فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. هیوا رحیمی
  2. سنسور، ماژول و شیلد
  3. یکشنبه, 09 دی 1397
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام خسته نباشد
یه درایور drv8825از شما خریداری کردم با مابقی متعلقات
الان موتور راه اندازی شده و درست کار میکنه ولی درایورم به شدت داغ میکنه که بعد یه دقیقه حتی نمیشه به درایور دست زد هیتسینک هم نصب شده و موتور کم کم از کارایی میوفته و قفل میکنه که مطمینم اگه بیشتر با این حرارت بمونه اتیش میگیره
از چند مدل کانفیگ کردن استفاده کردم هیچ فرقی نکرد از کانفیگهای توی یوتیوب و اینترنتم استفاده کردم هیچ فرقی نکرد دیتا شیت هم استفاده کردم باز هیچ تاثیری نداشت با a4988 همین مدار یه ماه به درستی کار کرده فقط نویز داشت و دقت خیلی کم و بابت این درایور رو عوضش کردم که میکرو استپ این 1/32 هست و a4988 میکرو استپش 1/16 هستش و میشه استفاده بیشتری برد
الان کد نویسی و پروژم متوقف شده ممنون میشم راهنمایی کنید
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
رضا پاسخ پذیرفته شده
drv8825 یک پیچ تنظیم جریان داره. با تنظیم اون جریانش رو کم کنید.
نظر
هیوا رحیمی پاسخ پذیرفته شده
دستکاری کردم هیچ تغییری ایجاد نشد
نظر
رضا پاسخ پذیرفته شده
ولتاژ پیچ رو روی ۰/۷ تنظیم کنید. اگر بازهم مشکلتون برطرف نشد روی ۰/۶ یا ۰/۵۵ قرار بدید. علت از حرکت ایستادن موتور اینه که درایور جریان زیاد میکشه.
نظر
خیلی خیلی ازت ممنونم روی 65 درست شد و بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه درایور خیلی خوبی نسبت به قیمتش هست ممنون از اینکه وقت گذاشتین;) ;) ;) ;) ;)
نظر
رضا پاسخ پذیرفته شده
خواهش می‌کنم، خوشحالم که مشکل برطرف شد.
لطف کنید مطابق قوانین انجمن بحث رو به حالت حل‌شده در بیارید تا بقیه هم بتونن از موضوع استفاده کنن.
نظر
مهدی پاسخ پذیرفته شده
کاش بیشتر توضیح میدادین. الان مشکل من هم همینه که به علت گرم شدن بیش از حد ماژول کار نمیکنه. کاش با دو خط توضیح بیشتر راهنمایی میکردین که مثلا ولتاژ اون پیچ رو از کجا میشه خوند که بتونیم تنظیم کنیم
نظر
hiva9747 پاسخ پذیرفته شده
کاش بیشتر توضیح میدادین. الان مشکل من هم همینه که به علت گرم شدن بیش از حد ماژول کار نمیکنه. کاش با دو خط توضیح بیشتر راهنمایی میکردین که مثلا ولتاژ اون پیچ رو از کجا میشه خوند که بتونیم تنظیم کنیم

سلام دوست عزیز روی این سری درایور ها یه پیچ تنظیم چهار سوی کوچیک هست که میشه اونو به طرف ساعت گرد و پاد ساعت گرد چرخونخد.اول کار اینه که اول استپر موتور رو از درایور جدا کرد اگر هم جدا نکردید اتفاق خاصی نمیوفته.بعدش ولت متر دیجیتالتون رو بیارید سر مثبت یا همون پراب قرمز رنگ رو روی همون پیچ کوچیک روی درایوربزارید بعدش سر منفی یا همون پراب مشکی رنگ رو بزارید روی یکی از پایه های منفی درایور .هم روی درایور نوشته شده هم میتونید از روی دیتاشیت اون پایه رو پیدا کنید.بعد ولتمتر رو بزارید روی دی سی و ولتاژ 20 ولت به پایین.حالا یه عددی برای شما نشون داده میشه که با چرخوندن اون پیچ کوچولو باید به 6 به پاینتر برسونید و حرارت درایور خیلی کم میشه.اگر سوالی چیزی بود شماره بزارید باهاتون تماس بگیرم
نظر
ممنون از راهنماییتون . تست میکنم ببینم جواب میگیرم یا خیر.متشکرم
  1. مهمان
  2. حدود 4 سال قبل
بهروز پاسخ پذیرفته شده
سلام
من درایو drv رو برای پرینترم در دو تا محور استفاده کردم ابتدا پرینت همه چی درست بود ولی بعد از یک دقیقه همون محورها جابجایی شون بصورت پالسی انجام می شد و بصورت یکنواخت محور فرمان نمی گرفت ، لطفا راهنمایی بفرمایید.
سپاس
نظر
همه چیز مربوط به همون پیچ تنظیم هستش که وقتی زیاد یا کم بچرخونید جریانی که میکشه کم یا زیاد میشه که باعث اختلال در کارایی میشه گذینه دومی که احتمال بیشتری داره اتفاق بیوفته قسمت میکرو استپ یا همون پایه های ام اس روی درایور هست یعنی هرکدوم از اون پایه ها ولتاژ5 ولت مثبت بدین یه میکرو استپ میگیره که اگه توو اینترنت سرچ کنین میفهمین باید چیکار کنید 4988 با drv توی میکرو استپشون باهم فرق دارن اگه برد آماده استفاده میکنین به سه عدد جامپر دقت کنین و وقتی از دو نوع مختلف درایور استفاده میکنین هیچ اشکالی نداره فقط از روی دیتا شیت جامپر هارو جابجا کنین تا به اون میکرو استپ برسین
  1. مهمان
  2. حدود 4 سال قبل
اینم یه عکس برای میکرو استپ سه مد درایور که با تغییر جامپر ها میشه کم یا زیادترش کرد
پیوست ها
نظر
سلام من این درایور را گرفتم وبرای یک استپر کوچک 300 میلی آمپر استفاده کردم ومشکلی در چرخش ندارم فقط بعضی مواقع یک یا چند پالس می خورد وکمی موتور می چرخد آیا می توانید راهنمایی کنید مشکل چیست ممنون
  1. مهمان
  2. حدود 3 سال قبل
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو