سفارشات ثبت شده تا پایان وقت ۱۴۰۲/۱۲/۲۲، پیش از سال ۱۴۰۳ و سایر سفارش ها پس از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ به ترتیب الویت پردازش و ارسال می گردد.
فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. بابک
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. یکشنبه, 12 دی 1395
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با عرض سلام
میخواستم با برد اردوینو مگا 2560 و شیلد درایو ورزن3 پرینتر بسازم
ولی متاسفانه در قسمت نرم ابزار gcod senderدر قسمت consoleپیامی که نشاندهنده اتصال اردوینو هست نمیاد موندم مشکل از کجاست
لطفا منو راهنمایی کنید
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
علیرضا حقانی پاسخ پذیرفته شده
تیم صنعت بازار
سلام خدمت شما...
چندتا نکته به نظرم میرسه برای این موضوع:
اول اینکه من خودم از شیلد درایور ورژن 3 و برد آردوینو uno برای ساخت دستگاه CNC استفاده کردم، این شیلد بدون هیچ مشکلی دقیقا روی مدل uno نصب میشه، و من مطمئن نیستم که برای مدل مگا هم بشه ازش استفاده کرد، پس اول باید در مورد این موضوع اطمینان حاصل کنید.
دوم اینکه برنامه ای که برای ساخت پرینتر سه بعدی استفاده می کنید رو خودتون نوشتید و یا از کدهای آماده استفاده کردید؟ مطمئن بشید که کد رو بر روی برد آپلود کردید.
نکته سوم اینکه نرم افزارهای دیگری هم برای انتقال Gcode به دستگاه وجود دارد. من خودم از Grbl controller استفاده کرده بودم. پس پیشنهاد سوم اینه که نرم افزارهای مشابه دیگه رو تست کنید.
و نکنه آخر اینکه از اتصال درست کابل به برد آردوینو مطمئن بشید، کابل رو بکشید و دوباره وصل کنید، تا از این جهت اطمینان حاصل کنید.

موفق باشید.
نظر
بابک گیلاوند پاسخ پذیرفته شده
سلام مرسی از توجه شما دوست عزیز
خدمت شما عرض کنم از اتصالات کابل متمانم فقط زمانی که نرم افزار universal gcod sender استفاده میکنم در قسمت consoleکه پیغامی رو میده که لازمه درست بودن برنامه است رو نمیده
ایا امکان داره از نوع ویندوز باشه یا چیز دیگه ای
باور کنید من دیگه فکرم کار نمیکنه اخه اطلاعات زیادی در زمینه برنامه نویسی ندارم و یکی از دلایلی که باعث شد به دنبال اردوینو بیام طبق گفته ها راحت بودن برای افراد مبتدییه
خواهش میکنم اگه راه حل دیگه ای برای این کار با برد های فوق هست بیان کنید
بسیار ممنون میشم
نظر
بابک گیلاوند پاسخ پذیرفته شده
خدمت شما عرض کنم از اتصالات کابل متمانم فقط زمانی که نرم افزار universal gcod sender استفاده میکنم در قسمت consoleکه پیغامی رو میده که لازمه درست بودن برنامه است رو نمیده
باور کنید من دیگه فکرم کار نمیکنه اخه اطلاعات زیادی در زمینه برنامه نویسی ندارم و یکی از دلایلی که باعث شد به دنبال اردوینو بیام طبق گفته ها راحت بودن برای افراد مبتدییه
بسیار ممنون میشم
نظر
علیرضا حقانی پاسخ پذیرفته شده
تیم صنعت بازار
جناب گیلاوند نمی دونم به چندتا نکته اول من توجه کردین یا نه. در صورتی که از برد آردوینو مگا استفاده می کنید، نمی تونید از شیلد درایور ورژن 3 برای این کار استفاده کنید. شیلد ورژن 3 مخصوص برد آردوینو uno هست. نمی دونم چی جوری این دوتا رو به هم متصل کردید؟ باید از شیلد RAMPS که مخصوص برد آردوینو مگا هست استفاده کنید. مشخصات این شیلد رو می تونید از لینک اول مشاهده کنید.
برای انجام این پروژه اصلا نیاز به دانش برنامه نویسی ندارید. همه چیر آماده و با توضیحات کامل در اینترنت پیدا میشه. فقط باید با حوصله از منابع اصلی توضیحات رو مطالعه کنید. که چند نمونه از اون ها رو براتون قرار میدم.
نکته دیگه اینکه باز هم میگم، از نرم افزارهای دیگه ای به جای gcode sender استفاده کنید. شاید بتونید نتیجه بگیرید.
تمامی نکات با توضیحات کامل در لینک های زیر اومده که البته می تونید سایت های بیشتری هم در این رابطه پیدا کنید. امیدوارم بهتر از توضیحات نافص من بتونه کمکتون کنه.
موفق باشید...
مرجع ها
  1. http://www.sainsmart.com/sainsmart-3d-printer-control-board-ramps-1-4-for-arduino-reprap-mendel-prusa.html
  2. https://reprapbook.appspot.com/
  3. http://www.instructables.com/id/3020-CNC-Arduino-GRBL-CNC-Shield-V3/?ALLSTEPS
نظر
احمد پاسخ پذیرفته شده
بسیار ممنون میشم
نظر
احمد پاسخ پذیرفته شده
سلام
برادر اول اینکه از چه فایلی برای cnc استفاده میکنی.
فایل hex هست یا برنامه؟
دوم نفهميدم پرینتر3D میخای بسازي یا cnc?!
اگر هگز هست توی کنسول سرعت کانکت یا9600 هست یا 11500.
اگر نتوانستي. 09137344424 زنگ بزن بهت میگم;)
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو