فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. فردین خسروی پور
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. دوشنبه, 17 مهر 1396
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام . شیلد lcd tft 2.4 تاچ را برای اردوینو uno خریداری کرده ام . متاسفانه هیچ فایل و رفرنسی در سایت شما برای ان پیدا نکردم . با تمام کتابخانه های موجود اینترنت تست کردم . کار نکرد . با دستکاری برخی کتابخانه ها تصویری به هم ریخته و نویزی دریافت کردم. لذا نیاز به کتابخانه خود جنس و مشخصات ان دارم چرا که بدین صورت این السیدی قابل استفاده نمیباشد.خواهشمند است اطلاعات و کتابخانه محصول مورد نظر را مشخص نمایید . متشکرم.
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
پاسخ پذیرفته شده
فردین خسروی پور پاسخ پذیرفته شده
سلام مجدد.
بعد از کلی سر و کله زدن با کتابخانه های مختلف سر انجام چیبست صحیح ماژول شما شناسایی شد.
چیپست ماژول فوق 9320 میباشد با ایدی 1505 شناسایی میشود . لذا هیچ کتابخانه ای به صورت پیش فرض برای ان کار نخواهد کرد.
با مراجعه به دیتاشیت آن کتابخانه جدیدی برای آن ویرایش نمودم که همین الان جواب گرفتم .
با تشکر از زحمات شما .
نظر
سلام جناب خسروی پور عزیز. بسیار عالی. ممنون از اطلاعاتی که پس از به نتیجه رسیدن در اختیارمون گذاشتید.
  1. صنعت بازار
  2. حدود 6 سال قبل
صنعت بازار پاسخ پذیرفته شده
مدیر انجمن
نظر
سلام من یه اردوینو نانو و ov7670وlcd tft 2.4 دارم و اتصالات و.. را بررسی کردم اما صفحه سفید دریافت می کنم

مشکل از چی میتونه باشه؟
  1. مهمان
  2. حدود 4 سال قبل
مدیر انجمن
نمونه کد راه اندازی را از پیوست دانلود کنید.
پیوست ها
نظر
با سلام و تشکر - بله شیلد و ماژول نمایشگر لمسی 2.4 اینچ آردوینو UNO و Mega2560 بوده است.
فایل ضمیمه و کتابخانه مربوطه تست گردید . متاسفانه با شیلد مربوطه کار نمیکند .خروجی سریال به شرح زیر است.

Unknown LCD driver chip: 1505
If using the Adafruit 2.8" TFT Arduino shield, the line:
#define USE_ADAFRUIT_SHIELD_PINOUT
should appear in the library header (Adafruit_TFT.h).
If using the breakout board, it should NOT be #defined!
Also if using the breakout, double-check that all wiring
matches the tutorial.
مممنون میشم راهنمایی فرمایید.
نظر
ظاهرا ایدی درایور این شیلد 1505 شناسایی میشه که درایوری براش موجود نیست.
TFT LCD test
Using Adafruit 2.8" TFT Breakout Board Pinout
TFT size is 240x320
Unknown LCD driver chip: 1505
If using the Adafruit 2.8" TFT Arduino shield, the line:
#define USE_ADAFRUIT_SHIELD_PINOUT
should appear in the library header (Adafruit_TFT.h).
If using the breakout board, it should NOT be #defined!
Also if using the breakout, double-check that all wiring
matches the tutorial.

روی برد uno استاندارد . ch 340 چک شد. کار نمیکند . صفحه سفید.
راهنمایی میفرمایید ؟؟ متشکرم
نظر
مدیر انجمن
احتمالا در راه اندازی یک اشتباهی داره انجام میشه به دلیل اینکه این شیلد فروش میره و کسی مشکلی نداره باهاش. اجازه بدید خودمون یه بار امتحان کنیم نتیجه رو بهتون اطلاع بدیم، فقط بدلیل مشغله ممکنه یکم تاخیر ایجاد بشه که پیشاپیش عذر خواهی می کنم :) بهتون از همینجا خبر میدیم
نظر
سلام و تشکر از شما
بله ظاهرا مشکلی در ادرس رجیسترهای نمونه کدی که شما ارسال نموده اید با ماژول فوق هست.
اگر به کتابخانه ارسالی توجه نمایید ایدی شیلد فوق 0x1505 در کتابخانه موجود نیست ولی به دلیل عدم دسترسی به رجیسترهای درایور این ال سیدی با وجود دستکاریهای کتابخانه حداکثر به تصویری نویزی و رنگهای نامتعادل رسیدم.ماژولهای مشابهی که به فروش میرسد ایدی چیپ ست انها با مازول شما متفاوت هست ولی از لحاظ ظاهر تا حدودی مشابه هم هستند.
هدف از خریدن شیلد این است که دیگر مشکل پیدا کردن pinout و اشتباه نباشد با وجود این من روی دو مدل برد اردوینو uno تست کردم و جواب نگرفتم.
ممنون میشم خودتون تست بفرمایید و نتیجه رو اعلام کنید چون جهت پروزه ای نیاز فوری دارم.
با تشکر از عنایت و لطف شما دوست خوبم .
نظر
عباس بطالبلو پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
با سلام خدمت دوستان عزیز

شیلد و ماژول نمایشگر لمسی 2.4 اینچ آردوینو UNO و Mega2560 مورد بررسی قرار گرفت. برای راه اندازی این شیلد بر روی بردهای آردوینو کتابخانه ای که در ادامه ارسال شده رو در مسیر کتابخانه آردوینو extract کرده و استفاده کنید. ابتدا هر دو کتابخانه MCUFRIEND_kbv و Adafruit_GFX را از پیوست دانلود کرده و نصب نمایید.
سپس شیلد نمایشگر لمسی 2.4 اینچ آردوینو را رو برد آردوینو uno خود قرار داده و هر یک از مثال های آورده شده در کتابخانه MCUFRIEND_kbv را که اجرا کنید متوجه می شوید که شیلد به چه صورتی عمل می کند و مطابق با آن برنامه مد نظر خودتون رو بنویسیدو برای دسترسی به مثال ها به صورت زیر عمل کنید:
MCUFRIEND_kbv folder --> Examples --> e.g : graphictest_kbv.ino: shows all the methods

به عنوان مثال با اجرای مثال graphictest_kbv.ino تصویری همچون تصویر پیوست بر روی lcd ایجاد خواهد شد و ادامه روند برنامه!
امیدوارم به نتیجه دلخواه خود رسیده باشید.
خوشحال می شویم تا برنامه و مثال هایی که خودتان نوشته اید و از کتابخانه استفاده کرده اید را با ما در اشتراک قرار دهید تا همگی بتوانیم از آن استفاده کنیم.
موفق باشین:) :) :)
پیوست ها
Bataleblu.A;)
نظر
با سلام خدمت دوستان عزیز

شیلد و ماژول نمایشگر لمسی 2.4 اینچ آردوینو UNO و Mega2560 مورد بررسی قرار گرفت. برای راه اندازی این شیلد بر روی بردهای آردوینو کتابخانه ای که در ادامه ارسال شده رو در مسیر کتابخانه آردوینو extract کرده و استفاده کنید. ابتدا هر دو کتابخانه MCUFRIEND_kbv و Adafruit_GFX را از پیوست دانلود کرده و نصب نمایید.
سپس شیلد نمایشگر لمسی 2.4 اینچ آردوینو را رو برد آردوینو uno خود قرار داده و هر یک از مثال های آورده شده در کتابخانه MCUFRIEND_kbv را که اجرا کنید متوجه می شوید که شیلد به چه صورتی عمل می کند و مطابق با آن برنامه مد نظر خودتون رو بنویسیدو برای دسترسی به مثال ها به صورت زیر عمل کنید:
MCUFRIEND_kbv folder --> Examples --> e.g : graphictest_kbv.ino: shows all the methods

به عنوان مثال با اجرای مثال graphictest_kbv.ino تصویری همچون تصویر پیوست بر روی lcd ایجاد خواهد شد و ادامه روند برنامه!
خوشحال می شویم تا برنامه و مثال هایی که خودتان نوشته اید و از کتابخانه استفاده کرده اید را با ما در اشتراک قرار دهید تا همگی بتوانیم از آن استفاده کنیم.

خیلی ممنون از زحمات شما.
دوستانی که با فایلهای ضمیمه شیلد فوق را امتحان کردند و باز هم صفحه سفید LCD دارند ( مانندLCD خود من) میتوانند از فایل تست ضمیمه زیر استفاده نمایند.
برای کسانی که ایدی 1505 توسط ایدی ریدر دریافت نموده اند.
موفق باشید.
مشکل دانلود حل شذ
پیوست ها
نظر
این بحث به مشخصات محصول ضمیمه شد. با تشکر از شما
  1. صنعت بازار
  2. حدود 6 سال قبل
عباس بطالبلو پاسخ پذیرفته شده
متخصص مکاترونیک
با سلام خدمت دوستان عزیز

خیلی ممنون از زحمات شما.
دوستانی که با فایلهای ضمیمه شیلد فوق را امتحان کردند و باز هم صفحه سفید LCD دارند ( مانندLCD خود من) میتوانند از فایل تست ضمیمه زیر استفاده نمایند.
موفق باشید.

این فایل دانلود نمیشه که؟ توی اپلودش اشتباه شده گویا!!
Bataleblu.A;)
نظر
با سلام خدمت دوستان عزیز

خیلی ممنون از زحمات شما.
موفق باشید.

این فایل دانلود نمیشه که؟ توی اپلودش اشتباه شده گویا!!

سلام - مجددا آپلود شد
پیوست ها
نظر
mahdo پاسخ پذیرفته شده
با سلام خدمت دوستان عزیز
متاسفانه با هیچ یک از کتابخانه های فوق LCD راه نیوفتاد با تلاش زیاد فقط به یه چیز رسیدم ایدی LCD ای که من از سایت خریدم B505 میباشد یعنی برای هر شیلد این ایدی متفاوت است ولی با وجود این باز هم LCD من صفحه سفید نشان میده لطفا یه فکری به حال این شیلد بکنید خیلی بد راه اندازی میشن و کم کسی میتونه این LCD های جدیدی که از چین وارد کردین رو راه بندازه چون هیچ مشخصه ی دقیقی ندارن و دارای ایدی های مختلفی هستن...
نظر
بله دوست عزیز تنها مورد در ایدی های مختلف و تغییر در کتابخانه ها است.
ممنون از نظرتون باز هم. ولی ممنون میشیم اگر شما هم مسئلتون حل شد کتابخانه تغییر یافته جدید رو اپلود کنید تا دیگر دوستان هم استفاده کنند.
موفق باشید
  1. عباس بطالبلو
  2. حدود 3 سال قبل
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو