سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. محمد نوروزی
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. دوشنبه, 07 آبان 1397
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام
ماژول GY87 خریداری شد و بعد از تست مشخص شد که قطب نمای ماژول کار نمی کند،بعد از موجوعی صنعت بازار لطف فرمود و ماژول جدیدی جایگزین کرد که آن ماژول سنسور فشار وقطب نما نیز درست کار نمی کرد(فشار سنج فقط درجه حرارت را بر می گرداند و قطب نما هم کار نمی کرد) بعد از هماهنگی ماژول را مرجوع کردم و صنعت بازار دوباره ماژول جدیدی برای من ارسال کردند که تست شده برای من فرستادند و می فرمایند که سالم است،با همان کد های سابق تست کردم،قطب نما و MPU کامل کار میکردند ولی سنسور BMP180 شناسایی نمی شد.
با I2C اسکنر 0X77 که مربوط به سنسور فشار است برگردانده می شود ولی سنسور ظاهرا عملکرد صحیحی ندارد.
لایبری BMP180 زمان اتصال می نویسد که سنسور شناسایی نشد.
----------------------------------------------------------------
با لایبری SFE_BMP180 جواب داد و مشکل فشار حل شد!هنوز برای من سوال است چرا با لایبری BMP180 جواب نداد؟!
احتمالا زیاد ماژول دومی هم ، سنسور فشارش سالم بوده.
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
رضا پاسخ پذیرفته شده
دوست عزیز سلام، هر کدی که شما امتحان کردید احتمالاً یک اتصالات متفاوتی با کدهای دیگه داره، sda , scl رو به پایه‌های ۴و۵ آنالوگ وصل کنید با لایبرری BMP180 هم تست شده و مشکلی نداره. موفق باشید
نظر
محمد نوروزی پاسخ پذیرفته شده
سلام
متشکرم
scl به آنالوگ 5
sda به آنالوگ 4
متصل است.
نمی دونم کجای کار میلنگه ولی با اطمینان میگم که با لایبری bmp180 جواب نمی ده.
کد لایبری در پست های قبلی من هست،دو باره هم لایبری را نصب کردم؛ولی زمان اتصال مینویسد No sensor found.
ماژول اولی که خریدم با همین لایبری کاملا جواب میداد:(
نظر
محمد نوروزی پاسخ پذیرفته شده
در لایبری bmp180 زمانی که آماده اتصال می شود در تابع EnsureConnected باید مقدار ChipIdData = 0x55 باشد تا سنسور bmp180 تشخیص داده شود، ولی ماژول من عدد 130 یعنی 0x82 را بر می گرداند.
نظر
رضا پاسخ پذیرفته شده
از BMP085 استفاده کنید که خیلی شبیه BMP180 است. می‌تونید کد لایبرری روهم عوض کنید و آدرس ماژول رو ست کنید
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو