1. رضا میرمهدیان
  2. پرینتر سه بعدی
  3. پنج شنبه, 22 آذر 1397
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام من کیت پرینتر هایپرکیوب رو خریداری کردم و ساختم . الان مشکل دارم واسه چاپ . جنس فیلامنتی که میخوام استفاده کنم ABS می باشد . وقتی توی منو فیلامنت رو انتخاب میکنم و دمای هیت پد روی 110 تنظیم می شود و دمای نازل روی 240. هر دو شروع به داغ شدن میکنند. نازل به 240 میرسه ولی پد بیشتر از 85-86 نمیشه . یکم که رو همین دما میمونه روی مانیتور ارور میاد که heat failed و میگه ریست کنید ..... کمتر از این دما هم بخوام کار رو استارت کنم اصلا فیلامنت روی پد نمیشینه و نازل با خودش اینطرف اونطرف میبرش.(البته شاید بخاطر سیمم هم باشه طول سیمم نیم متره تا برد و جنسش هم همون سیمیه که روی قطعات ارسال شد)
با تشکر
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
معین پاسخ پذیرفته شده
سلام جناب میرمهدیان
چند نکته در مورد پرینت با absو استفاده از هیت بد هست که باید رعایت کنید.
یکی اینکه برای پرینت abs معمولا باید پرینتر پوشیده باشه و با هوا ازاد کمترین تماس رو داشته باشه و دیگر در مورد هیت بد هست ... به طور کلی برد ramps برای گرم کردن هیت بد از یک ماسفت ضعیف استفاده میکنه به همین دلیل اگر میخواید عملکرد بهتری از صفحه هیت بد بگیرید یا باید تغذیه جدا براش فراهم کنید یا راه حل بهتر ایزوله کردن اون هست ... مثلا میتونید از پنبه نسوز یا ورق چوب پنبه نسوز زیر هیت بد استفاده کنید که بازده رو دوبرابر میکنه
بعد از این مراحل برای بهتر شدن راندمان میتونید نحوه انجام تست pid auto tune رو در اینترنت سرچ کنید و مقادیر مربوط به اون رو در فیرمویر مارلین بهینه کنید تا زمان گرم شدن باز هم کم تر بشه چون به نظر میرسه که سیستم شما به اصطلاح over damp کار میکنه.
دمای هیت بد هم برای چاپ abs بین ۹۰ تا ۱۱۰ درجه هست که من خودم با ۹۰ درجه به نتایج خوبی رسیدم.
از چسب آبی و یا چسب ماتیکی هم استفاده کنید
نظر
رضا میرمهدیان پاسخ پذیرفته شده
سلام جناب میرمهدیان
چند نکته در مورد پرینت با absو استفاده از هیت بد هست که باید رعایت کنید.
یکی اینکه برای پرینت abs معمولا باید پرینتر پوشیده باشه و با هوا ازاد کمترین تماس رو داشته باشه و دیگر در مورد هیت بد هست ... به طور کلی برد ramps برای گرم کردن هیت بد از یک ماسفت ضعیف استفاده میکنه به همین دلیل اگر میخواید عملکرد بهتری از صفحه هیت بد بگیرید یا باید تغذیه جدا براش فراهم کنید یا راه حل بهتر ایزوله کردن اون هست ... مثلا میتونید از پنبه نسوز یا ورق چوب پنبه نسوز زیر هیت بد استفاده کنید که بازده رو دوبرابر میکنه
بعد از این مراحل برای بهتر شدن راندمان میتونید نحوه انجام تست pid auto tune رو در اینترنت سرچ کنید و مقادیر مربوط به اون رو در فیرمویر مارلین بهینه کنید تا زمان گرم شدن باز هم کم تر بشه چون به نظر میرسه که سیستم شما به اصطلاح over damp کار میکنه.
دمای هیت بد هم برای چاپ abs بین ۹۰ تا ۱۱۰ درجه هست که من خودم با ۹۰ درجه به نتایج خوبی رسیدم.
از چسب آبی و یا چسب ماتیکی هم استفاده کنید

سلام ممنون از پاسختون. والا من هیت بد رو مستقیم به همون تغذیم 30 امپرمم وصل کردم بازم تا 90 - 92 بیشتر دماش نمیرفت . راجب سرد بودنم که والا من توی یه مغازه پرینتر دیدم با همین برد reprap خیلیم مغازش سرد بود ولی خیلی عالی کار میکرد . از پنبه نسوز اینا هم استفاده نکرده بود . بحث pid auto tune فقط برای زمان گرم شدنه ؟ یا به این اروری که میاد و باید دستگاه رو ریست کنیم هم مربوط میشه ؟ چون به طور کلی برنامه ای که روی اس دی کارت برای من ارسال شد نقص زیاد داشت. واسه حرکت نازل auto home میرفت لبه هیت بد میموند . بعد استارتم که میکردم نصف کار رو میبرد بیرون از صفحه ... دیگه به زور با کلی سرچ ، با کوچیک کردن ابعاد صفحه تونستم برسونمش وسط کار.
یه سوال اینکه هیت بد از استارت کار تا پایان داغ میمونه یا فقط واسه لایه اول و بعد خاموش میکنه ؟کیفیت abs با pla خیلی فرق میکنه ؟ من اگر از pla استفاده کنیم با همین دما میتونم استفاده کنم و مشکلم حل بشه؟
نظر
رضا میرمهدیان پاسخ پذیرفته شده
اقا من یه امتحان دیگه کردم . اوردم گذاشتم کنار بخاری دستگاه رو دیدم دما به 98 هم رسید. با همین دما استارت کردم کارو چسب هم زدم . ولی دیدم کلا دستگاه فقط در حد 3 سانت رو محوری X حرکت میکنه و تکرار. احتمال زیاد بخاطر دستکاری های من توی برنامه. برنامه که به من دادن گفتن واسه هایپرکیوب تمام تنظیماتش انجام شده در حالی که من برنامه pronterface رو که باز میکنم از قسمت سمت چپ اونجا که یه دایره داره و حرکت نازل رو تعیین میکنه وقتی نقطه مرکز XY رو میزدم نازل میرفت انتهای صفحه نزدیک تسمه میموند. وسط نمیموند. واسه اینکه بیاد وسط من هرچی سرچ کردم فقط تونستم با تنظیمات کوچیک کردن صفحه بد XY رو بکشونم مرکز. ولی خب بعد از این حرکت هم که عملکردش ریخت بهم و کلا فیلامنت رو روی 3 سانت محور x میریزه روهم محور z هم اصلا تغییر نمیکنه . اگر لطف کنید برنامه اصلاح شده و دقیقا مناسب هایپرکیوب رو به من بدید. و یا بگید کجای برنامه رو تغییر بدم که auto home و نقطه مرکزXY دقیقا مرکز قرار بگیره؟
نظر
دوست عزیز
لطفا با واحد فنی تماس بگیرید.
ممنون
  1. عباس بطالبلو
  2. حدود 3 سال قبل
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.