون متشکرم
خوب الان من دقیقا مشکلم همینه که اصلا این برد نانو وصل نمیشه
بعد از اینکه برد نانو رو به رایانه وصل میکنم هیچ اتفاقی نمیفته که مشخص بشه یه چیزی اصلا به رایانه متصل شد نه صدایی نه علامتی اصلا مثل اینکه هیچ یو اس بی بهش وصل نشده
تنها فقط تغذیه برد تامین میشه همین

خوب اگه خود این برد از اول وصل میشد که این همه دنگ و فنگ دیگه نداشتیم
من فکر کردم که میشه به وسیله آی سی سریال برد uno برنامه ها رو به آی سی avr برد نانو انتقال داد
نظر
متخصص مکاترونیک
از قسمت tools در بخش board برد nano رو انتخاب کنید. در قسمت processor هم old bootloader رو انتخاب کنید. برد UNO رو جدا کنید و برنامه رو روی برد nano بریزید.
نظر
سلام و عرض ادب
والا من دلمم نمیخواد هی بگم نشد ولی
اپلود رو که میزنم برنامه روی برد uno اپلود میشه نه برد nano
ای خدا این چرا اینطوری میشه اخه :D
نظر
متخصص مکاترونیک
وارد نرم افزار آردوینو بشید. برد nano رو انتخاب کنید. programmer رو روی حالت AVRISP mkll قرار بدید. برد رو وصل کنید و یک برنامه ساده رو روی برد آپلود کنید. اگر مشکل داشتید، processor رو عوض کنید و دوباره همین کار رو تکرار کنید.
اگر باز هم مشکل حل نشد، روی یک سیستم عامل دیگه (ویندوز 7، لینوکس یا مک) برد رو امتحان کنید.
نظر
سلام
خیلی ممنون بابت کمکتون
خوب تا الان همه اون کارا رو انجام دادم و در آخر burn bootloader رو هم زدم
الان من چطوری باید کد هامو به برد نانو منتقل کنم؟
توی چه قسمتی باید کد ها رو بنویسم؟
(اون سه تا ال ای دی ها رو هم متصل کردم ال ای دی سمت راست شروع به روشن و خاموش شدن با افکت فید شد و وقتی گزینه burn bootloader هم میزنم ال ای دی مربوط به در حال بوت شدن روشن میشه و ok هم میده)
الان چیکار کنم؟
نظر
متخصص مکاترونیک
سلام حسین عزیز
ابتدا از لینک زیر درایور مخصوص برد رو نصب کنید. احتمالا مشکل برطرف میشه.
اگه باز هم مشکل داشتید بوت لودر برد رو نصب کنید. طریقه نصب بوت لودر در لینک دوم گذاشته شده.
مرجع ها
  1. http://www.wch.cn/download/CH341SER_EXE.html
  2. http://acoptex.com/project/63/chinese-clone-of-arduino-nano-with-chip-ch340g-how-to-fix-it-at-acoptexcom/#sthash.oCGNPyCI.dpbs
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو