فروشگاه آموزش پرینت 3D انجمن
  1. محمدامین آبشناس
  2. الکترونیک و رباتیک
  3. شنبه, 09 بهمن 1395
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام وقتتون بخیر
من دو عدد المن پیزو 25 میل خریداری کردم از سایت
ًمن تشکر بابت خدمات عالیتون
سوال داشتم که این المنت هارا به این جهت خریداری کردم چون درجایی دیدم که برای تولید کفش مواد که تولید الکتریسیته میکند استفاده میکنند
من این المنت هارو وصل کردم اما نتیجه نگرفتم
راه حل و مشاوره می خواستم ازتون که آیا مشکل در قطغات است یا ... ؟
به این یحث رای دهید:
نظر
هیچ نظری هنوز ایجاد نشده است.
صنعت بازار پاسخ پذیرفته شده
مدیر انجمن
سلام. وقتتون بخیر. از لطف شما سپاسگزاریم.
متاسفانه این مورد رو خودمون به طور عملی انجام ندادیم اما با جستجو در اینترنت مقالاتی هستند که این کار رو انجام داده باشند. مثلا لینک زیر میتونه دقیقا همون چیزی باشه که شما دنبالش هستید:
http://www.instructables.com/id/Electricity-Generating-Footwear/?ALLSTEPS
احتمالا مشکل از قطعات نیست، با این حال در مورد سلامت قطعات نیز با مولتی متر به طور جداگانه متصل کنید و ببینید با فشار دادن المان تغییر ولتاژ میبینید یا خیر.
خوشحال میشم تجربه خودتون رو با ما به اشتراک بذارید.
نظر
محمدامین آبشناس پاسخ پذیرفته شده
ممنون از اینکه زمان گذاشتید اما اصل سوالم این بود که این المنت با فشار دادن تولید الکتریسیته میکنه؟ در صنعت ازاین خصوصیت آن استفاده میکنند؟
و اینکه من المنت 25 میلی متر را ازشما خریداری کردم این المنت با المنت های دیکر در کاربرد فرق دارند؟
نظر
صنعت بازار پاسخ پذیرفته شده
مدیر انجمن
خواهش می کنم. بله با فشار دادن تولید الکتریسیته می کنه منتها از نظر مقدار برق تولیدی باید آزمایش بشه، از المان پیزو هم برای بخارساز استفاده میشه و هم برای تولید الکتریسیته. بر اساس اطلاعی که من دارم مواد پیزو الکتریک دو کاربرد دارن:
1- با تغییر کرنش (جابجایی) ساختارشون طوری تغییر می کنه که ولتاژ کمی رو تولید می کنند.
2- یا برعکس با تغییر ولتاژ تغییر شکل میدن
از ویژگی اول برای سنسور های متعددی استفاده میشه که با تغییرات جابجایی بتونند پارامتری رو حساب کنند که خروجیش به صورت جابجایی هست. ویژگی دوم کاربرد نظامی و پیشرفته داره.
به نظر من این میزان تولید انرژی الکتریسیته به قدری نیست که بصرفه باشه و به کمک اون برق مفیدی تولید بشه. نهایتا برای سرگرمی میشه با برق تولیدی چیز های کم مصرفی مثل ال ای دی رو روشن کرد. یا اینکه با قرار دادن خازن در مدار طراحی شده انرژی رو ذخیره کرد و برای کاربرد های جالب تر مثل شارژ باتری موبایل ازش استفاده کرد. باز هم چون نظر شخصی من هست و متاسفانه تست نکردم نمیتونم به صورت قاطع بگم.
نظر
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
فایل ها یا عکس های لازم برای این بحث را از اینجا بارگزاری کنید، فرمت های قابل پشتیبانی: gif,jpg,png,zip,rar
• حذف آپلود فایل ها (بیشترین حجم فایل : 2 MB)
شما می توانید در پست خود رای گیری قرار دهید. رای گیری در پست شما نمایش داده خواهد شد.
تنظیمات رای دادن
به اشتراک گذاری مکان فعلی شما

اگر تمایل دارید که موقعیت جغرافیایی شما به اشتراک گذاشته شود از این بخش استفاده نمایید..

عرض جغرافیایی:
طول جغرافیایی:
کد امنیتی
این بخش برای امنیت سایت و تشخیص انسان از ربات ایجاد شده است.

تماس با ما
  • تلفن و صندوق صوتی: ۰۲۱۲۸۴۲۱۴۹۰

• تلفن: ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۸۱

• فقط برای پیام تلگرام، بله و ایتا: 09120870443 

• آدرس انبار: تهران، بزرگراه فتح (متوسلیان) شرق، بزرگراه باغستان، جاده گلگون، خیابان باغ، شهرک صنعتی گلگون، خیابان ششم جنوبی، پلاک 2

کد پستی: 3359751646

• ساعت کاری از 9 تا 17 شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه از 9 تا 13.

• info [@] sanatbazar.com
  •  فعالیت فروشگاه بصورت اینترنتی می باشد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

©کپی رایت 2020-2016 | تمام حقوق برای صنعت بازار محفوظ است

گفتگو