فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. سعید
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. یکشنبه, 06 آبان 1397
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام خسته نباشید. بنده بورد آردوینو UNO R3 رو از صنعت بازار تهیه کردم و به دستم رسید. الان که به لپ تاپ وصل میکنم لامپ بورد روشن میشه اما گزینه Ports در نرم افزار آردوینو غیرفعال هست. با جستجو هایی که انجام دادم همه جا گفته بودن که داخل Device Manager و قسمت Ports باید درایور که بصورت Unknown هست رو آپدیت کرد اما گزینه Ports اصلا در Device Manager من نیست. لپ تاپ من Lenovo y700 هست. لطفا راهنمایی کنید. ممنون
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
محمد پاسخ پذیرفته شده
سلام .من یک مشکل با نرم افزار اردینو دارم وانهم اینه که بعضی مواقع نرم افزار را که باز میکنم بعد از یک مدتی نرم افزار بحالت غیر فعال وقفل شده درمیاید بطوری ک حتی نمیتوانم نرم افزار را ببندم ومجبور به ریستارت رایانه میشوم.علت چیست؟
نظر
رضا پاسخ پذیرفته شده
سلام. این مشکل معمولا در سیستم عامل‌های ویندوز سون و قبل‌تر مشاهده می‌شه ولی ممکنه علت‌های دیگه‌ای هم داشته باشه. اول آردوینو رو با همین کابل روی سیستم دیگه‌ای تست کنید که مشکلی نباشه (معمولاً نیست!!) بعد نرم‌افزار آردوینو رو دوباره نصب کنید. اگر مشکل حل نشد احتمالاً تغییرات اساسی‌ای در سیستم عامل بوجود اومده و بهتره آپدیتش کنید( لازم نیست عوض کنید). این موارد رایج‌ترین دلایل این مشکل بودن.
نظر
سعید پاسخ پذیرفته شده
در ویندوز 8.1 و ویندوز 7 تست کردم هیچکدوم کار نکرد انگار برد اصلا به لپ تاپ متصل نشده! نرم افزار رو دوباره هم نصب کردم درست نشد. کل درایورهای سیستم رو آپدیت کردم بازم درست نشد!
نظر
سعید پاسخ پذیرفته شده
موقع اتصال آردوینو به سیستم، چراغ سبز رنگ برد روشن میشه و روشن هست اما دقیقا در زمان اتصال، یک لامپ نارنجی رنگ کوچکی هم هست که یک لحظه سریع روشن میشه و سریع هم خاموش میشه. مشکل از این نیست؟
نظر
رضا پاسخ پذیرفته شده
ال ای دی سبز فقط به وصل بودن پاور مربوطه. آردوینو مودیفای شده در فروم آردوینو رو دانلود و نصب کنید ببینید مشکلتون حل میشه
مرجع ها
  1. http://forum.arduino.cc/index.php/topic,118440.0.html
نظر
سعید پاسخ پذیرفته شده
ممنون از پاسختون. من از خود سایت آردوینو دانلود کرده بودم که. لینک دانلودش رو لطف میکنین؟
نظر
سعید پاسخ پذیرفته شده
لینک فرومی که ارسال کردین رو باز کردم ولی لینک دانلودش 404 هست یعنی فایل روی سرورشون نیست یا حذف شده. ممنون میشم لینک دانلود برنامه صحیح رو بدید کارم واقعا گیره.
نظر
رضا پاسخ پذیرفته شده
بله، برای آردوینوهای مدیفای شده به همراه نصب خودکار درایورها سرچ کنید پیدا می‌کنید.
نظر
سعید پاسخ پذیرفته شده
شما که تا اینجا زحمت کشیدید و بزرگواری کردید راهنمایی لازم رو کردید. من هر چی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم. لطفا کمک کنین شاید یکی دیگه هم مشکل من رو داشته باشه
نظر
رضا پاسخ پذیرفته شده
دیوایس منجر رو دوباره بررسی کنید. لپ‌تاپ شما باید حداقل آردوینو رو به عنوان یک unknown device شناسایی کنه.( حتی با یک علامت خطر) اون لینک هم برای نصب خودکار درایور بود و درصورتیکه هیچ پورتی شناسایی نشه کاربردی نداره
توی دیوایس منجر در قسمت پورت‌ها( COM & LPT) باید Arduino UNO (COMxx) رو ببینید یا اینکه در قسمتOther Devices ، شما باید unknown device رو داشته باشید. هر کدوم که رو که دیدید گام‌های لازم که سرچ کرده بودید رو پیاده کنید.
مرجع ها
  1. https://www.arduino.cc/en/Guide/ArduinoUno#toc3
نظر
سعید پاسخ پذیرفته شده
متأسفانه device manager لپ تاپ من هیچ کدوم از این موارد رو نداره. عکس device manager رو زمانی که آردوینو به لپ تاپ وصله ضمیمه کردم. مشکل از آردوینو هست چون در سیستم دیگری هم تست کردم همینطوری بود. راه حلی دارید؟ به هر حال هزینه زیادی روی آردوینو دادم که کارم راه بیفته
پیوست ها
نظر
رضا پاسخ پذیرفته شده
ببینید منشا این مشکل می‌تونه هم از آردوینو باشه هم از سیستم. به هر حال اگه فکر می‌کنید آردوینو سالم نیست با پشتیبانی تماس بگیرید و بعد از یک سری تست‌ها بردتون رو تعویض کنید
نظر
شماره پشتیبانی چنده؟؟
برد منو نمیشناسه سیستم
  1. مهمان
  2. حدود 3 سال قبل
سعید پاسخ پذیرفته شده
هزینه ارسال پست هم داره؟
نظر
حسن صابری نیا پاسخ پذیرفته شده
مدیر انجمن
سلام سعید عزیز
با پشتیبانی تماس بگیرید.
نظر
سلام وقت بخیر مشکل اردوینو رو میتونید حل کنید و ایا مشکل اقا سعید از برد اردوینو بود یا نرم افزاری چون منم دقیقا هنین مشکلو دارم
  1. مهمان
  2. حدود 3 سال قبل
آریا نکونام پاسخ پذیرفته شده
سلام و خسته نباشید ببخشید من وقت آردینو رو به لپتاب وصل میکنم وقتی میخوام کامپایل کنم ایراد میگیره این ارور رو میده در صورتی که درایور هم نصب کردم

Sketch uses 2914 bytes (9%) of program storage space. Maximum is 32256 bytes.

Global variables use 214 bytes (10%) of dynamic memory, leaving 1834 bytes for local variables. Maximum is 2048 bytes.

avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM5": The system cannot find the file specified.

Problem uploading to board. See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.

This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
option enabled in File -> Preferences.
نظر
سلام آریا عزیز

این مشکل میتونه شامل موارد متعددی باشه. ابتدا از device manager چک کنید آیا پرت و بردتون شناسایی شده. سپس حتما در Arduino IDE از قسمت Tools پورت و برد مدنظر رو انتخاب کنید. سپس, بررسی کنید که بر روی بردتون اتصال کوتاهی به صورت اشتباه ایجاد نشده باشه و یا پایه ها به اشتباه به هم متصل نشده باشند و معمولا دقت کنید Vcc و Vin به جایی به اشتباه متصل نباشد. می تونید IDE رو هم بررسی کنید و اپدیت کنید شاید مسئله حل شد. اگر همچنان مشکل داشت با یک برد دیگه امتحان کنید اگر همه چیز درست بود مشکل از میکروی روی برد آردوینو می تونه باشه که باید Bootloader اون رو دوباره نصب کنید و چک کنید ایا درست می شه و یا اینکه مشکل سخت افزاری داره که می تونید میکرو رو تعویض کنید و بوت لودر جدید رو بریزید.

موفق باشید
  1. عباس بطالبلو
  2. حدود 3 سال قبل
عباس بطالبلو پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
سلام .من یک مشکل با نرم افزار اردینو دارم وانهم اینه که بعضی مواقع نرم افزار را که باز میکنم بعد از یک مدتی نرم افزار بحالت غیر فعال وقفل شده درمیاید بطوری ک حتی نمیتوانم نرم افزار را ببندم ومجبور به ریستارت رایانه میشوم.علت چیست؟

سلام محمد عزیز

ورژن جدیدتری از arduino IDE رو نصب کنید بخ احتمال خیلی زیاد مسئله برطرف میشه.

موفق باشید
Bataleblu.A;)
نظر
امیرمحمد پاسخ پذیرفته شده
سلام من وقتی میخواهم روی آردوینو کد یا کتابخانه ای آپلود کنم همچین اروری میده مدل آردوینوuno R3 هست درضمن آردونو سنسوراثرانگشت راهم شناسایی نمی کند.....لطفاراهنمایی کنید.
Arduino: 1.8.13 (Windows 7), Board: "Arduino Uno"

Sketch uses 990 bytes (3%) of program storage space. Maximum is 32256 bytes.

Global variables use 11 bytes (0%) of dynamic memory, leaving 2037 bytes for local variables. Maximum is 2048 bytes.

avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x00

avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0x00

avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0x00

avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0x00

avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0x00

avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0x00

avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0x00

avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0x00

avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0x00

avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x00

An error occurred while uploading the sketch

This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
option enabled in File -> Preferences.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو